Xavi (Barcelona/Španělsko)

Koho byste tipovali?

Zemřela legenda českého fotbalu

31. října 2009 v 20:29 | fotbalová holka |  Novinky
Včera večer zemřela legenda českého a hlavně slávistického fotbalu - František Veselý. František Veselý se narodil 7.12. 1943. Velkou část své kariéry strávil ve Slávii. Pak odešel ještě do Rakouska, ale hrál i za reprezentaci. V reprezentaci bojoval společně s Antonínem Panenkou nebo Ivo Viktorem. František Veselý pomohl českému týmu k postupu na MS do Mexika v roce 1970 a pak také v roce 1976 na ME když v semifinálovém zápase proti Nizozemsku zápas skončil 1:1 a hrálo se prodloužení a František Veselý nastoupil právě na prodloužení a na jeden gól nahrál a pak se dočkal i svého vlastního zásahu, tehdy Češi zvítězili 3:1.
Byl to velmi fotbalový člověk, ve svém věku hrával i za " starou gardu reprezentace". Svůj poslední zápas odehrál ve středu v Bílině, kde jeho tým vyhrál 2:1. Jako velká slávistická legenda otevíral v květnu 2008 nový stadion v Edenu a provedl čestný výkop na novém trávníku. Byl i u mistrovských oslav Slavie. František Veselý nebyl nějak nemocný, naopak si držel velmi dobrou fyzickou kondici. Přesto v noci ve spánku zemřel.

David Villa do Manchesteru United?

30. října 2009 v 7:45 | fotbalová holka |  Přestupy
V letním přetupovém období po něm toužilo mnoho klubů, mezi nimi byli i Barcelona nebo Manchester United. Jenže z Valencie, kde tenhle fotbalista hraje přišla zprává, že není na prodej. Jenže klub se dostal do finančních problémů a na Davida Villu mu nezbívají peníze a tak se domlouvá na přestupu. Vážný zájem o Villu má Manchester United, který utržil v letním přestupovém období spoustu peněz za prodej Ronalda nebo Teveze. Anglický klub by byl schopen nabídnout až 40 miliónů. S touto částkou by souhlasila i Valencie.
Sir Alex Ferguson se zajímá i o spoluhráče Villy, záložníka Silvu.

Hamšík do Chelsea?

28. října 2009 v 6:41 | fotbalová holka |  Přestupy
I když Chelsea dostala zákaz na nakupování hráčů, tak se odvolala a zkouší tento zákaz obejít. Trenér Carlo Ancelotti si totiž vyhlédl jako posilu slovenského záložníka Marka Hamšíka, který hraje i za slovenskou reprezentaci. Hamšík teď hraje v italské sérii A za Neapol. Podle Ancelottiho je to nejlepší běhající záložník po italském hřišti. Pokud by však Hamšík chtěl na Stamford Bridge odejít, musela by za něho Chelsea vyplatit minimálně 18 milionů. Slovenský reprezentant do Neapoli přišel v roce 2007 za 5 milionů, jenže postupně se stával nejlepším střelcem klubu a v letošní sezoně už má na svém kontě 8 branek.

Prasečí chřipka napadá fotbal

28. října 2009 v 6:34 | fotbalová holka |  Novinky
Virus prasečí chřipky H1N1 se šíří dál po celém světě. Neunikl před ním ani fotbal. Nakažení tímto virem zjistili nejprve u několika týmů francouzské ligy. Mezi Paris st. Germain a Ollympicem Marseilles musel být kvůli tomu odložen zápas, protože byli nakaženi tři hráči z Paris St. Germain. Ale nebezpečný virus nezasáhl jen francouzskou ligu, ale i Premier League. Z Premier League jsou nakaženi týmy Blackburnu a Boltonu. Proto v sobotním utkání proti Chelsea Blackburnu chyběli dva hráči ze základní sestavy, byli jimi Christopher Samba a Davida Dunn. Podle trenéra Blackburnu se mhli nakazit i hráči a vedení Chelsea. Ovšem lékaři tvrdí, že se nelze nakazit při hře. Snad už se prasečí chřipka nikam nerozšíří a nemocní hráči se rychle uzdraví.

Manchester City - Fulham 2:2

V 10. kole Premier League padlo celkem 30 gólů, což dělá průměr na zápas 3 branky.

Brno - Jablonec 0:1

Ve 12. kole Gambrinus Ligy padlo celkem 20 gólů, což dává průměr na zápas 2,5 branky.

16Bohemians1221911:247

Slavia - Olomouc ( 12. kolo Gambrinus Ligy)

26. října 2009 v 19:49 | fotbalová holka |  Gambrinus Liga
V dohrávce 12. kola Gambrinus Ligy se utkaly týmy pražská Slavia a Sigma Olomouc. Slavia chtěla navázat na úspěšné vystoupení z Evropské Ligy. Do sestavy Pražanů se dostal i Skácel.
V prvním poločase byli aktivnější hosté z Olomouce. Už ve 3. minutě po centru Olomouce se do šance dostal Hořava, který dal hlavou první gól tohoto zápasu. Slavia - Olomouc 0:1. Slavia si začala víc držet míč a více se snažila kombinovat, ale to se jim moc nedařilo a druhou branku přidala Olomouc. Slavia - Olomouc 0:2.Pak Slavia měla drtivý tlak, první vážné ohrožení branky Olomouce bylo po rohovém kopu Slavie, ale střela skončila pouze na břevnu. O pár minut později však Slavia skórovala, když pěknou akci po pravé straně zakončil Hloušek, který už střílel do téměř prázdné branky hostů. Slavia - Olomouc 1:2. Před tím než se šlo do kabin mohli Slávisté přidat další branku, když šel sám na branku Hloušek, ale stihl po před pokutovým územím zfaulovat olomoucký hráč. Rozhočí to neposoudil jako faul na červenou kartu a hráč dostal pouze žluté napomenutí. Slavia však tuto výhodu nedokázala využít, protože rozehrála až příliš rychle. První poločas skončil 1:2.
Do druhého poločasu Slavia nastoupila s odhodláním dát gól. Měla k tomu pořádně moc příležitostí. První měl Hloušek, když brankářovi Olomouce vypadl míč, který však stihl ještě zachytit před brankovou čárou. Od 61. minuty Olomouc dohrávala v deseti hráčích, za nesmyslný faul na půlce hřiště dostal olomoucký kapitán druhou žlutou kartu a musel opustit hrací plochu. Jenže Slavia si nedokázala poradit s koncovkou. Postupně selhal Belaid a i Skácel, jeho střela šla nad bránu. Slavia hodně chtěla dát branku, to na ní bylo vidět, ale příliš zbrkle zakončovala z velké dálky. Někdy Pražané měli i smůlu, a to když Olomouc zachránila branková konstrukce. K závěru zápasu rozhodčí nepískl ruku, kterou zahrál olomoucký hráč před brankou. Skóre se už do konce zápasu neměnilo a tak Slavia zase na domácím stadioně prohrála 1:2.

Česko - Severní Irsko ( moje fotky)

26. října 2009 v 18:27 | fotbalová holka |  Fotogalerie

Milan Baroš se zranil

26. října 2009 v 16:25 | fotbalová holka |  Novinky
Fotbalový útočník Milan Baroš se o víkendu zranil v utkání turecké ligy, když jeho Galatasarey hrál proti Fenerbahce. Český útočník stihl odehrát z tohoto istanbulského derby pouhé dvě minuty. Pak musel být vystřídán, protože měl zraněnou nohu. Další vyšetření odhalila, že Baroš má zlomenou zánártní kůstku. Baroš prý bude mimo hru až dva měsíce a to znamená, že nestihne listopadový turnaj české reprezentace v Dubaji.

Chelsea - Blackburn ( 10. kolo Premier League)

25. října 2009 v 6:55 | fotbalová holka |  Anglie
Chelsea po vysoké výhře v Champions league přivítala v rámci 10. kola Premier League na svém hřišti Blackburn. V základní sestavě Blues se objevil po dlouhém zranění i Joe Cole.
Chelsea od první minuty byla aktivnější a hned v první minutě se mohla dostat do vedení, protože Anelka centroval před branku a tam hlavičkoval Joe Cole, ale jeho rána mířila vedle. Hráči Chelsea předváděli svoji tradiční kombinační hru. Ve 20. minutě šli do vedení po krásné akci, která začala u Ballacka, jenž poslal krásnou přihrávku na Anelku a ten nacentroval před bránu Blackburn, kde číhal Drogba, ale ten se nestihl ani k míči dostat, protože před ním si vrazil nechtěně do vlastní branky obránce Blackburnu Givet. Chelsea vedla 1:0. Do přestávky si vytvořila drtivý tlak a jen díky brankářovi Robinsnovi to nebylo víc jak 1:0. Joe Cole se předvedl po dlouhém zranění jako silný hráč, jeho přihrávky byli skvělé, ale nejen jeho i celého týmu. Do střelecké pozice se často dostával Lampard, který chtěl dát po dlouhém čekání gól, protože naposledy v Premier League ze hry dal gól v dubnu a jinak tenhle rok skóroval pouze z penalty. Jeho střelecké pokusy však mířili vedle nebo nad bránu. A tak první poločas skončil 1:0.
V druhém poločase Chelsea přidala na přesnosti střel a již ve 48. minutě se mohl z gólu radovat Lampard, který zvyšoval na 2:0 pro Chelsea. Hráči Blackburnu se pomalu nedostávali ani k míči, ale z jedné akce zahrozili, když kopali standartku a Čech vybíhal z brány, ale neviděl pořádně na míč pře Carvalha, ale naštěstí to dopadlo pro Chelsea dobře. V 52. minutě se znovu skóre měnilo, a to když po kombinaci dostal míč Essien a zkusil vypálit z dálky a míč mu spadnul do brány. Skóre bylo již 3:0 pro Chelsea. O pár minut později se do pokutového území dostal Drogba, ale byl nedovoleně zastaven a rozhodčí pískl penaltu pro Chelsea. Té se ujal Lampard a nemýlil se. Svojí výstavní trefou zvyšoval na 4:0 pro Blues. Na konečných 5:0 upravil skóre Drogba. Na zhruba dvacet minut se na hřiště podíval po dlouhém zranění Ferreira. Do utkání zasáhl i Sturridge s Brumou. Chelsea už do konce utkání neinkasovala a tak si Petr Čech mohl připsat další nulu vychytanou v londýnském dresu. Zápas skončil 5:0 pro Chelsea, která se aspoň na chvíli dostala na první místo v tabulce. Uvidíme, třeba tam i zůstane, protože dnes se hraje šlágr kola Liverpool - Manchester United

sestava Chelsea: Čech, - Belleti, Terry, Carvalho,( Bruma), Ivanovič, ( Ferreira) - Essien, Lampard, Ballack, J. Cole,( Sturridge) - Anelka, Drogba

České týmy v Evropské Lize - 3. kolo

23. října 2009 v 15:03 | fotbalová holka |  Evropská liga
Sparta:
Sparta hrála doma na letenském stadioně proti Kluži. Kluž hrála minulý rok například ještě Ligu Mistrů. Ale Sparta dokázala nad tímto soupeřem vyhrát 2:0. První gól zařídil po centru Kušníra Kucka, který si naskočil a trefil gól hlavou. Druhý gól přidal Hubník, který nejprve nastřelil brankáře Kluže, ale pak svůj pokus dorazil za brankovou čáru. Sparta vyhrála 2:0.

Slavia:
Slavia jela na zápas do španělské Vallencie, kde jí nečekal lehký zápas. Vallencie byla považována za favorita celé slávistické skupiny. To však proti Slavii nepředvedla. Slavia se dostala ještě v prvním poločase do vedení, když důrazný a rychlý Hloušek šel sám a pak před bránou sehrál pěknou akci s Naumovem, který míč dopravil do branky. Slavia vedla zaslouženě 0:1. Jenže to se jí nepovedlo udržet nakonec zápas skončil 1:1, ale i tak si Slavia připisuje první bod v evropské Lize. V základní sestavě Valencie se neobjevil útočník Villa, ale pak do zápasu zasáhl, jenže byl po faulu vyloučen.

4Standard30124:61

Chelsea - Atletico Madrid ( 3.kolo základní skupiny)

22. října 2009 v 14:57 | fotbalová holka |  Champions League
Ve třetím kole základní části Champions League hráči Chelsea na Stamford Bridge přivítali tým, ve kterém hraje i český obránce Tomáš Ujfaluši, tedy Atletico Madrid. Za Chelsea ještě nemohl nastoupit Didier Drogba, který si odpykával tří zápasový distanc. Na průběhu hry to ale nic neměnilo. V prvním poločase oba týmy sehráli vyrovnaný fotbal. Atletico Madrid zahrozilo hned zkraje a Petr Čech předvedl kvalitní zákrok. Za Chelsea měl velikou šanci Kalou, který však netrefil prázdnou bránu. Chelsea sice rozvlnila síť branky a to ze standartní situace, ale gól pro ofside nebyl uznán. U toho byla ale obrovská chyba brankáře Atletica Madrid, kterému míč podklouzl mezi prsty. Za Atletico měl gólovou příležitost Aguero, ale Petr Čech byl v tomhle zápase bezchybný. Chelsea si dávala pozor v obraně. Ke konci prvního poločasu sehrála Chelsea krásnou akci, na jejimž počátku byl Ballack, který přihrál míč na Ashleyho Cole, který viděl úplně volného Kalou a ten dal gól. Chelsea vedla 1:0. Hráče Atletica Madrid tato branka srazila ke dnu a v prvním poločase už nevymysleli a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Chelsea.
Do druhého poločasu nastoupila Chelsea ve vysoké psychické převaze. Hráči Atletica se úplně sesypali a nepředvedli vůbec nic. Naopak Chelsea byla jak na koni. To ukázalo, když Chelsea zahrávala rohový kop, na centr si naskočil Kalou a nemýlil se, Chelsea vedla 2:0. O pár minut později to bylo už 3:0, když třetí gól přidal z dálky střelou k tyči Frank Lampard, ketrý tak ukončil svůj gólový půst. Chelsea ovládala hlavně střed hřiště. Dobře zahrál Essien. Chelsea si dávala pozor na rohové kopy a standartní situce, které je v lize připravili o vítězství. Teď jsme však mohli vidět jiný tým, lepší, který si při bránění dává pozor. Tečkou za ostudnou hrou Atletica Madrid byl okamžik v nastaveném čase, když Chelsea zahrávala rohový kop. Do pokutového území přišel Terry i Ivanovič. A právě na druhého jmenovaného letěl míč, ale Ivanovič nestihl odhlavičkovat, protože to za něj udělal obránce z Atletica Madrid. A upravil výsledek na konečných 4:0 pro Chelsea, která už si pomalu zajistila postup do dalších bojů v této prestižní soutěži.

sestava Chelsea: Čech - A.Cole ( Malouda), Terry, Ivanovič, Belletti - Deco, Lampard, Essien, Ballack, Kalou ( Zhirkov) - Anelka( Sturridge)

Sunderland - Liverpool 1:0

V 9. kole padlo celkem 28 gólů, což dává průměrně 2,8 branek na zápas.

Příbram - Teplice 0:3

V jedenáctém kole Gambrinus Ligy celkem padlo 21 gólů, průměr na zápas jsou 3 branky.

19. října 2009 v 14:56 | fotbalová holka |  Novinky
Los v Curychu určil kdo si s kým zahraje v baráži o postup na MS 2010 do JAR. Týmy z druhého místa v tabulce se o postup na světový šampionát utkají 14. a 18. listopadu. Utkají se spolu: Irsko - Francie, Portugalsko - Bosna a Hercegovina, Řecko - Ukrajina a Rusko - Slovinsko.
Do baráže postoupilo osm týmů z druhých míst ve svých skupinách. Mezi nasazené týmy byly zvoleny Francie, Portugalsko, Rusko a Řecko.
Do JAR na světový šampionát z Evropy již postoupili - Anglie, Nizozemska, Španělska, Německa, Srbska, Dánska, Itálie, Švýcarska a Slovenska.

Los, který určí rozdělení do základních skupin na mistrovství se bude konat 4. prosince

MS do 20 let v Egyptě vyhrála Ghana

17. října 2009 v 6:53 | fotbalová holka |  Novinky
Mistrovství světa pro hráče do 20 let právě skončilo. Na samý vrchol vystoupili poprvé v historii fotbalisté Ghany, když ve finále porazili na penalty Brazílii. Brazílie měla v tomto utkání víc šancí, ale v penaltách byli lepší Ghaňané. Brazilci neproměnili poslední tři penalty a bylo rozhodnuto. Pohár poputuje do Afriky.
Třetí skončili Maďaři, který vyřadili i českou fotbalovou dvacítku.

Češi si v žebříčku polepšili na 15. místo

16. října 2009 v 19:13 | fotbalová holka |  Reprezentace
Češi si polepšili v žebříčku FIFA na 15. místo. Polepšili si díky říjnovým výsledkům v kvalifikaci. Je to posun o tři místa, protože ke konci léta byli na 18. místě, v létě pak i na 22. místě, které bylo nejhorším umístěním v historii českého fotbalu. Slováci si během druhé poloviny kvalifikace polepšili v celkovém žebříčku až o 12 míst. Největší rozdíl zaznamenali Faerské ostrovy, které se díky výhře nad Litvou posunuli o 42 míst a zůstávají na 122. místě. Posledním týmem zůstáva San Marino.

Pořadí reprezentací v žebříčku FIFA:
1. Brazílie 1632 b., 2. Španělsko 1629, 3. Nizozemsko 1340, 4. Itálie 1215, 5. Německo 1161, 6. Argentina 1103, 7. Anglie 1101, 8. Chorvatsko 1087, 9. Francie 1049, 10. Portugalsko 1042, 11. USA 1025, 12. Rusko 982, 13. Švýcarsko 961, 14. Kamerun 949, 15. Česká republika 928, 16. Řecko 921, 17. Chile 909, 18. Mexiko 904, 19. Pobřeží slonoviny 903, 20. Srbsko 892, ...33. Slovensko 758.

Konec jedné éry

16. října 2009 v 19:04 | fotbalová holka |  Reprezentace
Posledním zápasem v kvalifikaci o postup na MS 2010, které koná Jihoafrická republika, přišel český národní tým k několika změnám. Reprezentaci opustil po 78 zápasech, v nichž stihl dát 11 gólů, Marek Jankulovski. Jankulovski už nepatřil k nejmladším, věk se nedá zastavit a na něm bylo už vidět, že to není ono jako to bývávalo dříve. Jankulovski do reprezentace vstoupil v roce 2000, když s lvíčaty bojoval na ME. Za reprezentační kariéru stihl dát 11 branek, což je na obránce celkem slušná statistika. Za A tým nastoupil v roce 2000, když debutoval v zápase proti Mexiku, ketrý Češi vyhráli 2:1. Teď se Jankulovski bude věnovat svému působení v AC Milán. Také končí u reprezentačního týmu kouč Ivan Hašek, který se rozhodl zůstat už jen jako předseda ČMFS. Nový trenér ještě není znám, ale k jeho volbě by mělo dojít v úterý. Hašek národní tým převzal po Petru Radovi na konci léta. S týmem vyhrál přípravný zápas proti Belgii 3:0, pak v kvalifikaci remizoval se Slováky 2:2, vyhrál nad Polskem 2:0 a remizoval se Severním Irskem 0:0. Hašek vstoupil již do rozjeté kvalifikace, ve které si Češi nevedli moc dobře. I když se snažil, nedokázal tuhle situaci zachránit a tým skončil ve skupině na třetím místě, což znamená, že nepostupuje na MS 2010 do Afriky.