Česko - Slovensko

13. dubna 2009 v 18:11 | fotbalová holka |  Reprezentace
Toto utkání se hrálo na pražské Letné. Letná je velmi pěkný stadion a svoje týmy sem přišli podpořit diváci z různých koutů Český republiky, ale bylo zde i hodně Slováků. Diváci vytvořili pro oba týmy super atmosféru a po dokonalém rozcvičování se mohlo začít.
V prvním poločase se míče ujali hosté ze Slovenska. Začátek utkání byl velmi nervózní na obou stranách a Češi se moc nedostávali do zakončení. Slováci toto využili veprostřed prvního poločasu kdy česká obrana úplně vyhořela a dva Slováci šli sami na brankáře Petra Čecha, který byl bohužel bezmocný. V tuto chvíli skóre 0 - 1 pro Slovensko. Ke konci prvního poločasu Češi ještě dokázali vyrovnat, kopalo se od rohového praporku a míč se dostal k Jankulovskému a ten trochu míč napálil na slovenského stopera Škrtiela, který si dal vlastní gól. Do šaten se šlo za stava 1 - 1.
V druhém poločase český tým se snažil napadat, ale všechny šance skončili neproměněny nebo střele stačila zabránit slovenská obrana. Největší šanci měl Jarolým, který napálil míč vysoko k tyči a už už to vypadalo, že se to od tý tyče odrazí do brány, ale jako zázrakem to šlo těsně vedle. V útoku byl velmi výrazný Tomáš Necid, který se nebál bojovat o míč a vystřelit na bránu, bohužel ne úspěšně. Slováci se dostali do rychlého protiútoku a česká obrana zase nikde a Petr Čech ještě stačil míč vyrazit před sebe, ale chyběla mu podpora té obrany, takže se odražený míč dostal zpátky ke Slovákům, kteří to tam dorazili a skóre v totu chvíli svítila jasná dvojka pro Slovensko 1- 2 . Do konce zápasu zbývalo posledních pár minut a Češi měli poslední šanci zápasu, na kterou si naběhl k bráně i Petr Čech. Centr šel před bránu, kde se ho snažil odbýt do brány Petr Čech, ale neúspěšně a tak česká reprezentace prohrála důležitý zápas v boji o postup na MS 2010 v South Africa.

sestava: Čech, Grygera, Rozehnal, Kováč ( Pospěch), Jankulovski, Polák, Jarolím , Plašil, Sionko ( Lafata), Baroš, Necid ( Fenin),

Petr Čech byl v tomto utkání kapitánem.

my comment: Nechtěla bych tady někoho urážet, ale trenér je trochu mimo když dá Poláka na post středního záložníka, a Polák za celý zápas neudělá ani jednu akci dobře. Taky nemusel střídat Necida, který byl velmi aktivní, nový příchozí Fenin na hru nestačil. Pak je tu špatná obrana, obrana, která se nestíhá vracet zpátky k bráně a plnit si svoje povinnosti to není žádná obrana v reprezentaci. Pak chudák Petr Čech, když musí za takovouhle obranou chytat.
Taky jak byli hráči před utkáním seběvědomí, jak před tím ve Slovinsku tak tímhle na Letné, pořád řikali, jak získaj 6 bodů a nakonec jsou rádi za 1 bod? S tim by se mělo něco dělat a hned, třeba začít ve výměně trenéra, nebo podobně....