Září 2009

Proti Polsku bude pískat Larsen

30. září 2009 v 8:19 | fotbalová holka |  Reprezentace
Kvalifikační zápas Čechů o postup na MS 2010 do Jihoafrické republiky proti Polsku bude pískat rozhodčí Bo Claus Larsen. Tento rozhodčí je národností Dán. Češi sehrají veledůležitý duel proti Polákům 10. října v Praze. O nasazení tohoto rozhodčího rozhodla komise UEFA. Tento Dán už dříve pískal čtyři duely, kde Češi pokaždé vyhráli.
Tento rozhodčí řídil už 80 utkání na mezinárodní scéně. Je také na listině 54 kandidátů, které bude UEFA vybírat na mistrovství světa do Jihoafrické republiky.

MS do 20 let - Egypt

30. září 2009 v 8:12 | fotbalová holka |  Novinky
Mistrovství světa hráčů do 20 let pokračuje. Už včera se některé týmy probojovali do osmifinále, když vyhráli svůj druhý zápas. Český tým to teprve čeká, protože svůj druhý zápas sehraje dnes proti Brazílii. Pro českou dvacítku to bude velmi těžký zápas, ale mají na to, aby je porazili. Zápas můžete sledovat na čt2 od 18:30.

V baráži o MS rozhodne žebříček FIFA

30. září 2009 v 6:39 | fotbalová holka |  Reprezentace
Pokud ČEši skončí v základní skupině na druhém místě a bude jim to tedy zaručovat baráž, tak o soupeři v baráži rozhodne žebříček FIFA. Jenže Čechům nestačí pouze porazit Polsko a Severní Irsko, oni musí spoléhat ještě na pomoc Slováků, kteří skončí nejhůře druzí. V případě, že by Slováky porazili Slovinci, byli by na druhém místě Slovinci a Češi až na třetím.
Losování bude rozděleno do dvou košů, v jednom budou lepší týmy a v druhém horší, podle toho, jak jsou v žebříčku FIFA. Také se bude losovat výhoda domácího prostředí v odvetném zápase. Češi jsou na 18. místě a v baráži jim teď hrozí, že můžou narazit na: Francii, Chorvatsko, Rusko, nebo Řecko. Ale to není vůbec ještě jisté, protože nevíme, jestli se Češi dostanou do baráže a i v jiných skupinách je situace ještě zamotaná.

Sparta - Plzeň 0:0

Celkem padlo 18 gólů, průměrně na zápase diváci viděli 2,25 branek.

28. září 2009 v 12:22 | fotbalová holka |  Reprezentace
V prvním zápase na mistrovství světa v Egyptě se Češi utkali s reprezentací z Austrálie. Češi nastupovali jako favorité do tohoto utkání.
V prvním poločase Češi byli aktivnější a snažili si podržet míč a útočit. Australané byli naopak nervoznější a rozjížděli se pomalu, moc se nedostávali ani za vlastní polovinu. Češi ničili jejich rozehrávky a hned útočili. Český tým také kopal hodně standartních kopů, které velmi dobře rozehrával Zeman. Po jednom takové kopu se míč stáčel do horního rohu branky, ale jen těsně ji minul. Do šancí se hodně dostával Vošahlík nebo hlavou Rabušic. Česká reprezentace využívala svoji rychlost a nepřesnost soupeře a dostávala se i do samostatných nájezdů na branku. To však nevyužili. Ke konci poločasu docházeli Čechům síly, protože hráli celý zápas ve vysokém tempu a taky v Egyptě bylo dost teplo. Australané toho začali pomalu využívat, dostávali se častěji na naší polovinu hřiště. Jednu chvíli Čechy zachránil i brankář Vaclík, ketrý sice nadvakrát, ale přece jen chytil jeden z pokusů Australanů. Do šaten se šlo za stavu 0:0.
Do druhého poločasu nastoupili Češi opět s novou dávkou sil a to bylo vidět hned na hřišti. Znovu se chopili aktivity a v 50. minutě po trestném kopu, který kopal kdo jiný než Zeman, našel přesně hlavičku Rabušice, který poslal Čechy do vedení. Česko - Austrálie 1:0. Češi se uklidnili, dali branku a vedli. Australané po pár minutách od inkasovaného gólu mohli taky přidat branku, ale brankář Vaclík střelu vychytal. Čechům se moc nedařily přihrávky, které byly nepřesné hlavně ve středu hřiště. Pár minut do konce zápasu přišel na hřiště Pekhart, který se okamžitě zapojil do hry a byl hned v pokutovém území faulovaný a následoval pokutový kop, který sám Pekhart proměnil a poslal Čechy do vedení na 2:0. V nastaveném čase však kopali penaltu i Australané, když rozhdočí viděl nějaký faul, který tam podle mého názoru asi ani nebyl. První pokus vaclík vyrazil, ale rozhdočí nechal penaltu nesmyslně opakovat a na to už byl Vaclík krátký, a tak zápas skončil 2:1.

Jakub Dovalil- trenér české reprezenatce do 20 let

Na Slovensku je větší zájem o lístky...

26. září 2009 v 7:31 | fotbalová holka |  Reprezentace
Slovensko šílí. Touží postoupit na MS 2010 do Jihoafrický republiky. Taky k tomu má blízko, k přímému postupu jim stačí remizovat doma se Slovinskem. Že Slováci mají zájem o fotbal, hlavně kdy jde o tak veliký zápas, to ukázal i prodej lístků. Všechny lístky byly okamžitě rozprodány. Některé deníky uvádějí, že byly rozprodány za 232 sekund. První den prodeje na Slovensku byl zahájen ve středu, ale web se zhroutil, protože na něj chodilo strašně lidí. Nanovo se muselo začít další den, kdy za 232 sekund prodejci prodali 15 tisíc lístků. Zatímco Češi hrají dva poslední zápasy 10. a 14. října proti Polsku a Severnímu Irsku. Jeden zápas se hraje na Letné a druhý v Edenu. Do minulého týdne se mohli odjednávat lístky po internetu, jenže se ukázalo, že moc lidí nemá zájem a akce je posunuta do neděle. Prý je vyprodáno zhruba polovina lístků, tak neváhejte a přijeďte podpořit Haškův tým.

Joe Cole je zpátky...

26. září 2009 v 7:19 | fotbalová holka |  Anglie
Joe Cole hrávající za londýnskou Chelsea se konečně po roční pauze zaviněnou vážným zraněním kolena vrátil zpátky na trávník. S Chelsea už trénoval několik týdnů a odehrál i pár zápasů za rezervu, ale za A - tým si ještě nekopl, to se však změnilo, když Chelsea hrála v Carling Cupu proti QPR ( Queen Park Rangers). Do tohoto zápasu Joe Cole nastoupil v základní sestavě a ještě mu trenér Ancelotti dal kapitánskou pásku. Chelsea v tomto utkání vyhrála 1:0, gól dal Kalou, Joe Cole byl u této akce.
Jeho reakce na zápas: "Byl to hodně emotivní večer, nemůžu fanouškům ani dostatečně poděkovat. Měl jsem sevřené hrdlo, už když jsem se rozcvičoval při utkání s Portem. Dnes lidé rychle zapomínají, takže bylo úžasné slyšet, jak vyvolávají moje jméno."

Reakce na kapitánskou pásku: "Chelsea je můj klub. Je to poprvé, co jsem dělal kapitána. Bylo to neuvěřitelné. Vždyť jsem tu jako malý dělal podavače míčů. Dnes to byl sice jen Carling Cup, ale pro mě se jednalo o jeden z největších zápasů kariéry."

fotbalové MS do dvaceti let

25. září 2009 v 7:14 | fotbalová holka |  Reprezentace
Brzo začne mistrovství světa do dvaceti let. MS se bude konat v Egyptě a zúčastní se ho i česká reprezentace. V základní skupině se utkají s Austrálií, Brazílií a Kostarikou. Češi chtějí obhajovat stříbro z minulého mistrovství z Kanady. Do Egypta neodletěl například Necid, který bude k potřebě k zápasům reprezentace v říjnu, kdy se hrají dva poslední zápasy kvalifikace.
Zápasy můžete sledovat na čt2, nejbližší sehrají lvíčata v neděli s Austrálií.

ostrou ránou góly rozdávej

Slavia - Baník Ostrava ( 8. kolo Gambrinus Ligy)

23. září 2009 v 15:30 | fotbalová holka |  Gambrinus Liga
Slávisté přivítali na svém krásném stadioně tým z Ostravy. Tento zápas byl jako každý, když hraje Baník, označován jako rizikový a proto Pražané poslali několik policistů ke stadioně, ale nic se nestalo. Na hřišti začali Slávisté aktivněji, už v prvních pár minutách se do šance dostal Ragued, ale jeho střela byla zblokována obránci z Baníku. Slávia si držela míč. Baník šel trochu pomaleji, ale k bráně Vaniaka se přece jen dostal a slávistický brankář měl plné ruce práce. Hned několikrát za sebou předvedl výborné zákroky. Jenže pak Baník zahrával standartku a ta prošla přes slávistickou obranu i přes Vaniaka prošla až do brány. Slávia - Baník Ostrava 0:1. Slávisté však dokázali těsně před přestávkou vyrovnat, když Naumov šel do rychlého protiútoku a po levé straně našel úplně osamoceného Hlouška, který už skóroval do prázdné branky. Slávia - Baník Ostrava 1:1. Tento stav vydržel i do přestávky a do šaten se šlo za remízy 1:1.
V druhém poločase Baník začal aktivněji a Slávia si koledovala o gól. Jenže pak Slávia kopala standartku, ke které se postavil Hloušek a vystřelil, míč překopl zeď a míč skončil v bráně. Slávia - Baník Ostrava 2:1. Vaniak pak ještě vychytal pár dobrých střel hráčů Baníku. Pak Slavia měla ještě šanci, ale Naumov vystřelil pouze do boční sítě. Slávisté si však gólovou radost ještě jednou v zápase zopakovali, a to když po vlastní akci vystřelil střídající Grajcar. Slavia si udržela 3 body a na domácím hřišti vyhrála 3:1.

Plzeň - Mladá Boleslav 2:1

V osmém kole Gambrinus Ligy padlo celkem 17 gólů a průměrně v každém utkání padlo 2,1 branek.

Burnley - Sunderland 3:1

Celkem padlo v šestém kole Premier League 34 gólů, průměrně v zápase padlo 3,4 branek

20Portsmouth60063:120

Chelsea - Tottenham ( 6. kolo Premier League)

22. září 2009 v 6:50 | fotbalová holka |  Anglie
Chelsea na Stamford Bridge přivítala v rámci šestého kola Premier League soupeře, kterému se právě na tomto londýnském stadionu moc nedaří, Tottenham.Za Tottenham nastoupil v bráně i bývalý brankář Chelsea Carlo Cudicini. Ze začátku zápasu to však vypadalo trochu jinak. Tottenham se dostal do veliké šance, když se zapomněl Carvalho a soupeř mu utekl a šel sám na bránu, kde nechyběl Petr Čech. Čech tuto střelu vyrazil nohou. Pak už si míč držela na svých kopačkách Chelsea. Chelsea se snažila útočit, ale v koncovce se jí moc nedařilo. Až ke konci prvného poločasu dal krásný centr Chelsea, který si našel v pokutovém území Ashley Cole a hlavou proměnil na 1:0 pro Chelsea. V prvním poločase se nic nezměnilo a tak se šlo do šaten za stavu 1:0.
V druhém poločase Chelsea hodně držela míč. To se jí vyplatilo, protože Anelka odcentroval od rohového praporku na Drogbu, který si sklepl míč pro sebe a chtěl vystřelit, ale Cudicini ho vyrazil, ale u čáry stál ještě Frank Lampard, který zastihl míč ještě na hřišti a zmatené tottenhamské obraně to nedošlo. Lampard přihrál volnému Ballackovi, který se procpal k bráně a dal gól. Chelsea vedla už 2:0. Chelsea pak o několik minut později zvýšila skóre na 3:0. Pak přišla série ošetřování, protože jeden obránce Tottenhamu srazil Anelku a sám dost ošklivě spadnul na trávník. Museli ho odnést na nosítkách. Pak po jednom střeleckém pokusu si Drogba udělal něco s nohou a museli ho také odnést na nosítkách. Chelsea i přesto dokázala zvítězit 3:0 a v tabulce zůstává na prvním místě s 18 body.

Manchester United - Manchester City ( 6.kolo Premier League)

20. září 2009 v 16:45 | fotbalová holka |  Anglie
V šestém kole anglické Premier League se utkaly dva městské rivalové, Manchester United s Manchesterem City. Ze začátku zápasu byli více aktivnější hráči Manchesteru United. Manchester City měli hodně rozhozenou obranu a to zapřičinilo, že už v druhé minutě se k bráně dostal Rooney, ale obránce míč stačil zakopnout do autu. Manchester United velmi rychle rozehráli aut a míč se dostal k Rooneymu, který se vyhnul dvěma obráncům a pak poslal míč do brány. Od druhé minuty skóre Manchester United - Manchester City 1:0. Pak ale brankář United udělal pořádnou chybu, když se mu zapletl míč mezi nohy a Tevez ho stihl vykopnout, brankář Foster se snažil míč ještě chytit rukama, ale to se mu nepovedlo a Tevez přihrál úplně volnému Barrymu, který umístil míč do prázdné brány. Skóre 1:1. United se trochu zatáhli a Manchester City se dostával k míči. Ke konci prvního poločasu United kopali standartku, na kterou si hlavou naskakoval Berbatov, ale jeho hlavička šla nad. Pak se míč dostal na polovinu hřiště k Rooneymu, který však udělal hloupou chybu a pak už se k míči dostal v pokutovém území Tevez, který vyslal střelu na bránu, ale byla zblokovaná na tyč. Roh se však nekopal, a tak se šlo do šaten za stavu 1:1.
Druhý poločas začal stejně jako ten první. Manchester United dal rychle gól a bylo 2:1. Když odcentroval Giggs na vzdálenější tyč a tam stál Fletcher. Jenže Manchester City zanedlouho vyrovnali. Gól dal Bellamy, který střílel z velké dálky, střelou k hornímu rohu nedal šanci brankářovi Fosterovi. Skóre 2:2 vydrželo dost dlouho. Manchester United začali více útočit. City bránili v deseti lidech, ale United zahrávali i hodně rohů. V akcích byl vidět hlavně Berbatov, který hodněkrát hlavičkoval, ale brankář City Given vytáhl nějaký čarovný zákrok. Given Manchesteru City hodně pomohl, protože jinak by United už dávno vedli o dva góly nebo o tři góly. Po nepovedených šancích to Manchesteru konečně vyšlo, když svůj druhý gól v zápase přidal Fletcher. 3:2 pro Manchester United. Pak běžela už 90. minuta zápasu, když velkou chybu udělal Ferdinand, vedle kterého se rychle rozběhl Bellamy, ten pak utekl všem obráncům a vyrovnal na 3:3. Rozhodčí nastavoval neuvěřitelně moc minut, celkem asi 7 minut. V nastavení byli lepší United, kteří se hodně snažili o gól. Nejprve Rooney, pak se míč dostal ke Giggsovi, který nádhernou přihrávkou poslal do šance Owena, kterému už bránil jenom brankář a Owen ho překonal. Manchester United nakonec vyhrál 4:3 nad rivalem Manchesterem City.

Chelsea má nového brankáře

20. září 2009 v 12:44 | fotbalová holka |  Anglie
Chelsea myslí i na budoucnost. To ukázalo její rozhodnutí. Pojistila si totiž sedmnáctiletého chorvatského brankáře Mateje Delače, který však až do roku 2011 zůstane ve svém nynějším klubu a to Interu Zaprešič. V roli brankářské jedničky dál zůstává Petr Čech a pro mladého Chorvata to bude velmi těžké se dostal na pozici nejlepšího českého gólmana.

Adebayor dostal trest na 3 zápasy

19. září 2009 v 9:27 | fotbalová holka |  Anglie
Emmanuel Adebayor dostal trest na tři zápasy. V minulém kole Premier League, když hrál Manchester City proti Arsenalu dal gól a šel ho oslavovat k arsenalským fanouškům, protože zde ještě minulou sezonu působil. Trest dostal také za to, že v utkání se dopustil faulu na svého bývalého spoluhráče Robina Van Persieho, kterému po Adebayorově faulu tekla krev. Adebayor za svou blbost zmešká duel s Manchesterem United, pohár s Fulhamem a ligu s West Hamem.

České týmy - Evropská Liga

18. září 2009 v 14:41 | fotbalová holka |  Evropská liga
Včera nastoupila obě pražská " S" v prvním utkání základsní části Evropské Lize. Slavia přijela do Janova, kde však prohrála 0:2. Slávisté prohrávali hned od začátku zápasu, když po přímém kopu míč propadl za zeď a i za Vaniaka. Druhý gól dostali po krásně sehrané akci Janova. Slávisté za stavu 0:1 měli dobrou šanci vyrovnat, protože Hloušek vybojoval míč a přihrál ho Šenkeříkovo, který šel sám na bránu, ale bohužel přestřelil. Janov - Slávia 2:0

Sparta hrála s Eindohovenem. Na Letné, kde se zápas hrál měli k radosti blíže Sparťané, protože dali jako první gól, sice až v druhém poločase, ale trefil se Hubník, pak o několik minut později Eindhoven vyrovnal na 1:1, ale Sparťanům vrátil radost Zeman 2:1 pro Spartu. Jenže běžela poslední minuta zápasu a v pokutovém území Wilfried srazil jednoho hráčez Eindhovenu a rozhodčí okmažitě nařídil penaltu, kterou proměnil Eidhoven a zápas skončil remízou 2:2