Chelsea - Bolton

13. dubna 2009 v 18:14 | fotbalová holka |  Anglie
Chelsea sehrála další zápas o titul Premier League s Boltnem. Prvních dvacet minut zápasu se Chelsea moc neprojevovala, spíš Bolton nakopával dlouhý centry ze kterých ale stejně nic moc nebylo a tak Petra Čecha neohrozili. Pak se Chelsea více začala snažit a více kombinovala a pakrát měla šanci na gól, přesněji útočník s číslem 11 Drogba. První gól zápasu do sítě Boltonu padnul ve 40 minutě, když Kalou vyslal centr na Drogbu, ketrý se trochu stáhl, protože viděl za sebou Ballacka a právě Ballack dal krásný gól. Chelsea - Bolton 1:0 . To bylo z prvního poločasu všechno.
Ve druhém poločase Chelsea měla převahu a nepouštěla soupeře vůbec k míči. Tento tlak se jim vyplatil, protože na hranici pokutového území asi metr před vápnem se nechal faulovat Kalou a kopala se standartka, kopal ji Lampard. Lampard kopnul míč hezky po zemi a balon se dostal až před bránu k Drogbovi, který z blízka dal gól na 2 :0 pro Chelsea. Chelsea se pouštěla do více akcí, rozjížděla hru hlavně po svých silných stranách. V 60 minutě bylo v pokutovém území Boltonu a hráč Boltonu odehrál míč rukou a rozhodčí nařídil penaltu. Osobně si myslím, že ta penalta byla nařízená celkem přísně, ale to je jedno, rozhodčí to posoudil takhle tak je to pravda. Penaltu proměnil s přehledem Lampard. Chelsea - Bolton 3:0. V 63. minutě zahrávala Chelsea roh a ´již čtvrtý gól v pořadí dal Drogba. Pak ale Guus Hiddink, trenér Chelsea vystřídal Drogbu a na hřiště místo něho poslal Anelku a taky vystřídal Lamparda a místo něj šel na trávník Deco. Trenér si chce hráče trochu nechat, aby byli fit na odvetu Ligy mistrů proti Liverpoolu, která se hraje v úterý. Po odstupu Lamparda ze hřiště a s příchodem Deca se hra zhoršila, Chelsea úplně jakoby přestala hrát. Toho využil Bolton, který celý zápas jenom nakopával míč a v 70. minutě sice z ofsidové pozice, ale přece jen padl do sítě Chelsea gól a rozhodčí i přes ten ofside tento gól uznal. Chelsea - Bolton 4:1 . Pak v rozmezí asi 4 minut přišli hned dvě rány pro Chelsea a to v podání dalších dvou gólů a srovnání výsledku na 4: 3 ale stále pro Chelsea. Chelsea zažila perných i s nastavení asi 10 minut, protože potřebovala vyhrát a neztratit ani bod, ale Bolton měl ještě nějaké šance, tu největší úplně k závěru utkání když kopal roh a před Petrem Čechem byl trochu zmatek a střela hráče z Boltonu šla těsně vedle branky. Chelsea teda po z půlky lehkém, ale ke konci velmi namáhavém utkání zvítězila 4:3 a připisuje si na své konto 3 body.

sestava Chelsea: Čech, A.Cole, Carvalho, Terry,Ivanovič, Mikel, Ballack, Lampard, Malouda, Drogba, Kalou