Duben 2009

Pochyby o postu trenéra české reprezentace

30. dubna 2009 v 14:23 | fotbalová holka |  Reprezentace
Podle některých zdrojů hlavní kandidáti z cizinců na post českého fotbalového trenéra reprezentace, někteří již nabídku odmítli jako například Vanables, kterému se zdá malý plat. Jen pro představu může dostat až 2.5 miliónu za čtyři zápasy reprezentaci ve kvalifikaci na MS 2010 a dalších 5 miliónu za postup na MS 2010 do Jižní Afriky. To se mu zád málo, přitom tak vysoký plat nikdo z bývalých trenérů reprezentace ještě neměl.
Další z kandidátů Avram Grant prý také není s platem nadšený, ale prý přijede do Prahy vyjednávat. Lothar Matthäus prý slibuje, že by ani nemusel dostávat žádný plat. Němec Horst Köppel se zatím k tomuto tématu nevyjádřil.
Z českých trenérů jsou hlavními kadidáty na post reprezentačního trenéra Karel Jarolím, který momentálně trénuje pražskou Slavii, nebo také František Straka.
Podle zpráv se má výkonný výbor sejít 6.května a 12. května by měl předložit návrh, tak si počkejme a uvidíme kdo nakonec bude naši reprezentaci trénovat.

Manchester United - Arsenal ( semifinal 2009)

30. dubna 2009 v 14:11 | fotbalová holka |  Champions League
V tomto utkání se setkali dva anglické týmy. Manchester jako domácí si na svém stadioně s názvem Old Trafford více užívali ze hry. Byli aktivnější a více si podrželi balon na svých kopačkách, ale k závažnějšímu ohrožení branky se dostali až po čtvrt hodině hry, ale brankář Arsenalu Almunia svými dobrými zákroky všechny pokusy Manchesteru vstřelit gól pochytal. Ale v 17. minutě na střelu O'Shea byl krátký, tento hráč z Manchesteru svoji střelu umístil pod břevno, avšak Almunia si ještě stihl na ten míč sáhnout, ale chytit se mu ho již nepodařilo. Manchester United - Arsenal 1:0 v tuto chvíli. Arsenal hrál opatrněji a spíš jen tak nakopával míče, nebo zahrozil z rychlého protiútoku, ale obránci Manchesteru se nenechali zastašit. V prvním poločase se již nic nestalo a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Manchester.
V druhém poločase se obraz hry nezměnil, Manchester zůstal aktivnější a více útočil. Dobrou střelu z dálky vyslal Cristiano Ronaldo, ale jeho podařená střela se odrazila od břevna Almuniovi branky. Manchester měl ještě nějaké střely ohrožující branku Arsenalu, ale gólem ani jedna už neskončila a tak Manchester na domácím stadioně vyhrál nad Arsenalem 1:0 . V utkání bylo vidět, že spolu hrají dobří soupeři, jejich hra byla čistá a tak se hrálo celkem v kuse bez přerušování.

Odveta se hraje v úterý 5.5. na hřišti Arsenalu...

Barcelona - Chelsea ( semifinal 2009)

29. dubna 2009 v 13:49 | fotbalová holka |  Champions League
Barcelona jako domácí týmy si chtěla pohlídat hru. Dostávala se víc do šancích, ale branku Chelsea, ve které nechyběl Petr Čech, nijak neohrozila. Barceloně během prvního poločasu vyslala hodně střel, ale většina končila vedle, nebo v náruči Petra Čecha. Chelsea hrála defenzivní fotbal, dobře bránila a do ničeho se moc nehrnula. Podařilo se jí uhlídat skvělé útočníky Barcelony Eto`o, Messi a Henry. Jenže v přihrávkách dělala Chelsea často chyby a přihrávky byly často velmi nepřesné. Jedinou velkou šanci v prvním poločase měl za Chelsea Didier Drogba, ketrý šel sám na barcelonského brankáře, ale na dvakrát neuspěl. Do šaten se šlo za stavu 0:0 .
Druhý poločas Chelsea zahrozila ze standartky, míč nalezl Ballacka v pokutovémn území, ale Ballack z dobré pozice střílel nad bránu Barcelony. Na druhé straně Petr Čech v brance Chelsea zlikvidoval plno gólových šancí. V druhém poločase se jakoby projevila únava Barcelonkých hráčů, a leželi tam na trávníku, proto hra byla pořád přerušována. Chelsea optě spíše bránila, Barcelona se snažila útočit, ale gólovou radost jednoho nebo druhého týmu tato hra nepřinesla. V nastaveném čase ještě měl šanci mladý barcelonský hráč, který hlavičkoval, ale gólem to neskončilo. Pak v posledních minutách utkání Petr Čech vychytal nebezpečnou střelu Barcelony a Chelsea mu může vděčit za důležitý bod za remízu 0:0 na hřišti Barcelony.

sestava Chelsea : Čech, Bosingwa, Terry, Alex, Ivanovič, Essien, Mikel, Lampard, Ballack , Malouda, Drogba

Semifinále LM 2009

28. dubna 2009 v 16:24 | fotbalová holka |  Champions League
Do semifinálových bojů Ligy Mistrů v roce 2009 postoupily tyto týmy: Chelsea, Barcelona, Manchester United, Arsenal.
Dnes se sehraje první duel mezi Barcelonou a Chelsea. Od tohoto utkání se očekává kvalitní fotbal. Utkání se hraje na v hřišti v Barceloně a Petr Čech v brance opačného týmu, tedy Chelsea má šanci ukázat svoji opět skvělou formu. Utkání můžete sledovat dnes na ČT 2 od 20:30, výkop je ve 20:45 tak si to nenechne ujít...

Ve středu se sehraje semifinále mezi Manchester United a Arsenalem.

Fotbalista roku

27. dubna 2009 v 14:45 | fotbalová holka |  Novinky
Toto ocenění získal Ryan Giggs, který hraje za Manchester United. O tomto ocenění rozhodují sami hráči a Giggse to velmi potěšilo, že ve svých 35 letech získal ocenění fotbalista roku. V Manchesteru United hraje tento bývalý velšský reprezentant od roku 1991. Jestli bude hrát za Manchester v semifinále Ligy Mistrů proti Arsenalu tak v dresu Rudých Ďáblů odehraje 800.zápas. Fotbalistou roku se stal proto, že s Manchesterem získal mnoho pohárů, ale toto ocenění je jedno z nejlepších pro Giggse.

Petr Čech opět ve skvělé formě

26. dubna 2009 v 10:22 | fotbalová holka |  Novinky
O Petru Čechovi ještě před týdnem všechny bulvární deníky a někteří novináři psali velkou kritiku kvůli sedmi puštěným gólům ve dvouch zápasech. Ale teď se všechno obrací a o Petru Čechovi píšou samou chválu. Včera vychytal jednobrankovou výhru Chelsea nad West Hamem, když v 70. minutě chytil penaltu, ale v zápase měl plno jiných dobrých zákroků. Kritika Čechovi zřejmě prospěla,začal se více snažit a opět je v plné síle. Uvidíme jak se Petru Čechovi a celé Chelsea povede v úterý v semifinále Ligy Mistrů proti Barceloně.

Brankář Petr Čech (uprostřed) se objímá se svým spoluhráčem z Chelsea Frankem Lampardem. Vlevo přistupuje Michael Ballack.

West Ham - Chelsea ( 34. kolo Premier League)

25. dubna 2009 v 18:25 | fotbalová holka |  Anglie
Dnes se hrálo již 34. kolo anglické Premier League. Tentokrát se utkaly týmy z Londýna, West Ham proti Chelsea. V prvním poločase si Chelsea držela více míč na svých kopačkách a více si hlídala hru, také více kombinovala, ale k pořádnému ohrožení branky West Hamu se nedostala. Chelsea zahrávala již v 5. minutě první rohový kop zápasu, ale ten žádnou výraznou šanci pro Blues nepřinesl. West Ham se trochu otřepal po rychlém začátku ze strany Chelsea a začal hrát víc aktivnějc. Velkou šanci West Hamu v prvním poločase zlikvidoval v brance Chelsea Petr Čech, na kterého se řítil sám hráč West Hamu, ale Čech svým skvělým zákrokem zabránil West Hamu vstřelit gól. Další velice slibná akce West Hamu přišla po rohovém kopu, míč se dostal před bránu Čecha, kde byl celkem přehuštěný prostor a West Ham se dostal ke střele, ale gól to opět nebyl, za Petra Čecha na brankové čáře zaskočil Mikel. V prvním poločase se nic jiného nestalo, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0 .
V druhém poločase Chelsea začala opět aktivněji, ale v pokutovém území West Hamu byl velmi přehuštěný prostor a tak se Chelsea dostávala jen velice málo ke střele. V 55. minutě akci Chelsea po levé střele rozjel Malouda, ketrý přihrál blíž k bráně Lampardovi, který nacentroval na Kaloua a ten dal gól. V tuto chvíli se Chelsea dostala do vedení 0:1. Hráči West Hamu trochu znervózněla ta inkasovaná branka a začali dělat chyby v rozehrávce, toho však Chelsea již nevyužila. V 70.minutě po zákroku Kaloua na hráče z West Hamu v pokutovém území odpískal rozhodčí okamžitě penaltu proti Petru Čechovi. Jenže Petr Čech tuto penaltu vyrazil levou rukou na rohový kop. Tohle byla největší šance West Hamu za celý zápas. V dresu West Hamu se také představil český fotbalista Kováč, ale neodehrál moc dobrý zápas, nebyl moc vidět. Do konce utkání si Chelsea pohlídala svoje jednobrankové vedení a odváží si tedy ze hřiště West Hamu důležité 3 body.

sestava Chelsea: Čech, Bosingwa ( A. Cole), Terry, Ivanovič, Mancienne ( Ballack), Mikel, Belletti, Lampard, Malouda, Anelka, Kalou ( Essien)

24. dubna 2009 v 15:16 | fotbalová holka |  Reprezentace
Tak tyto slova to co přesně říká nadpis potvrdil na oficiálních stránkách Arsenalu uvedl trenér Arsenalu Arsen Wenger. Rosický se už radoval, že by aspoň nějaký zápas v této sezóně ještě mohl odehrát, ale po problémech s podkolení šlachou se jeho návrat stále oddaluje. Naposledy se představil v Arsenalu 26. ledna v zápase s Newcastlem. V reprezentaci se představil naposledy 17.11. 2007 v zápase se Slovenskem. Kvůli dlouhodobému zranění a dvoum operacím změškal EURO v Rakousku a ve Švýcarsku. Snad se jeho stav začne rychle zlepšovat a Rosický bude schopen zase normálně nastoupit a hrát tak dobře jako předtím.

Avram Grant: nový trenér reprezentace?

23. dubna 2009 v 13:44 | fotbalová holka |  Reprezentace
Podle některých informacích má zájem trénovat českou fotbalovou reprezentaci Avram Grant. Avram Grant je izraelský trenér, který v minulosti trénoval také Chelsea, se kterou došel až do finále Ligy Mistrů. Rozhodnout by se mělo příští týden, jestli Grant bude novým trenérem české reprezentace. Myslím si, že to by byla dobrá volba, zahraniční trenér by se mohl hodit.

Chelsea - Everton

23. dubna 2009 v 13:37 | fotbalová holka |  Anglie
Tento zápas mezi Chelsea a Evertonem byla dohrávka 33.kola a hrálo se to na Stamford Bridge. Chelsea v prvním poločase byla častěji u míče, snažila se hodně kombinovat, ale její kombinace měla špatnou finální podobu. Everton také zahrozil, ale Petr Čech opět ve formě všechno pochytal. Everton měl velmi dobrou obranu a v pokutovém území Evertonu byl velmi přehuštěný prostor a tak se ke střele domácí útočníci moc nedostávali.
V druhém poločase byla Chelsea skoro pořád na polovině Evertonu, i když hra Chelsea byla dobrá k zakončení se nikdo moc nedostal. Chelsea ještě zahrozila několika standartkama, ale míč většinou letěl nad bránu. Velkou šanci na změnu skóre měl John Terry, který vyslal tvrdou ránu k tyči, ale brankář Evertonu Howard tuto střelu vyrazil na roh. Everton hrozil z rychlých protiútoků, ale Petr Čech všechno vychytal. Everton také střílel pár standartek, ale střely mířily přímo do náruče Čecha. V posledních minutách měl velkou šanci Didier Drogba, který ale bohužel míč napálil do břevna. V nastavení se již moc nestalo, akorát Čech se srazil s jedním hráčem z Evertonu, ale našětstí se mu nic nestalo a tak zápas Chelsea - Everton skončil 0:0 .

sestava Chelsea: Čech, Ivanovič, Alex, Terry, A.Cole, Essien ( Mikel), Lampard, Ballack, Anelka( Kalou), Drogba, Malouda ( Di Santo)

22. dubna 2009 v 16:23 | fotbalová holka |  Anglie
Na tento fotbal sem nekoukala, ale vím, že to dopadlo 4:4 a že to byla pěkná gólová přestřelka. Čtyři góly za Arsenal dal jediný střelec a to rus Aršavin. Liverpool tedy na domácím hřišti pouze remizoval s Arsenalem 4:4 a dostal se na první místo anglické Premier League, ale má stejně bodů s Manchester United, který má ještě dva zápasy k dobru.
Dnes také můžete sledovat dohrávku 33. kola anglické Premier League mezi Chelsea - Everton. Chelsea by v tomto utkání měla vyhrát a získat tak tři body, aby za svýma soupeřema v boji o titul zaostávala pouze o jeden jediný bod. Tak se koukejte, zápas začíná ve 20:55 a můžete ho sledovat na Nova Sport...

Finále FA Cupu - týmy

20. dubna 2009 v 14:59 | fotbalová holka |  Novinky
Ve finále anglického poháru FA Cup se utkají týmy Chelsea, která postoupila již v sobotu přes Arsenal, když vyhrála 2:1 a proti Chelsea nastoupí Everton, který včera na penalty vyřadil Manchester United.
Manchester United - Everton
penalty byly velmi zajímavé, protože oba týmy hned první sérii nedali, při druhé sérii Everton dal a Manchester ne a vyznamenal se zde brankář Howard. Pak už to tam padalo, a po výhře v penaltách 2:4 postupuje do finále FA Cupu Everton.

John Terry

19. dubna 2009 v 11:58 | fotbalová holka
John Terry se narodil 7.12. 1980. Již od samých fotbalových začátků hraje za Chelsea Fc. Pro Chelsea je velkou oporou. Hraje v obraně a má dres s číslem 26. Je to kapitán. Pocházá z Londýna a kromě v Chelsea hraje ještě za anglickou fotbalovou reprezentaci. Při hře mu to dost dobře myslí, je to výborný hráč. V obraně Chelsea je nepostradatelný. Je to velký kamarád Petra Čech.
(Každý si ale vzpomene na nepodařenou penaltu ve finále Ligy Mistrů 2008, kdy se o celkovým vítězi rozhodovalo na penalty a právě John Terry mohl tu rozhodující trefu střelit, ale bohužel John Terry podklouzl a penaltu nedal, byl z toho velmi neštěstný a bude ho to mrzet do konce života. )

18. dubna 2009 v 20:50 | fotbalová holka |  Anglie
Bylo rozehráno semifinále anglického FA Cupu mezi Chelsea a Arsenalem. Tento zápas se hrál na stadioně ve Wenbley, kde bylo vyprodáno. Lépe začal Arsenal, který byl častěji u míče, ale první velkou šanci měl za Chelsea Didier Drogba po chybě brankáře Arsenalu, ale nedokázal tuto šanci proměnit. Za to Arsenal svoji první velkou šanci proměnil a od 18. minuty vedl nad Chelsea 1:0, když Anelka si neuhlídal hráče s Arsenalu a ten pak odcentroval a ten to napálil směrem k bráně, ale před bránou stál Ashley Cole, od kterého se míč nepatrně odrazil do brány, takže to byl vlastní gól, na který Čech nedosáhl, protože to nečekal. Arsenal se po tomto vedoucím gólem trochu stáhl a mohla tak přijít modrá lavina v podání Chelsea. Chelsea kopala hodně standartek, ale žádnou nedokázala využít. Velká šance byla taky Anelkova střela, která se odrazila pouze o tyč brány Arsenalu. Gólová minuta pro Chelsea se stala 34., když Malouda zakončil a byl to gól. Chelsea - Arsenal 1:1 . Za tohoto nerozhodného skóre se šlo do kabin, protože v prvním poločase se už nic moc nestalo.
Do druhého poločasu nastoupili oba týmy beze změn. Hra šla líp Chelsea, která se snažila kombinovat, velkou šanci měl Lampard ze standartky, ale jeho střela šla vedle. Pochvalu za dobrou práci si zaslouží obrana Chelsea, která moc nepouštěla soupeře do žádných šancích. Akorát v rozehrávce Chelsea se vyskytovalo trochu nepřesnosti, ale naštěstí Arsenal toho moc nevyužil. Petr Čech žádnou významnou práci neměl. Ke konci zápasu se míč dostal ke stoperům Arsenalu, který ale doběhl Drogba, míč jim sebral, brankář Arsenalu vyběhl chybně z brány a Drogba tak zakončoval do prázdné branky a znamenal to gól na 2:1 pro Chelsea, která již podruhé za sebou v posledních dvou utkání otočila zápas. V nastavení ( nastavovali se 3 minuty) Arsenal zahrozil ještě rohem, ale šanci nevyužil a tak po výhře 2:1 do finále tohoto anglického poháru postupuje Chelsea.
( zejtra se hraje druhé semifinálové utkání mezi Manchester United a Everton, tak zítra budeme znát soupeře pro Chelsea, ale s největší pravděpodobností to bude Manchester United)

sestava Chelsea:
Čech, Ivanovič, Alex, Terry, Ashley Cole, Essien, Ballack, Lampard, Malouda, Anelka ( Kalou), Drogba

Didier Drogba

18. dubna 2009 v 10:37 | fotbalová holka
Didier Drogba se narodil 11.3.1978. Je to fotbalista, který hraje za Chelsea a za reprezentaci Pobřeží Slonoviny, ze které také pochází. Dříve hrál za jako první klub byl Le Mans, En Avant Guingamp, a od roku 2004 hraje za Chelsea. V Chelsea patří mezi nejdůležitější hráče, je to útočník s 11 na zádech. Umí dávat hodně dobrých gólů, skoro v každém zápase dá aspoň jeden gól. Dříve se hodně spekulovalo o jeho odchodu z Chelsea, ale zůstává dál a myslím si, že v poslední době je tam i spokojený, protože trenér Hiddink ho staví do základní sestavy, za Scolariho to tak nebylo.

v Chelsea:

v reprezentaci za Pobřeží Slonoviny:

Petr Čech

17. dubna 2009 v 20:13 | fotbalová holka
Petr Čech je jeden z nejlepších brankářů světa. Pochází z České republiky a narodil se ve městě Plzeň, kde také vyrůstal v panelákovém bytě společně se svými rodiči a dvěma sourozenci. Již odmala ho lákal fotbal. Studoval fotbalovou základní školu a pak přešel na sportovní gymnázium, kde se také seznámil se svoji ženou Martinou. Fotbalové začátky této hvězdy začínali v Blšanech, pak přestoupil do Sparty, pak chytal také za francouzské Rennes a odtud odešel do londýnského klubu Chelsea, kde chytá až dodnes a ještě dlouho bude. Petr Čech nazývaný také jako Čechíno nebo také Big Pete je v Chelsea oporou týmu a nejen v Chelsea, ale také v české fotbalové reprezentaci. S Chelsea získal již hodně titulů a pohárů, v roce 2005 s Chelsea vyhrál anglickou Premier League.
Čech měří bezmála 2 metry. Se svoji ženou Martinou má už dvě děti. Po dceři Adélce se jim nedávno narodil syn Damian.
Petra Čecha potkalo již velmi mnoho zranění. Nejtěžší bylo, když 14. 10.2006 do Readinský hráč Hunt kopnul do hlavy a Čech utrpěl velmi vážná poranění lebky, dokonce se ocitl na hranici života a smrti. Dodnes nosí na hlavě ochrannou černou helmu, kterou asi jenom tak nesundá, ale fanoušci si už na to zvykli a pro Petra Čecha se stala typická.
Petr Čech je velmi inteligentní a rozumný člověk, s novináři vždy mluví a ochotně odpovídá na všechny jejich otázky. Svoji výbornou intelegenci dokáže využít i při hře, což je velmi velký dar se kterým se už člověk musí narodit.
Petr Čech bydlí na předměstí Londýna a je zde velmi spokojený.

V Chelsea :

Liga Mistrů - finále 2008 v Moskvě 21.5. :

v Chelsea:

ze života:

Hiddink uvedl spekulace o Petru Čechovi na správnou míra

17. dubna 2009 v 19:41 | fotbalová holka |  Anglie
Trenér Chelsea vše popřel o tom, že Chelsea hledá náhradu za Petra Čecha. Anglický bulvár si prostě vymejšlí, aby měl o čem psát. Hiddink také po úterním zápase v Lize Mistrů proti Liverpoolu na tiskové konferenci řekl, že si Petr Čech málo věří, ale dnes to Hiddink uvedl na pravou míru a řekl, že to myslel tak, že Petr prostě neměl svůj den, ale že jinak trénuje s plným nasazením a chce být lepší a lepší. A také doplnil, že každý brankář může udělat samozřejmě chybu. Takže Čech by proti Arsenalu se kterým sehraje v sobotu semifinále poháru měl nastoupit, právě aby si napravil svoji statistiku a natřel to tak všem blbejm novinářům, kteří ho jenom urážejí.

Spekulace o Petru Čechovi

17. dubna 2009 v 15:52 | fotbalová holka |  Anglie
Anglická media a anglické deníky spekulují o tom, že fotbalový klub Chelsea by mohl vyměnit brankáře. V Chelsea chytá česká gólmanská jednička Petr Čech, ale prý by v Chelsea mohl chytat Gomes z Totenhamu. Trenér Chelsea Hiddink prý Gomese zná a říká o něm, že je to dobrý brankář a že má dobré reflexy. Petr Čech se k tomu to tématu nevyjádřil, takže to asi budou opravdu jenom výmysly anglických bulvárů, aby měli o čem psát, protože Petr Čech chytá dobře akorát proti Liverpoolu neměl zkrátka svůj den a je to. Jinak Chelsea pomohl v mnoha dalších utkáních a teď najednou vinu házej na něho? To je dost nespravedlivý, měli by si to ti novináři uvědomit.... Nechápu proč nenapíšou o něm něco dobrýho, třeba to, že má plno dobrých a jedinečných zákroků, ale o chybách to hned musej rozebírat několik dnů. A přitom to ještě ani není pravda, nějaké góly možná mohl chytit, ale ne určitě proti Liverpoolu penaltu a gól Aurelia, protože to byla velmi dobře umístěná střela, také nemohl v tomto zápase za vlastní gól Essiena...

No nevim jak pro vás, ale pro mě to bude stejně ten nejlepší gólman na světě a i kdyby udělal horší chyby, tak ta fotbalová brankářská jednička bude on a ne nikdo jiný....

Semifinále 2009

16. dubna 2009 v 14:42 | fotbalová holka |  Champions League
V tomto roce se v Champions League v semifinále této prestižní fotbalové soutěže utkají týmy : Chelsea ( porazila Liverpool), Barcelona ( porazila Bayern Mnichov) , Arsenal ( porazil Villareal) a Manchester United ( porazil Porto).
Zatímco Chelsea a Barcelona postoupila už v úterý, to Arsenal a Manchester postoupil teprve včera. Arsenal na domácím hřišti porazil 3:0 Villareal, i když po prvním zápase byl boj a postup otevřený, protože Arsenal s Villarealem jen remizoval 1:1 . S postupu se však radoval Arsenal.
Manchester United hrál včera na soupeřově hřišti, tedy v Portu kam si nedovezl moc dobrou pozici, protože v prvním utkání na domácím hřišti s Portem pouze remizoval 2:2 . Ale ve středu však vyhrál 1:0. Jediný střelec nakonec postupového gólu byl Cristiano Ronaldo, který svoji dělovkou střelil gól někde asi z 30 - 35 metrů. Manchester tedy postupuju do semifinále.

V semifinále se utkají: Chelsea - Barcelona