Chelsea - Everton

23. dubna 2009 v 13:37 | fotbalová holka |  Anglie
Tento zápas mezi Chelsea a Evertonem byla dohrávka 33.kola a hrálo se to na Stamford Bridge. Chelsea v prvním poločase byla častěji u míče, snažila se hodně kombinovat, ale její kombinace měla špatnou finální podobu. Everton také zahrozil, ale Petr Čech opět ve formě všechno pochytal. Everton měl velmi dobrou obranu a v pokutovém území Evertonu byl velmi přehuštěný prostor a tak se ke střele domácí útočníci moc nedostávali.
V druhém poločase byla Chelsea skoro pořád na polovině Evertonu, i když hra Chelsea byla dobrá k zakončení se nikdo moc nedostal. Chelsea ještě zahrozila několika standartkama, ale míč většinou letěl nad bránu. Velkou šanci na změnu skóre měl John Terry, který vyslal tvrdou ránu k tyči, ale brankář Evertonu Howard tuto střelu vyrazil na roh. Everton hrozil z rychlých protiútoků, ale Petr Čech všechno vychytal. Everton také střílel pár standartek, ale střely mířily přímo do náruče Čecha. V posledních minutách měl velkou šanci Didier Drogba, který ale bohužel míč napálil do břevna. V nastavení se již moc nestalo, akorát Čech se srazil s jedním hráčem z Evertonu, ale našětstí se mu nic nestalo a tak zápas Chelsea - Everton skončil 0:0 .

sestava Chelsea: Čech, Ivanovič, Alex, Terry, A.Cole, Essien ( Mikel), Lampard, Ballack, Anelka( Kalou), Drogba, Malouda ( Di Santo)