West Ham United - Chelsea ( 18. kolo PL)

22. prosince 2009 v 9:58 | fotbalova holka |  Anglie
V 18. kole Premier League se utkaly dva rivalové ze Západního Londýna. Chelsea v případě výhry se mohla dostat v čele tabulky do šestibodového náskoku před Manchester United...
V prvním poločase se Chelsea ujala držení míče na svých kopačkách. Ovšem do výrazného ohrožení branky West Hamu se hráči v modrém nedostali. Rychlost hře přidal Joe Cole, který se snažil kombinovat se spoluhráči a vysílal přihrávky útočníkům. Nic z toho však nebylo, střely končily mimo branku nebo vysoko nad. Potom se osmělili i domácí, ale branku Petra Čecha nijak neohrozili. Jednou však k obdržení branky Chelsea zachránil svým pohotovým zákrokem Petr Čech. Po jedné akci hráčů Chelsea se dožadovali Bues k odpískání penalty po celkem jasné ruce v pokutovém území WEst Hamu. Ovšem odpískání se nedočkali. Gólu se však dočkali diváci až v závěru poločasu. Když se do útočící akce dostali hráči West Hamu a v obraně Chelsea si neodupustil faul Ashley Cole a rozhdčí neváhal a odpískal penaltu. Tu s přehledem proměnil hráč West Hamu, když Petra Čecha poslal na opačnou stranu. West Ham tedy vedl 1:0 a za tohoto stavu se šlo do šaten.
V druhém poločase se trenér Chelsea rozhodl ke střídání. Vystřídal Maloudu a Kaloua, kteří byli v prvním poločase neviditelní. Místo nich se na hřiště dostal Sturridge. Sturridge se snažil hned po svém příchodu na hřiště oživit hru. Pro Chelsea byl potřebný, protože po faulu na něho rozhodčí odpískal penaltu. Hráče West Hamu tento verdikt rozčílil, ale rozhodčí byl neoblomný. K penaltě se postavil Frank Lampard. A proměnil, ale rozhodčí musel nechat kop opakovat, protože hráči bouch týmů vybíhali do pokutového území ještě před tím, než Lampard vykopl míč. Podruhé to bylo to samé a Lampard se postavil k pokutovému kopu i na potřetí a znovu ho prměnil a to už vše bylo podle pravidel a Chelsea vyrovnala na 1:1. V závěru zápasu si mohl asistenci připsat i Petr Čech, který svým dlouhým výkopem poslal do šance Didiera Drogbu, který se však potom dostal do velkého úhu, ale i tak vyslal na bránu nebezpečnou střelu, která jen těsně branku minula. Pak se k míči dostali i domácí hráči a snažili se dát gól, ale obrana Chelsea a Petr Čech tomu úspěšně zabránili a tak zápas skončil 1:1.

sestava Chelsea: Čech, - A. Cole, Carvalho, Terry, Ivanovič, - Ballack, Lampard, Malouda ( Mikel), J.Cole ( Zhirkov), - Drogba, Kalou ( Sturridge)