Chelsea - Liverpool ( čtvrtfinále Champions League)

15. dubna 2009 v 14:55 | fotbalová holka |  Champions League
Včera se hrála odveta utkání Liverpool - Chelsea. Tentokrát se hrálo na stadioně Chelsea, tedy Stamford Bridge, kam přijelo hodně příznivců jak Chelsea tak Liverpoolu a stadion byl tak vyprodaný.
Začátek utkání byl velmi opatrný. Liverpool ze začátku hrál lépe. Chelsea se k ničemu nedostala. Ale Liverpool zahrozil několikrát. První střela Torrese branku nějak neohrozila. V 19. minutě kopal Liverpool standartku, kopal ji Aurelio, který dobře mířenou střelou překonal Petra Čecha a Liverpool se dostal do vedení 1:0, ale k postupu musel dát ještě dva góly. Petr Čech na tuto střelu zareagoval opačným směrem a pak už se nestihl vrátit. Škoda!. Chelsea útočila málo. Ve 28. minutě utkání rozhodčí po faulu Ivanoviče na hráče Liverpool ve vápně, zapískal velmi přísnou penaltu. Za Liverpool proměnil celkem jistě Alonso. V tuto chvíli Chelsea prohrávala již 2:0. Kouč Hiddink na tento nepříznivý stav pro své mužstvo odpověděl střídáním, ze hřiště byl stažen Kalou a na hřiště přiběhl Anelka. Hra se trochu málo oživila. Jeden čas se do pokutového území Liverpoolu s míčem vydal Ivanovič a byl odstrčen na zem, klidně se mohla pískat penalta pro Chelsea, ale nestalo se tak. V prvním poločase se již nic moc nestalo.
Druhý poločas začal lépe pro Chelsea, které se podařilo hned v 50. minutě dát gól, dal ho tradiční střelec Drogba. O sedm minut později, tedy v 57. minutě Chelsea kopala standartku a u míče byl připravený Ballack společně s Alexem, a právě druhý jmenovaný napálil svoji tvrdou a dobře mířenou ránou míč těsně pod břevno a Liverpoolský Reina na míč nedosáhl. Chelsea - Liverpool 2:2. Zápas v tomto okamžiku dostal nový nádech a začalo se víc útočit na bránu Petra Čecha. Liverpool se ale nestíhal pořádně vracet a tuto velmi otevřenou obranu projistil Lampard, který dal gól na 3:2 pro Chelsea. Vše se stalo v 76.minutě. Chelsea najednou dokázala úplně otočit po prvním poločasu velmi nepříznivý stav. Klid ale Chelsea neměla, nešťastníkem se stal Essien, do kterého svoji střelu napálil Liverpoolský Lucas a Petr Čech to nečekal a byl to gól. A bylo vyrovnáno 3:3 . Tak divoký zápas se rozhodně nečekal. V 83. minutě se skŕe zase měnilo, a zase na straně Liverpoolu, za který dal gól Kuijt. Posledení minuty zápasu rychle ubýhali a byly to velmi perné chvilky pro fanoušky obouch týmů. V 89. minutě dostal Liverpool tvrdou ránu v podobě vyrovnání na 4:4 gólem Franka Lamparda. V tuto chvíli již bylo o zápase rozhodnuto a z postupu se po této gólové přestřelce nakonec raduje Chelsea, která minulý týden zvítězila na hřišti Liverpoolu 3:1.

sestava Chelsea: Čech, Ivanovič, Alex, Carvalho, A.Cole, Essien, Ballack, Lampard, Malouda, Drogba ( Di Santo), Kalou ( Anelka)

Další čtvrtfinálové utkání mezi Barcelonou a Bayernem Mnichovem skončilo 1:1 a do semifinále postupuje tedy Barcelona, která v minulém zápase rozstřílela Bayern 4:0. V semifinále se utká s Chelsea.