West Ham - Chelsea ( 34. kolo Premier League)

25. dubna 2009 v 18:25 | fotbalová holka |  Anglie
Dnes se hrálo již 34. kolo anglické Premier League. Tentokrát se utkaly týmy z Londýna, West Ham proti Chelsea. V prvním poločase si Chelsea držela více míč na svých kopačkách a více si hlídala hru, také více kombinovala, ale k pořádnému ohrožení branky West Hamu se nedostala. Chelsea zahrávala již v 5. minutě první rohový kop zápasu, ale ten žádnou výraznou šanci pro Blues nepřinesl. West Ham se trochu otřepal po rychlém začátku ze strany Chelsea a začal hrát víc aktivnějc. Velkou šanci West Hamu v prvním poločase zlikvidoval v brance Chelsea Petr Čech, na kterého se řítil sám hráč West Hamu, ale Čech svým skvělým zákrokem zabránil West Hamu vstřelit gól. Další velice slibná akce West Hamu přišla po rohovém kopu, míč se dostal před bránu Čecha, kde byl celkem přehuštěný prostor a West Ham se dostal ke střele, ale gól to opět nebyl, za Petra Čecha na brankové čáře zaskočil Mikel. V prvním poločase se nic jiného nestalo, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0 .
V druhém poločase Chelsea začala opět aktivněji, ale v pokutovém území West Hamu byl velmi přehuštěný prostor a tak se Chelsea dostávala jen velice málo ke střele. V 55. minutě akci Chelsea po levé střele rozjel Malouda, ketrý přihrál blíž k bráně Lampardovi, který nacentroval na Kaloua a ten dal gól. V tuto chvíli se Chelsea dostala do vedení 0:1. Hráči West Hamu trochu znervózněla ta inkasovaná branka a začali dělat chyby v rozehrávce, toho však Chelsea již nevyužila. V 70.minutě po zákroku Kaloua na hráče z West Hamu v pokutovém území odpískal rozhodčí okamžitě penaltu proti Petru Čechovi. Jenže Petr Čech tuto penaltu vyrazil levou rukou na rohový kop. Tohle byla největší šance West Hamu za celý zápas. V dresu West Hamu se také představil český fotbalista Kováč, ale neodehrál moc dobrý zápas, nebyl moc vidět. Do konce utkání si Chelsea pohlídala svoje jednobrankové vedení a odváží si tedy ze hřiště West Hamu důležité 3 body.

sestava Chelsea: Čech, Bosingwa ( A. Cole), Terry, Ivanovič, Mancienne ( Ballack), Mikel, Belletti, Lampard, Malouda, Anelka, Kalou ( Essien)