Liverpool - Chelsea ( Champions League)

13. dubna 2009 v 18:13 | fotbalová holka |  Champions League
Ve čtvrtfinále se utkali dva známí soupeři - Liverpool a Chelsea. Chelsea to neměla daleko, hrálo se to na hřišti Liverpoolu.
Liverpool do utkání dal všechno a to se mu ze začátku vyplatilo, když po zaváhání obrany Chelsea se dostal Liverpool do vedení díky Torresovi, který dal gól již v 6. minutě. Petr Čech neměl šanci míč chytit, to byla od Torrese nechytatelná sřelaVe hře Chelsea bylo plno nepřesností a ty Liverpool využíval, ale obrana Chelsea tomu zabránila a nebo pár dobrých zákroků měl Petr Čech. V prvním poločase bylo na co koukat, šance na obouch stranách a tu první největší pro Chelsea spálil Didier Drogba, který byl sám před brankářem, ale pouze míč nastřelil do Reiny. Ve 39. minutě si po rohovém kopu naskočil na hlavičku Branislav Ivanovič a byl to gól. Ivanovič skóroval teprve poprvé za Chelsea, a v tomto utkání si ten gól dát zasloužil, protože i v obraně zabránil pár dobrým míčům. Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 1 - 1 .

V druhém poločase nikdo neudělal ve své sestavě změnu a tak se pokračovalo jako v prvním poločasu, s výjimkou toho, že Chelsea byla aktivnější a Liverpool se jakoby stáhl. Chelsea víc kombinovala, protože hráči měli kolem sebe víc prostoru. Chelsea také víc stříleli na bránu a to se vyplatilo, protože v 62. minutě přidal svůj druhý gól v tomto utkání Ivanovič. Pak měl Drogba velkou šanci a vystřelil na bránu a už to vypadalo jako gól, ale jeden obránce Liverpoolu to na poslední chvíli z té brány dokázala vykopnout. Drogbovi se z gólového hlediska zatím nedařilo, ale chuť si spravil v 67. minutě kdy Michael Ballack vyslal výbornou přihrávku na Maloudu a ten nacentroval Drogbovi, který se už nemýlil a dal gól na 1 -3 pro Chelsea. Drogba pak byl vystřídán Anelkou. Ke konci utkání kopal Liverpool ještě pár rohů a z jedný šance ohrozili Petra Čecha, ale ten byl připravený a svýma dlouhýma rukama míč vytáhl na břevno. Za Chelsea šel do tvrdého souboje proti Reinovi John Terry a ještě to odnesl žlutou kartou a on už jednu měl z předchozího utkání, takže v odvetě nenastoupí. Kopal se poslední roh, na který si přiběhl i liverpoolský brankář Reina, ale žádné ohrožení branky se nekonalo a tak hlavní rozhodčí odpískal konec tohoto zajímavého utkání. Chelsea si tedy odváží k sobě domů výhru 1 - 3 a odveta tohoto utkání se hraje příští týden na Stamford Bridge.

sestava Chelsea: Čech, A. Cole, Terry, Alex, Ivanovič, Essien, Ballack, Lampard, Malouda, Kalou, Drogba,