Barcelona - Chelsea ( semifinal 2009)

29. dubna 2009 v 13:49 | fotbalová holka |  Champions League
Barcelona jako domácí týmy si chtěla pohlídat hru. Dostávala se víc do šancích, ale branku Chelsea, ve které nechyběl Petr Čech, nijak neohrozila. Barceloně během prvního poločasu vyslala hodně střel, ale většina končila vedle, nebo v náruči Petra Čecha. Chelsea hrála defenzivní fotbal, dobře bránila a do ničeho se moc nehrnula. Podařilo se jí uhlídat skvělé útočníky Barcelony Eto`o, Messi a Henry. Jenže v přihrávkách dělala Chelsea často chyby a přihrávky byly často velmi nepřesné. Jedinou velkou šanci v prvním poločase měl za Chelsea Didier Drogba, ketrý šel sám na barcelonského brankáře, ale na dvakrát neuspěl. Do šaten se šlo za stavu 0:0 .
Druhý poločas Chelsea zahrozila ze standartky, míč nalezl Ballacka v pokutovémn území, ale Ballack z dobré pozice střílel nad bránu Barcelony. Na druhé straně Petr Čech v brance Chelsea zlikvidoval plno gólových šancí. V druhém poločase se jakoby projevila únava Barcelonkých hráčů, a leželi tam na trávníku, proto hra byla pořád přerušována. Chelsea optě spíše bránila, Barcelona se snažila útočit, ale gólovou radost jednoho nebo druhého týmu tato hra nepřinesla. V nastaveném čase ještě měl šanci mladý barcelonský hráč, který hlavičkoval, ale gólem to neskončilo. Pak v posledních minutách utkání Petr Čech vychytal nebezpečnou střelu Barcelony a Chelsea mu může vděčit za důležitý bod za remízu 0:0 na hřišti Barcelony.

sestava Chelsea : Čech, Bosingwa, Terry, Alex, Ivanovič, Essien, Mikel, Lampard, Ballack , Malouda, Drogba