Chelsea - Arsenal ( FA Cup semifinále)

18. dubna 2009 v 20:50 | fotbalová holka |  Anglie
Bylo rozehráno semifinále anglického FA Cupu mezi Chelsea a Arsenalem. Tento zápas se hrál na stadioně ve Wenbley, kde bylo vyprodáno. Lépe začal Arsenal, který byl častěji u míče, ale první velkou šanci měl za Chelsea Didier Drogba po chybě brankáře Arsenalu, ale nedokázal tuto šanci proměnit. Za to Arsenal svoji první velkou šanci proměnil a od 18. minuty vedl nad Chelsea 1:0, když Anelka si neuhlídal hráče s Arsenalu a ten pak odcentroval a ten to napálil směrem k bráně, ale před bránou stál Ashley Cole, od kterého se míč nepatrně odrazil do brány, takže to byl vlastní gól, na který Čech nedosáhl, protože to nečekal. Arsenal se po tomto vedoucím gólem trochu stáhl a mohla tak přijít modrá lavina v podání Chelsea. Chelsea kopala hodně standartek, ale žádnou nedokázala využít. Velká šance byla taky Anelkova střela, která se odrazila pouze o tyč brány Arsenalu. Gólová minuta pro Chelsea se stala 34., když Malouda zakončil a byl to gól. Chelsea - Arsenal 1:1 . Za tohoto nerozhodného skóre se šlo do kabin, protože v prvním poločase se už nic moc nestalo.
Do druhého poločasu nastoupili oba týmy beze změn. Hra šla líp Chelsea, která se snažila kombinovat, velkou šanci měl Lampard ze standartky, ale jeho střela šla vedle. Pochvalu za dobrou práci si zaslouží obrana Chelsea, která moc nepouštěla soupeře do žádných šancích. Akorát v rozehrávce Chelsea se vyskytovalo trochu nepřesnosti, ale naštěstí Arsenal toho moc nevyužil. Petr Čech žádnou významnou práci neměl. Ke konci zápasu se míč dostal ke stoperům Arsenalu, který ale doběhl Drogba, míč jim sebral, brankář Arsenalu vyběhl chybně z brány a Drogba tak zakončoval do prázdné branky a znamenal to gól na 2:1 pro Chelsea, která již podruhé za sebou v posledních dvou utkání otočila zápas. V nastavení ( nastavovali se 3 minuty) Arsenal zahrozil ještě rohem, ale šanci nevyužil a tak po výhře 2:1 do finále tohoto anglického poháru postupuje Chelsea.
( zejtra se hraje druhé semifinálové utkání mezi Manchester United a Everton, tak zítra budeme znát soupeře pro Chelsea, ale s největší pravděpodobností to bude Manchester United)