Slovinsko - Česko

13. dubna 2009 v 18:10 | fotbalová holka |  Reprezentace

Tento zápas je v kvalifikaci na mistrovství světa 2010 v Jižní Africe. Jenže Češi ten zápas nezačali moc dobře. Slovinci je dostávali často pod tlak, ale na bránu nestříleli a Petr Čech nemusel zasahovat. První zákrok si zapsal když jeden Slovinec běžel sám na bránu. V první půli nejlepší šanci z Čechů měl Milan Baroš, který musel míč strefit z otočky potom co se kopal rohový kop, ale jeho střela šla do tyče. Jinak se v první půli nic moc nestalo, Češi se stávali pasivnějším týmem, často si nakopávali míče, což k ničemu nevedlo. Do šaten se šlo za stavu 0 - 0 .
DRuhá půle pro český tým byla ještě tragičtější než ta první. Nedávali si čisté přihrávky, často míče zbytečně ztraceli. Oživením hry mělo být střídání, jenže trenér Petr Rada dloouho čekal ( asi skoro 30 minut) než někoho stáhnul. Nakonec šel dolu neviditelný Šírl a místo něj se na platz dostal Kadlec. Dalším oživením bylo to, že ne hřiště byl poslán Tomáš Necid, který se rychle zapojil do útoku a hra dostala trochu nový rozměr. Jenže naši střední záložníci jsou bez nápadu a neumí vymyslet dobrou akci nebo přihrávku na útočníky tak gól nepadl. Tady je dobře vidět, že našemu národnímu týmu chybí hoodně Rosický, který dokáže u tý hry myslet. Na poslední tři minuty se do hry dostal i Martin Fenin, který vystřídal Baroše. Zápas skončil 0 - 0

My comment: Češi hráli špatně, jestli chtějí postoupit na MS South Africa, tak by měli ze sebou něco dělat. Víc se soustředit na hru, neztrácet zbytečně míče, dávat lepší přihrávky...
Trenér Rada to vystřídal pozdě, jako když Šírl za celej zápas nic neudělá a když se dostane k míči tak ho odevzdá soupeři, tak už by tam neměl co dělat ve 45. minutě, ale on tam je ještě 75. minutě, je to normální? Doufám, že ve středu v Praze proti Slovensku předvedou víc....

sestava: Čech, Jankulovski, Ujfaluši, Rozehnal, Grygera, Plašil, Polák, Sionko, Šírl ( Kadlec), Baroš ( Fenin), Svěrkoš ( Necid),