Chelsea - Fulham ( 20. kolo Premier League)

28. prosince 2009 v 18:55 | fotbalová holka |  Anglie
V 20. kole Premier League se utkali další rivalové - Chelsea a Fulham. V základní sestavě Chelsea se objevil od začátku zápasu Zhirkov a Ferreira.
Po úvodním hvizdu píšťalky rozhodčího se Chelsea zmocnila míče, ale vlastní vinou kvůli nepřesným přihrávkám přicházela o balón a hráči Fulhamu toho využívali. Hned ve 4. minutě zápasu tímto způsobem získal Fulham míč a okamžitě se řítil do útoku. Na pravé straně obrany Chelsea neuhlídal útočníka Ferreira a ten se dostal až před bránu Petra Čecha, kde se srazili Terry s Zhirkovem a útočník Fulhamu tak měl volnou cestu k zakončení. Petr Čech se sice snažil míč chytit, ale nakonec skončil za jeho zády a Fulham se dostal překvapivě na Stamford Bridge do vedení. Chelsea - Fulham 0:1. Pak hráči Chelsea měli míč na svých kopačkách a snažil i se o kombinační hru, ale v jejich hře chyběl moment překvapení a přicházeli pouze zdlouhavé přihrávky a naznačení centru, který potom stejně nenašel nikoho z Chelsea v pokutovém území Fulhamu. Šanci měl Lampard, který se hezky prokličkoval mezi třemi obránci Fulhamu, ale k zakončení se již nedostal, protože pohotovým zákrokem míč vyšťouchl jiný hráč Fulhamu. Při začínající šanci Fulhamu na polovině Chelsea zasáhl Zhirkov nešťastně Terryho do obličeje a stoper Chelsea musel být ošetřován. Na hřiště se vrátil s krvavým šrámem na tváři, ale zápas v pohodě dohrál. V závěru první půle se Chelsea dostávala do slibné šance, ale obrana Fulhamu hrála zodpovědně. A tak se šlo do šaten za skóre 0:1.
Do druhé půle oba týmy nastoupily beze změn v sestavách. Chelsea se však nedařilo a všechny její střelecké pokusy končily mimo bránu Marka Schwarzea. Do slibné pozice se dostal Drogba, ale jeho střela se odrazila od obrany Fulhamu a dostala se k Mikelovi, kterému se však jeho volej nepovedla a míč skončil hodně mimo bránu. Trenér Chelsea nemohl být spokojen s hrou krajních obránců, kteří nepodporovali útok a tak se střídalo. Ze hry odešel Ferreira a nahradil ho Ivanovič. Ivanovič hned od svého příchodu na hřiště se zapojil do hry a svými ofenzivními úkoly dělal obraně Fulhamu starosti. Ivanovič byl i u prvního gólu domácích, když přesným centrem našel v pokutovém území za obráncem schovaného Drogbu a ten svou přesnou hlavičkou míč usměrnil do brány. Drogba tak splnil úkol před svým odjezdem na Africké MS klubů. Chelsea - Fulham 1:1. Na hřišti se objevil i Sturridge, který vystřídal Mikela a zapojil se do ofenzivní činnosti Chelsea. Sturridge se nejdříve vyznamenal špatnou přihrávkou, ale po několika minutách na hřišti se vydal do útoku a vystřelil. Mark Schwarz míč vyboxol, ale ten se nešťastně odrazil od fulhamského obránce do brány. Chelsea tak otočila zápas i když se v závěru hodně bránila, protože Fulham zahrával hodně rohových kopů, ale Chelsea se ubránila a v utkání zvítězila 2:1 a získala 3 body a je v čele tabulky.

sestava Chelsea: Čech, - Ferreira ( Iavnovič), Terry, Carvalho, Zhirkov ( A. Cole), - Mikel ( Sturridge),Lampard, J. Cole, Ballack, Drogba, Kalou

sestava Fulhamu:Schwarzer - Pantsil (65. Etuhu), Hughes, Smalling, Konchesky - Duff (84. Riise), Murphy (c), Baird, Dempsey - Gera (70. Johnson), Zamora.