Únor 2010

Po jarní přestávce je tu opět Gambrinus Liga

26. února 2010 v 19:32 | fotbalová holka |  Gambrinus Liga
Po dlouhé jarní přestávce se vrací Gambrinus Liga. Na prvním místě se zatím po podzimní části drží s jednobodovým náskokem Teplice před druhou Spartou. Sparta ovšem hodně posílila svůj kádr, do týmu přišli Brabec a Sionko. Podle sázkařů má největší šanci na vítězství právě pražský klub z Letné. Na předních místech se pohybují ještě Ostrava a Jablonec. Ovšem do boje o titul se chce zapojit i sedmá Slavia, která vyhrála předtím dva ročníky české ligy za sebou. Vítěz ligy si zajistí postup do 2. předkola Champions League.

Olympiacos Pyreus - Bordeaux 0:1

odvety se hrají 16. - 17. března. Nejlepší pozici pro postup do dalších bojů má po prvním zápase Bordeaux v čele s českým záložníkem Plašilem.

Inter Milan - Chelsea ( čtvrtfinále Champions League)

26. února 2010 v 14:55 | fotbalová holka |  Champions League
Čtvrtfinálový duel Ligy Mistrů mezi Interem Milan a Chelsea byl již dávno před svým začátkem velmi mediálně sledovaný díky muži jménem José Mourinho, jenž před pár lety dovedl Chelsea ke dvěma titulům v anglické lize. V tomto zápase se však představil již jako trenér Interu Milan.
Na utkání se sjelo do Milána na stadion San Siro spoustu příznivců obou klubů. Chelsea nastoupila v trochu netradičních bílých dresech a vinou zranění Ashleyho Colea s jinak poskládanou obranou. Na levém beku se objevil záložník Malouda. V dresu italského celku nechyběl útočník Eto`o.
Počítalo se spíš s taktickou bitvou, ale opak byl pravdou. Již ve 3. minutě se skóre měnilo a to na straně Interu Milan, když při první akci zápasu se k míči dostal Milito a obhodil si Terryho a zakončil k bližší tyči branky Petra Čecha. Inter Milan - Chelsea 1:0. Chelsea ovšem sebrala síly a po zbytek prvního poločasu si míč držela u nohy. Londýnský klub mohl také vyrovnat, když po faulu na Ballacka rouzhodčí odpískal přímý kop. K míči se postavil Drogba a svoji tvrdou ránou orazítkoval pouze břevno. Na druhé straně si musela dát pozor obrana Chelsea na střelu Eto`a, kterému se však míč ve finální střele zamotal pod nohy. Ke konci první půle se mohla Chelsea přece jen dočkat vyrovnání, ale Kalou, který se řítil do šance byl zastaven nedovoleným způsobem, ovšem rozhodčí tento faul neodpískal a tak se šlo do šaten za stavu 1:0
Do druhého poločasu nastoupili obě jedenáctky beze změn v sestavách. Hráči Blues si drželi míč na svých kopačkách , ale vinou velkého množství pokažených přihrávek se do střelecké šance nedostali. To se povedlo až v 51. minutě, kdy Ivanovič vyvezl míč na soupeřovu polovinu a tam už to vypadalo, že bude znovu o míč připraven, ale Ivanovič našel volného Kaloua, který skákavou ránou k tyči zakončil. Bylo vyrovnáno na 1:1. Radost z gólu však mezi příznivci Chelsea netrvala dlouho. K míči se dostal Sneijder a pokusil se o centr do pokutového území Chelsea, ale obrana byla na svém místě. Odražený míč se však dostal ke Cambiassovi, který už se nemýlil a Petr Čech neměl žádnou šanci. Inter Milan - Chelsea 2:1. Po gólu na 2:1 se Inter stáhl na vlastní půlku. Do velké šance se dostal Lampard, který dostal míč na penaltě, ale jeho slabou střelu vystřelenou v pádu zlikvidoval brankář domácích Cesar. Další ránou pro fanoušky londýnského klubu bylo zranění Petra Čecha, který si sám řekl o střídání. Česká brankářská jednička musela být odnesena na nosítkách kvůli poraněnému lýtku. Do branky Chelsea se musel postavit nerozchytaný Hillário, který v této sezoně odchytal jenom dva zápasy. Ovšem v tomto zápase neměl příliš práce. Hrači Chelsea se snažili zápas vyrovnat, ale už se jim to nepovedlo a tak Inter Milan s trenérem Mourinhem vyhráli 2:1. ¨
Odveta se hraje za 3 týdny v Londýně na Stamford Brodge, kde je Chelsea téměř neporazitelná. Doufejme, že český gólman do odvety bude fit a pomůže tak Chelsea, aby se o postup pořádně poprala.

sestavy: Inter Milán: Cesar,- Maicon, Samuel, Lucio, Zanetti,- Cambiasso, Motta ( Balotelli), Stankovič ( Muntari), Sneijder, - Eto`o ( Pandev), Milito

Chelsea: Čech ( Hillário), - Ivanovič, Carvalho, Terry, Malouda,- Ballack, Mikel, Lampard, - Anelka, Drogba, Kalou ( Sturridge)

Wigan - Tottenham 0:3

V 27. kole padlo celkem 33 gólů, což dělá průměr 3,3 branky na zápas.

20Portsmouth26441821:4416

Wolverhampton - Chelsea ( 27.kolo Premier League)

20. února 2010 v 18:20 | fotbalová holka |  Anglie
Chelsea se před tímto utkáním potýkala se značnou marodkou. Do hry nemohli nastoupit José Bosingwa, Alex, Julliano Belletti, Ashley Cole, Deco, Essien a ani Frank Lampard, kterého trápí viróza. Ale i s tímto nepříznivým stavem si " Blues" dokázali poradit.
V prvním poločase byl zápas vyrovnaný. Hrálo se na špatném terénu, trávník byl zničený a míč často odskakoval od noh hráčů obou týmů. Hráči Chelsea neměli tolik příležitostí ohrozit branku soupeře, jak by se dalo očekávat. Do šance se dostal levý obránce Zhirkov, ale jeho centr zastavila jen domácí obrana. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Ballack, ale jeho prudká a ne příliš dobře umístěná střela šla nad bránu. Za to domácí hráči se do ofenzivy pouštěli často. Po autovém vhazování se k míči dostal hráč Wolves a otočil se s ním a z otočky vstřelil. Petr Čech naštěstí zasáhl, jinak by asi míč skončil u levé tyče Čechovy svatině. Ke konci první půle se přece jen hráči Chelsea dočkali skórování. K míči se dostal Zhirkov a šel s ním až do pokutového území Wolves. Mohl sám zakončovat, ale zvolil přihrávku na úplně volného Drogbu a ten s přehledem zakončil. Wolves - Chelsea 0:1. Za takového stavu se šlo i do šaten.
V druhém poločase již měli hráči Chelsea převahu. Ale po té musel odejít kvůli zranění ze hry Zhirkov a na jeho místo se postavil teprve osmnáctiletý Brumo pocházející z Nizozemska. V druhém poločase byl klíčovou postavou v sestavě Chelsea Petr Čech. Nejprve pohotově vyrazil pokus hráče Wolves a pak o něco později když John Terry chyboval a promáchl nohou nad míčem na prázdno, zachránil Čech i tuto situaci. Pak ze své náruče vykopl míč daleko do středu hřiště, kde už čekal Didier Drogba a po zpracování rychle unikl poloviční obraně Wolves, která se nestihla vrátit na své místo z předchozí útočné akce. Drogba nakonec oklamal i brankáře, kterému se do souboje s ním asi moc nechtělo a tak Drogba měl cestu k druhému gólu v zápase volnou. Wolves - Chelsea 0:2. V závěru utkání se mohlo skóre i navýšit, kdyby Nicolas Anelka trefil alespoň jednu ze svých třech šancí. Nejprve to začalo u Joea Colea, který si nevšiml volného Maloudy a místo toho zvolil přihrávku na Anelku. Pak šel Anelka sám na bránu a za ním ho doháněli dva obránci, Anelka si chtěl udělat kličku, ale nevyšla mu a byl připraven o míč. Ale třeba si to šetří na středeční zápas Ligy Mistrů, kde Chelsea čeká Inter Milán. Zápas skončil tedy výhrou Chelsea 2:0.
Londýnský klub se tak dostal na čele tabulky do čtyř bodového náskoku před Manchesterem United, který prohrál s Evertonem 1:3. Za Manchesterem zůstává Arsenal, který vyhrál nad Sunderlandem 2:0 a zůstává v boji o titul.

sestava Chelsea: Čech, - Ferreira, Ivanovič, Terry, Zhirkov ( Bruma), - Mikel, Ballack, J. Cole, - Malouda, Anelka, Drogba

hvězdy utkání:
1. hvězda - Petr Čech: v zápase udržel čisté konto a ozdobil si svůj výkon dvěmi důležitými zákroky. Přihrál Drogbovi na druhý gól. Díky němu Chelsea vyhrála 2:0

2. hvězda - Didier Drogba: Nezadržitelný, neuhlídatelný, na hřišti byl všude. Svůj výkon ozdobil dvěma zásahy do soupeřovy branky. Díky němu Chelsea vyhrála 2:0

1. kolo osmifinále 2009/2010

19. února 2010 v 6:45 | fotbalová holka |  Champions League
AC Milán - Manchester United 2:3
AC včele s Ronaldinhem a Beckhamem otevřeli skóre prvního čtvrtfinálového zápasu Ligy Mistrů. Gól dal Ronaldinho. Manchester United ztráceli zbytečně míč ve středu hřiště a toho využíval AC Milán, který se často dostával do zakončení, ale jinak první poločas probíhal v opatrnosti a ke konci anglický klub vyrovnal skóre na 1:1, když po lajně přišel centr před bránu a tam stál volný Scholes, který chtěl zakončit pravou nohou, jenže míč netrefil, ale ten se odrazil od jeho levé stojné nohy a dokutálel se až do brány. V druhém poločase ovládli hru hráči Manchesteru United a nakonec zvítězili 2:3 a vezou si cenné vítězství pro domácí odvetu.

Olympique Lyon - Real Madrid 1:0
V tomto zápase diváci neviděli příliš střel na bránu, jak by se dalo od ofenzivních hvězd Realu Madrid očekávat. Jejich největší hvězda Cristiano Ronaldo asi neměl svůj den, protože často kazil jednoduché přihrávky. Další hvězda Kaká se také neprosadil, i když často unikal po lajně. Hned po přestávce se otevřelo skóre, když krásnou trefou z dálky překonal Casillase Makoun. Lyon vyhrál 1:0. Uvidíme, co předvede Real v domácím prostředí.

Porto - Arsenal 2:1
V sestavě Arsenalu nechyběl ani Tomáš Rosický. Jenže navrch mělo od začátku Porto. První gól padlo po hrubce náhradního gólmana Fabianského ( Almunia je zraněný), když hráč Porta centroval, ale centr šel spíš jako střela a ta vypadla gólmanovi z rukou. Porto vedlo 1:0. Pak Arsenal vyroval, když rohový kop zahrál Fabregas na zadní tyč, kde číhal Rosický, ten odhlavičkoval míč před bránu a Cambell prudkou hlavičkou zakončil. Bylo vyrovnáno na 1:1. V druhém poločase rozhodla o skóre velká chyba, a znovu v tom měl prsty brankář anglického týmu, když chytil do ruky malou domu. Hráči Porta dostali míč a rychle rozehráli a balon skončil v síti. Rozhodčí gól uznal, i když plno hráčů Arsenalu protestovalo. Zápas skončil 2:1.

Bayern Mnichov - Fiorentina 2:1

Ashley Cole zranění na 3 měsíce

15. února 2010 v 13:52 | fotbalová holka |  Anglie
Ashley Cole si při středečním utkání s Evertonem v zápase zlomil levý kotník a jeho léčba by měla trvat až do konce této sezony. Hráč se se zraněním podrobí operaci, po té ho čeká dlouhá pauza. Avšak trenér Chelsea Carlo Ancelotti věří, že by se Cole mohl vrátit na konec sezony a stihnout tak mistrovství světa v Jihoafrické republice, které začíná na začátku června. Ancelotti také prozradil, že na levý kraj obrany místo Ashleyho Colea bude stavět letní posilu, která však ještě toho moc neukázala - Rusa Juriho Zhirkova.

Tijani Belaid do Mladé Boleslavi neodejde

15. února 2010 v 13:43 | fotbalová holka |  Novinky
Po té, co s ním trenér Karel Jarolím přestal počítat ve Slavii do jarní části Gambrinus Ligy, se tuniský záložník trápí v hledení nového angažmá. Nejdřív to vypadalo na zahraniční klub, ale i přes zájem francouzského Le Mans tento přestup ztroskotal. Pak se také hodně mluvilo o přestupu do Mladé Boleslavi, se kterou odehrál i jeden přípravný zápas a odcestoval na soustředění do Turecka. Jenže se objevila zpráva, že Belaid tým nepřesvědčil a tak o něj ztratili zájem. Belaid od prosince nehrál soutěžní zápas a co hůř ani netrénoval, připravoval se pouze individuálně a proto je na něm znát malá fyzická kondice. A to je i hlavní důvod, proč s ním již funkcionáři z Mladé Boleslavi nepočítají.
O záložníka měl zájem i jiný klub - Bohemians 1905, se kterým prý hráč jednal minulý týden. Belaid má smlouvu se Slavií do konce roku 2012, ale trenér s ním přestal počítat kvůli jeho špatném tréninku a morálce. Kde na jaře uvidíme Tijaniho Belaida, to se musíme nechat překvapit.

20Portsmouth24431719:4115

Chelsea - Arsenal ( 25.kolo Premier League)

8. února 2010 v 7:11 | fotbalová holka |  Anglie
Tento zápas byl důležitý kvůli dalším bojům o titul. Chelsea se chtěla vrátit na čelo tabulky, Arsenal zase se přiblížit právě londýnské Chelsea a Manchesteru United.
Chelsea je však na Stamford Bridge neporazitelná. V prvním poločase však mohla inkasovat, nebýt v bráně Petr Čech, který Aršavinův pokus nohama vykopl. Ale pak se zmocnili míče domácí. Po prvnim rohovým kopu v zápase, který zahrávala Chelsea se dostal k hlavičce John Terry, který prodloužil míč na Didiera Drogbu a ten zakončil. Chelsea vedla od 8. minuty 1:0. Arsenal se však nehodlal vzdát a zatlačil Chelsea na její polovinu. Červenobílí se dostávali i do zakončení, ale Petr Čech měl svůj den a na brankové čáře pořádně kouzlil. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Chelsea se dostala do rychlého protiútoku, který začal u Franka Lamparda, jenž pak přihrál Drogbovi, ten si pěkně obešel dva obránce Arsenalu a prudkou střelou zakončil. Chelsea vedla 2:0. Do poločasové přestávky již moc nezbývalo a Chelsea si hlídala hru, aby neudělali nějakou chybu. Pak začali svoji kombinační hru a podrželi si míč až do odpískání přestávky.
Do druhého poločasu nastoupili obě jedenáctky bez střídání. Arsenal se zhostil míče a držel se před pokutovým územím Chelsea. Avšak obrana Blues byla zodpovědná. Hráči Arsenalu si sice dobře nahrávali před pokutovým územím, ale vystřelit se jim nepodařilo. Arsenal zahrával přímý kop po faulu od Carvalha. K míči se postavil Fabregas a vyslal tvrdou střelu k tyči. Ale Petr Čech, i když za zdí nic moc neviděl, dokázal tuto střelu vyrazit. Arsenal měl potom ještě jednu šanci z rychlého protiútoku, ale Petr Čech znovu potvrdil svoji formu, a i když to už vypadalo, že se nestihne přemístit, protože míč šel do jeho protipohybu, tak to dokázal a míč konečky prstů vyrazil na rohový kop. Na patnáct minut se do hry dostal také Tomáš Rosický. Ze sestavy Chelsea odešel Michael Ballack a nahradil ho Zhirkov. Místo Anelky šel na hřiště Joe Cole. Všichni střídající na obou stranách se do žádné akce nedostali, protože toto utkání patřilo pouze jednomu útočníkovi - Didieru Drogbovi, který mohl dát svůj hattrick, ale když rozehrával přímý kop, tak jeho tvrdou střelu zastavilo břevno a Almunia v bráně Arsenalu se ani nestačil po střele ohlédnout. V závěru utkání byl Drogba vystřídán a nahrazen dalším útočníkem z Pobřeží Slonoviny - Kalouem. Po dlouhém nastavení zápas skončil 2:0 a Chelsea se opět posunula do čela tabulky a má dvoubodový náskok na druhý Manchester United. Arsenal ztrácí na druhé místo 7bodů a na první 9. Zdá se, že boj o titul se zúžil pouze na dva týmy.

sestava Chelsea: Čech, - A. Cole, Terry, Carvalho, Ivanovič, - Mikel, Ballack ( Zhirkov), Lampard, - Malouda, Anelka ( J. Cole) , Drogba ( Kalou)

sestava Arsenalu: Almunia - Sagna (Eboué), Gallas, Vermaelen, Clichy - Fabregas, Song, Diaby (Rosický) - Walcott (Bendtner), Aršavin, Nasri.

Los kvalifikace na EURO 2012

8. února 2010 v 6:43 | fotbalová holka |  Reprezentace
V pravé poledne se losovaly skupiny pro kvalifikaci na EURO 2012, které se bude konat v Polsku a na Ukrajině. Češi kvůli špatným výkonům v poslední době spadli do druhého koše a před losem se nejvíc obávali Španělů nebo Anglie. Nakonec se toto přání nesplnilo, protože Česká republika byla vylosována do skupiny I společně se Španělskem, Skotskem, Litvou a Lichtenštejnskem.V kvalifikaci přímo postupuje vítěz skupiny a tým na druhém místě jde do baráže.