Květen 2009

Pavel Nedvěd : končím v Juventusu

31. května 2009 v 8:58 | fotbalová holka |  Novinky
Třicetišestiletý český fotbalista, Pavel Nedvěd oznámil vedení Juventusu, že končí. Za Juventus odehraje poslední zápas proti Laziu, kde chce trefit svůj 100. gól v dresu tohoto italského klubu.
Děkuji Juventusu za ty nádherné roky, ale nedělní zápas proti Laziu bude můj poslední v turínském dresu. Je na čase říct sbohem," řekl Nedvěd. Hodně se spekulovalo, že v jeho odchodu byly peníze, protože Juventus nechtěl nabídnout Nedvědovi takový plat, ale Nedvěd všechno vyvrátil a řekl, že peníze v tom nejsou. Za Juventus hraje již od roku 2001, předtím hrál v Laziu. Co bude s Nedvědem dál? Skončí svoji klubovou kariéru?

hráči Chelsea s pohárem z FA Cup

31. května 2009 v 8:50 | fotbalová holka |  Fotogalerie

fotbal : Česko - Slovensko ( moje fotky)

30. května 2009 v 20:56 | fotbalová holka |  Fotogalerie
rozvička :

zápas:

Chelsea - Everton ( FA Cup finále)

30. května 2009 v 18:40 | fotbalová holka |  Anglie
Utkání se hrálo na prosluněném hřišti ve Wembley, kam přijeli týmy londýnská Chelsea a Everton, oba chtěli tento souboj vyhrát. Ze začátku zápasu se hned v 1. minutě mohl radovat Everton, protože dal gól. Chelsea - Everton 0:1 . Chelsea sice chvíli trvalo než se z rychle inkasovaného gólu vzpamatovala, ale pak rozjela svoji tradiční kombinační hru a byla lepší. Evertonu celkem rychle vyhořela záloha, za to Chelsea se opravdu snažila a měla i nějaké šance. V 21. minutě si na Maloudův centr naskočil Drogba a přesně zakončil hlavou. Chelsea - Everton 1:1 . Petru Čechovi k závěru poločasu sice vypadl po lehkém centru míč z rukou, ale byl to jenom roh a Everton toho nedokázal využít. Ani jeden tým v prvním poločase již branku soupeře neohrozil a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu, ale s lepší hrou pro Chelsea.

V druhém poločase Chelsea předvedla jakou si může v utkání vytvořit převahu. Hráče Evertonu nepouštěla vůbec k míči. Chelsea měla i několik šancí, hlavně Malouda, který po Lampardově rohu pálil nad branku evertonského Howarda. Ale ve velké šanci se vyskytl i Everton, ale hráč se netrefil do míče. V 72. minutě Chelsea kombinovala na soupeřově půlce hřiště, až se míč odrazil od Anelky k Lampardovi, který se skvěle dokázal uvolnit a i když se trochu smekl, vyslal přesnou tvrdou ránu do branky a poslal tak Chelsea do vedení. Chelsea - Everton 2:1 . O pár minut později vystřelil z dálky na branku Evertonu Malouda, míč se odrazil od břevna a vypadalo to, že to je gól, ale hlavní rozhodčí to neuznal, ale i tak Chelsea zaslouženě vyhrála 2:1 a slaví pohár.

sestava Chelsea: Čech, Bosingwa, Alex, Terry, A. Cole, Mikel, Essien ( Ballack), Lampard, Malouda, Drogba, Anelka

hlavní hrdina:

Michael Ballack: Chelsea je nejlepší !

29. května 2009 v 14:26 | fotbalová holka |  Anglie
Všude v novinách se píše o úspěchu Barcelony, která ve středu v Římě dokázala vyhrát Champions League. Všude se říká, že Barcelona je nejlepším klubem na světě. Něco jiného si myslí záložník z Chelsea, Michael Ballack, který tvrdí, že nejlepší na světě je právě londýnský klub. Chelsea měla možnost vyřadit Barcelonu v semifinále Champions League, když vyhrávala 1:0, ale nastavení a výroky rozhodčího změnily skóre na 1:1 a do finále postupovala Barcelona.

"Sezónu jsme odehráli dobře a mnohokrát jsme předváděli skvělé výkony, zvlášť v Champions League. Myslím, že jsme v této soutěži byli jedni z nejlepších, ne-li úplně nejlepším týmem," nechal se slyšet pro deník Daily Mail Ballack.

Ballack je přezdívaný jako věčný smolař, nebo věčně druhý. Na EURU 2008 ve finále podlehli s německou reprezentaci Španělsku a skončili na druhém místě. To samé v Champions League, kde se v roce 2008 dostal s Chelsea do finále, kde až po penaltách podlehli Manchesteru United. V anglické Premier League ve stejném roce skončili zase na druhém místě a zase až za Manchesterem United.
Teď o víkendu má Chelsea jedinečnou šanci získat aspoň jednu cennou trofej z této sezóny. V sobotu sehraje ve Wembley finále FA Cup proti mužstvu z Evertonu. Tak snad tentokrát to pro Chelsea skončí šťastně, držte palce.

Barcelona - Manchester United ( finále 2009)

28. května 2009 v 14:51 | fotbalová holka |  Champions League
Ve finálovém zápase Champions League v Římě se utkaly týmy Barcelony a Manchesteru United. Manchester v této soutěži obhajoval vítězsvzí z minulého ročníku.
Začátek utkání byl v hlavní roli Manchester, protože hned začal útočit a vytvářel si nějaké dobré šance. K ohrožení branky Barcelony se dostával hlavně Cristiano Ronaldo, který vystřelil velký počet střel ze začátku utkání, ale ani jedna jeho dělovka neskončila za zády barcelonského brankáře Valdeze. Po převaze Manchesteru v prvních minutách utkání však přišla velká sprcha pro tým z Anglie, a to když v 10. minutě si Samuel Eto"o z Barcelony protančil cestu až ke střele, kteŕou nestačil chytit v brance Manchesteru Edwin Van der Saar. Barcelona - Manchester United 1:0. Manchester se po tomto inkasovaném gólu nemohl vzpamatovat a dělal hodně chyb, ale Barcelona toho nedokázala využít a tak po prvním poločase bylo skóre 1:0 pro Barcelonu.
V druhém poločase trenér Rudých Ďáblů poslal na trávník Tevéze a vsadil všechno na útok. To se ale Manchesteru nevyplatilo, protože sám si žádnou slibnou šanci nevypracoval a ještě v 70. minutě do dost zhroucené obrany Manchesteru zasáhl Messi, který dal krásný gól hlavou. Barcelona - Manchester United 2:0. Manchester se ke konci utkání snažil něco udělat se skóre, ale jeho jedna z největších příležitostí, kyž po rohu hlavičkoval nad jeden hráč, nebo Ronaldo z velkého úhlu šel sám na brankáře. Nic. Manchester již do konce utkání gól nedal a ze zisku trofeje z nejprestižnější fotbalové soutěže Champions League se tak může radovat Barcelona.

my comment: Barcelona měla obrovské štěstí, že se vůbec do toho finále dostala, jen si vzpomeňtě na semifinále, které hrála proti Chelsea. Barcelona se na finálové utkání dokázala lépe připravit než její soupeř Manchester United.

Champions League - finále 2009

27. května 2009 v 14:50 | fotbalová holka |  Champions League
Dnes po dlouhých bojí o finálovou účast v nejprestižnější fotbalové soutěži - Champions League. V této sezóně se do finále probojovali týmy Manchester United a Barcelona. Manchester do finále přešel přes Arsenal a Barcelona v trochu emotivním utkání přešla přes Chelsea. Manchester bude obhajovat trofej z minulého roku. Na jedné straně Ronaldo na druhé straně Messi, kdo z nich bude dnes šťastnější? Utkání můžete sledovat na ČT 2 od 20:30 a výkop 20:45. Zápas se hraje v Římě.

Straka nominoval několik nováčků

26. května 2009 v 19:12 | fotbalová holka |  Reprezentace
Nový trenér reprezentace Straka nominoval na přátelský zápas s Maltou, který se hraje 5. června v Jablonci, několik nováčků. Poprvé oblíknou reprezentační dres fotbalisté Limberský, Kolář, nebo čerstvý mistr ze Slavie Černý. Nováčky to příjemně potěšilo, že mají šanci si zahrát v reprezentaci. Když jim trenér zavolal, tak si mysleli, prý, že si dělá srandu, ale pak jim řekl, že je bere do nominace....

vs.

hlavní problém Chelsea

26. května 2009 v 19:05 | fotbalová holka |  Anglie
V Chelsea je podle Hiddinka skvělá parta a jsou zde skvělí hráči, ale proč třeba Chelsea nedosáhne tak daleko, jako například Manchester United? Odpovědí je, že Chelsea má menší kádr než Manchester. Rudí ďáblové mají strašně moc dobrých hráčů a hodně jich mají i nastřídání atd.... To Chelsea nemá a podle Hiddinka, který v Chelsea končí a bude naplno trénovat ruskou fotbalovou reprezentaci, by mělo vedení Chelsea přemýšlet o nákupu nových hráčů, pokud se chce Chelsea udržet mezi prvníma týmama nejen v Premier League. Hiddinkovi přirostala Chelsea dost k srdci a nerad se s ní loučí, ale chce dodržet slib, který dal.

Majitel Chelsea Roman Abramovič (vlevo) a trenér londýnského klubu Guus Hiddink (vpravo)
Majitel Chelsea Roman Abramovič (vlevo) a bývalý trenér londýnského klubu Guus Hiddink (vpravo)

Petr Čech je podle výzkumu nejužitečnějším hráčem

25. května 2009 v 18:30 | fotbalová holka |  Novinky
Český fotbalový brankář hrající za Chelsea, Petr Čech je podle průzkumu deníku The Times nejužitečnějším hráčem na hřišti a pro Chelsea. V průzkumu porovnávali jaký má vliv ten hráč na výsledky celého týmu. Čech se umístil první mezi brankáři. Mezi obránci se umístil na prvním místě Vidič z Manchesteru United, za ním John Terry z Chelsea. Mezi záložníky byl na prvním místě Frank Lampard Z Chelsea a za ním se umístil Gerrard z Liverpoolu. Až za Gerrardem se umístil Cristiano Ronaldo. V útoku zase dominoval hráč Chelsea Nicolas Anelka, který vede i celou tabulku střelců v Premier League.

23. května 2009 v 6:57 | fotbalová holka
Didier Drogba a José Bosingwa se provinili po remíze 1:1 v semifinálovém zápase s Barcelonou, ( dál postupuje Barcelona). Tihle dva hráči z Chelsea se vyjádřili k výkonu rozhodčímu a to celkem sprostě. Drogba hned po skončení utkání se vrhnul na rozhodčího a zabránit mu museli pořadatelé a trenér Chelsea Guus Hiddink, Drogba pak vyjádřil svoje pocity z utkání a názory na rozhodčího přímo do kamery a nebyl v tom zrovna dvakrát slušný, ale co si budem povídat, ten rozhodčí byl fakt hroznej a Chelsea má právo se na něho zlobit. Bosingwa v pozápasovém pořadu označil rozhodčího za zloděje.
UEFA chce prý potrestat tyto hráče zákazem startu v Champions League a za špatnou oragnizaci chce na nějaký čas uzavřít stadion Stamford Bridge, prý proto, že fanoušci házeli na hřiště předměty.
Hráči mají čas do 29. května ńa své vyjádření, pak 17. června rozhodne o možných trestech UEFA.
Treetsu unikl Michael Ballack, který po poslední neodpískané penaltě běžel za rozhodčím, to však UEFA potvrdila, že si to měl srovnat rozhodčí, poněvadž to bylo přímo v tom utkání.

Narozeniny Petra Čecha

20. května 2009 v 14:51 | fotbalová holka |  Novinky
Dnes slaví svoje 27. narozeniny brankářská jednička v Chelsea a v české reprezentaci, Petr Čech. Petr Čech se narodil 20. května roku 1982 v Plzni.
Všechno nejlepší Petře, hodně zdraví a fotbalových úspěchů jak v Chelsea, tak v české reprezentaci.

( chápu, že někoho vůbec nezajímá, že fotbalová hvězda Petr Čech slaví dneska svoje narozeniny, ale mě to zajímá, protože Petr Čech je můj nejoblíbenější fotbalista, tak to ostatní lidi, kteří mají za oblíbeného fotbalistu někoho jinýho musí pochopit. Děkuji.)

Slavia má titul

19. května 2009 v 14:50 | fotbalová holka |  Gambrinus Liga
Fotbalisté pražské Slavie mohou již slavit titul. Titul obhájili z minulého roku. v posledních zápasech se sice moc Slavii nedařilo, ale v tom posledním se Žižkovem zvítězila 3:1 a ostatní týmy ( Sparta, Liberec) ji už nemohou dostihnout.

Fabio Cannavaro v Juventusu

19. května 2009 v 14:45 | fotbalová holka |  Novinky
Fotbalový útočník italské reprezentace Fabio Cannavaro, který teď hraje za Real Madrid se podle některých informacích v deníkách "upsal" Juventusu Turín. Fabio Cannavaro je pětatřicetiletý hráč.

Fotbalista Bednář s drogami...

17. května 2009 v 19:47 | fotbalová holka |  Novinky
Novináře jednoho britského deníku přistihli čekého fotbalistu Romana Bednáře s marihuanou a s kokainem. Bednář hraje v Anglii za sestupující West Bromwich Albion. Bednáře " vyhodili" z týmu do té doby než bude celá drogová kauza vyřešená. Nový reprezentační trenér Česka František Straka s ním přestal okamžitě počítat do důležitých zápasů.

Chelsea - Blackburn ( 37. kolo Premier League)

17. května 2009 v 19:41 | fotbalová holka |  Anglie
I když je v anglické lize o titulu již rozhodnuto, dohrávalo se utkání 37. kola mezi Chelsea a Blackburnem. Chelsea na domácím stadioně si hlídala hru, ale k první šanci a střele na bránu se dostal Blackburn, ale Petr Čech v brance Chelsea to pochytal. Pak už se na scénu dostala Chelsea. Ve 3. minutě se dostal do obrovské šance Lampard, ale jeho střela, která by nejspíš skončila gólem, byla zblokována hráčem Blackburnu. Chelsea si však spravila náladu hned o minutu později, tedy ve 4. minutě, kdy na centr Anelky si naskočil Malouda a svoji parádní hlavičku uklidil za záda brankáře Robinsona. Chelsea - Blackburn 1:0 . Hráče Blackburnu tento rychlý gól trochu zaskočil, naopak Chelsea byla v plné síle. Další šanci na skórování měl Anelky, který však svůj pokus zahodil, protože střelil brankáře Robinsona. Anelka byl však po celý první poločas vidět a často nahrával, nechyběl ani u další šance Chelsea v 18. minutě, když nahrál Lampardovi, jenž však trefil pouze břevno. Na konci prvního poločasu se také vyznamenal Čech, když vyrazil ostrou a tečovanou ránu. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro Chelsea.
Druhý poločas začal Blackburn trochu útočit, ale nic z toho nebylo. V 59. minutě se naopak Chelsea dostala do pokutového území, kde se k míči dostal Drogba, nahrál Anelkovi, který uklidil míč přesnou střelou k tyči za záda Robinsona. Chelsea - Blackburn 2:0. Chelsea se snažila o kombinovanou hru a to se jí celkem vyplatilo, dostala se do velkých šancí. Ve velkých šancích byl Lampard, ketrý se trochu zamotal ve vlastních kličkách a ke střele se nedostal. Chelsea také kopala dva rohy, kopali je Malouda a Lampard, ale k ohrožení branky Blackburnu nedošlo. A tak utkání skončilo výhrou Chelsea 2:0.
Chelsea toto utkání sehrála ve zbrusu nových modro bílých dresech, ketrý jsou speciálně upravený. V těchto dresech se bude představovat dlaší sezónu.
sestava Chelsea: Čech, A.Cole, Terry, Alex, Bosingwa, Mikel, Lampard, Essien, Anelka, Drogba, Malouda

Guus Hiddink v utkání ani jednou nevystřídal. Pro nizozemského stratéga a trenéra ruské reprezentace to byl již poslední zápas před domácím publikem, tedy na Stamford Bridge. Hiddink však při podepisování smlouvy slíbil, že tým povede pouze do léta. Když Hiddink přicházel do Chelsea, tým byl v nepohodě a měl šptané výsledky, ale Hiddinkovi se podařilo tým dostat do velké pohody a za jeho vlády Chelsea prohrála pouze jeden jediný zápas. Fanoušci toto ocenili velikým potleskem pro tohoto velkého muže.

tabulka Premier League:
/* <![CDATA[ */ bmone2n.makeAd('27.1.6.36'); /* ]]> */ //<![CDATA[ new Ads.Rollout({ "link": "http://go.idnes.bbelements.com/please/redirect/27/1/6/36/!uwi=1140;uhe=641;uce=1;param=34070/36774_1_?", "cas-zobrazeni": 7, "autozobrazeni": [1, 1], "rozvin": [8, 300, 60, 300, 180], "posun": [0, 0], "rychlost": 50, "flash-maly": "http://go.idnes.bbelements.com/logos/b34070/x300x60.swf", "flash-velky": "http://go.idnes.bbelements.com/logos/b34070/300x180.swf", "obrazek-maly": "http://go.idnes.bbelements.com/logos/b34070/", "obrazek-velky": "http://go.idnes.bbelements.com/logos/b34070/", "na-klik": false, "transparentni": false, "id": "572", "obrazek-zaviratko": [9, 25, 25] }); _gde_sfcmornsos = new Image(1,1); _gde_sfcmornsos.src='http://gdecz.hit.gemius.pl/_'+(new Date()).getTime()+'/redot.gif?id=p4M6FfePr0vAr7uqeSwyIsUFDhr1UYNoHAyGP5qxFw3.e7/stparam=sfcmornsos'; //]]>

West BroLiverp.0:2

v tabulce nejsou připsány body za posledních pár utkání.

Manchester United má Anglický titul

17. května 2009 v 7:12 | fotbalová holka |  Novinky
Při včerejším utkání Manchester United - Arsenal, stačil Manchesteru jeden jediný bod a mohl se radovat z Anglického titulu. I když Arsenal byl aktivnější po celý zápas, gól dát nedokázal a tak na Old Trafford po remíze 0:0 propukly velkolepé oslavy. Manchester získal potřetí v řadě Anglický titul. O titulu je již rozhodnuto, protože Rudí Ďáblové mají na svém kontě kolo před koncem Premier League 87 bodů a už je nemůže nikdo předběhnout ( druhý Liverpool má 80 bodů). V šatně Manchesteru každému hráči osobně poděkoval trenér Ferguson a pak už přišlo slavnostní předávání medailí a poháru. Jako první pohár zvedl kapitán Manchesteru. Pak už se zněho radovali všichni. Na Old Trafford měli připravený i ohňostroj. A pak už se jenom oslavovalo a oslavovalo...
Manchester může ještě letos získat pohár z Champions League.

Fotbal jsem hrát nezapomněl...

16. května 2009 v 11:21 | fotbalová holka |  Novinky
... Toť slova Tomáše Rosického po prvním ostrém tréninku, který absoloval v tomto týdnu se svými spoluhráči z Arsenalu. Rosický byl dlouho v rekonvalescenci a na hráče se tak mohl jenom dívat z tribuny. Po dlouhých šestnácti měsících se dočkal a při tréninku se snažil být co nejvíce u míče. Kondičně je prý na tom dobře, ale chce víc. Snad se mu všechna zranění už vyhnou a on bude moct nastoupit k důležitým zápasům jak v Anglii za Arsenal, tak v Česku za reprezentaci.