Březen 2010

Jarolím ve Slavii skončil

31. března 2010 v 7:27 | fotbalová holka |  Gambrinus Liga
Karel Jarolím rezignoval na post trenéra pražské Slavie. Po nedělní schůzce s vedením klubu se dohodli, že Jarolím musí v pondělí v Ostravě vyhrát nebo získat alespoň bod, to se ovšem nestalo. Slavie prohrála 1:3 a dál se propadla v tabulce, teď je na osmém místě. Po té, co funkce nového trenéra byla nabídnuta trenérovi slávistického B týmu, ale ten odmítl, se klub rozhodl, že nabídne novou smlouvu Jarolímovi, ale ten ji jako správný trenér odmítl. Novým trenérem tak byl jmenován František Cipr. Svoji premiéru na lavičce Slavie si odbyde 1.4 v derby se Spartou v rámci čtvrtfinále Ondrášovka Cup.

Slovácko - České Budějovice 1:0

Celkem ve 22. kole Gambrinus Ligy padlo 30 gólů, což dělá průměr na zápas 3,75 branek

West Ham United - Stoke City 0:1

Celkem ve 32. kole Premier League padlo 26 branek, což dělá průměrně na zápas 2,6 branek.

29. března 2010 v 14:48 | fotbalová holka |  Gambrinus Liga
Karel Jarolím nemá před dnešním utkání Slavie v Ostravě lehkou hlavu. Včera se sešlo vedení Slavie na mimořádné tiskovce, kde vedoucí klubu oznámil, že pokud Karel Jarolím v Ostravě nezíská bodový zisk, nahradí celý realizační tým. Novým trenérem by se měl podle informací stát trenér rezervy Slavie.
Zápas Ostrava - Slavie můžete sledovat dnes od 17:00 na čt2.

Chelsea - Aston Villa ( 32. kolo Premier League)

28. března 2010 v 18:42 | fotbalová holka |  Anglie
Před výkopem musel být člověk překvapen, když v sestavě Chelsea neviděl tradiční číslo 11 a s ním Didiera Drogbu - ten zůstal pro tenhle zápas pouze na střídačce.
První poločas se hrál vyrovnaný fotbal. Aston Villa zahrozila hned zprvu několika rohy, ale všechny bez problémů pochytal Petr Čech. Po čtvrt hodině hry vybojoval míč Anelka a přihrál Maloudovi, který se pokoušel nacentrovat míč před bránu, ale spíš to vypadalo jako střela. Střela se nepovedla, ale naštěstí na zadní tyči v pádu zakončoval Frank Lampard a dal tak svůj první gól v tomto utkání, ale rozhodně ne poslední. Chelsea - Aston Villa 1:0. Jenže za nedlouho se skóre srovnalo a gól padl z hodně podobné situace jako ten první. Obrana Chelsea chtěla nechat hráče Aston Villy v ofsidu, ale to se nepovedlo a Zhirkov pak neuhlídal útočníka Aston Villy, který z blízka zakončil. Petr Čech s tímto míčem nemohl nic udělat - 1:1. Jako rozhodující okamžik prvního poločasu a dost možná i celého zápasu se ukázala penalta. Po faulu na Zhirkova rozhodčí odpískal pokutový kop, ke kterému se postavil jako obyvkle Lampard. A krásnou tvrdou střelou do levého horního rohu upravil skóre na 2:1. Takto skončil první poločas.
I když ze začátku hra obou týmů byla vyrovnaná, do druhé půlky zápasu nastoupila ve větší převaze domácí Chelsea. Chelsea hrála aktivně dopředu a další gól na sebe nedal dlouho čekat. V 57. minutě poslal Deco centr Maloudovi, který tvrdou ránou svoji levačkou zakončil - 3:1. O několik minut později se pomalu sám na brankáře Aston Villy řítil Zhirkov, jenže byl zastaven a rozhodčí neváhal odpískat v pořadí již druhou penaltu v zápase a znovu pro Chelsea. K penaltě se postavil Lampard a krásnou střelou k tyči završil svůj hattrick. Chelsea již vedla 4:1. Pak se ovšem do veliké šance dostali také hosté, když míč prošel až za obranu, ale kapitán John Terry se stihl vrátit a vše zachránil. Do další gólové šance se dostal Lampard, ale přenechal tuto střelu Maloudovi a ten tak navýšil skóre na 5:1 a dal druhý gól v zápase. Carlo Ancelotti připravil střídání a za Joea Colea přišel na hřiště Kalou, který po krátkém pobytu na trávníku dal šestý gól pro Blues. V nastaveném čase si připsal čtvrtý gól Lampard, když Anelka mu přátelsky přenechal míč a Lampard se tak stal největší hvězdou zápasu.

Zápas skončil 7:1 a Chelsea si tak hodně navýšila své skóre, již dala 82 branek, což je nejvíc z Premier League.  Chelsea se střetne s Aston Villou ještě jednou a to v semifinále FA Cupu.
Všechny příznivce modré barvy může také těšit výsledek Arsenalu s Birminghamem, který se zastavil na číslici 1:1. Bohužel Manchester United vyhrál nad Boltonem 4:0 a i nadále zůstává v čele tabulky s jednobodovým náskokem na druhou Chelsea.

sestavy: Chelsea: Čech - Ferreira, Alex, Terry, Žirkov (75. van Aanholt) - Mikel, Lampard, Deco (71. Ballack) - J. Cole (75. Kalou), Anelka, Malouda.

Aston Villa:Friedel - Luke Young, Collins, Dunne, Warnock - Milner, Petrov (62. Downing), Sidwell, Ashley Young- Carew (62. Delfouneso), Agbonlahor (70. Beye).

Plzeň - Příbram 3:1

Ve 21. kole Gambrinus Ligy padlo celkem 18 gólů, což průměrně na zápas je 2,25 branek.

16Kladno21421514:3514

Portsmouth - Chelsea ( dohrávka 29. kolo)

25. března 2010 v 14:54 | fotbalová holka |  Anglie
Na lavičce Portsmouthu se představil další z bývalých trenérů Chelsea, tentokrát Avram Grant. Jeho protějšek na lavičce Chelsea již musel začít řešit výsledkové problémy z posledních zápasů. Do sestavy Chelsea se vrátil po měsíčním zranění lýtkového svalu brankář Petr Čech.
Chelsea začala utkání aktivněji. Měla míč u nohy a hráčům Portsmouthu ho skoro nepůjčovala. Dostávala se i do zakončení, ale její střely nijak neohrozili branku Davida Jamese. Portsmouth hrozil ze standartních situací, ale ty se mu nevyvedli, většina střel končila už ve zdi. Po půl hodině hry byl nebezpečně, ale čistě zastaven hráč Portsmouthu od Zhirkova, který se tam zmocnil míče a přihrál ho Decovi, který přesně nalezl Drogbu, jenž si vybíhal za obranou domácích. Drogbovi míč ještě trochu skočil a vypadalo to, že u balonu bude dřív brankář James a taky že byl, ale udělal naprostou chybu, chtěl míč vykopnout, ale ten mu na nerovném trávníku uskočil a James promáchl nohou na prázdno a Drogba se tak řítil do šance. A co by to bylo za hráče, kdyby netrefil prázdnou bránu? Zásluhou Jamese Chelsea vedla 1:0. Koec první půle byl ve znamení zranění, nejprve Malouda za cenu žluté karty fauloval domácího hráče, který musel být odnesen na nosítkách. Pak také při běhu trefil Sturridge nos jednoho bránícího hráče a tomu se spustila z nosu krev. Rozhodčí raději zapískal konec prvního poločasu a do kabin se šlo za stavu 0:1 pro Chelsea.
Do druhé půle vstoupil Portsmouth aktivně, byl více u míče a vypracovával si šance. Už se zdálo, že Chelsea zaspala jako při předešlých utkání, ale opak byl pravdou. V 50. minutě z nenápadné akce, kterou začal svou přihrávkou na Maloudu Lampard zvýšil francouzský záložník tvrdou ránou za záda Jamese na 0:2 pro Chelsea. Chelsea po tomto gólu byla jistější a zase začala hrát. Další gól mohl přidat Joe Cole, který vystřídal Sturridge, ale Lampardovu přihrávku nezastihl ve správném úhlu. V 60. minutě dal gól na 0:3 pro Blues opět Malouda a opět tvrdou střelou. Pro Portsmouth byl již zápas rozhodnutý a tak si už jen tak zahráli. Gól na 0:4 přidal Drogba, který se tak přiblížil v tabulce střelců na Rooneyho. V nastaveném čase dovršil výsledek na 0:5 Frank Lampard, který po celý zápas byl velice aktivní a přihrál na dva góly.
Petr Čech sice v tomto utkání neměl žádnou práci, ale i tak vychytaná nula je pro něj důležitá a Chelsea se tímto vítězstvím posunula na druhé místo v tabulce a ztrácí bod na Manchester United a o bod za Blues je Arsenal. Pro Chelsea také bylo důležité, že si v tomto utkání výrazně zvýšila své skóre, které může být v závěru sezony rozhodující.

sestavy:
Portsmouth: James - Finnan, Rocha (44. Basinas), Hreidarsson, Mullins - Smith (45. Owusu-Abeyie), Wilson, Mokoena (70. Kanu), Hughes, O'Hara - Piquionne.

Chelsea: Čech - Ferreira, Carvalho (36. Alex), Terry, Žirkov (70. van Aanholt) - Mikel, Lampard, Deco - Sturridge (54. J. Cole), Drogba, Malouda.

Aston Villa - Wolverhampton 2:2

Celkem v 31. kole Premier League padlo 29 branek, což dělá průměr na zápas 2,9.

20. března 2010 v 6:55 | fotbalová holka |  Anglie
Trenér Manchesteru United Sir Alex Ferguson se domnívá, že se o titul v anglické Premier League poperou jen dva týmy. Není žádným překvapením, že měl na mysli své " Rudé ďábly" , ale překvapujícím se stalo jméno druhého týmu - Arsenal. Arsenal, který před pár měsíci všichni odepisovali se dokázal zvednou a zatím je na třetím místě tabulky a ztrácí na vedoucí Manchester United 2 body.
Je zvláštní, že nezaznělo jméno londýnské Chelsea, která je na druhém místě v tabulce a má shodný počet bodů jako Manchester United ( oba mají 64), ale " Blues" mají zápas s Portsmouthem k dobru.
Uvidíme v květnu, kdo se bude radovat ze zisku titulu...

Chystá se přestavba Chelsea

20. března 2010 v 6:48 | fotbalová holka |  Anglie
Majitel Chelsea již nehodlá čekat dlouho až jeho tým vyhraje nějakou trofej. A tak se rozhodl, že na nákupy posil vyhradí 3 milardy korun. Nastala jistá změna, před rokem či dvouma se vyhazoval po neúspěchu na Stamford Bridge trenér, teď to nejspíš odnesou sami hráči. Jedná se o hráče, kterým vyprší v nejbližší době smlouva a zatím s nimi není dohodnuto další pokračování. O svou pozici v Chelsea tak může přijít Joe Cole, který ještě po svém zranění se nestihl vrátit do optimální formy, Nicolas Anelka, Henrique Hilário, Juliano Belleti, Deco, Ferreira a další. Také se spekuluje, že na Stamford Bridge přijde nový brankář, který by však neměl ohrozit pozici gólmanské jedničky, tou zůstává Petr Čech.
Možnými příchozími hráči by se měli stát Sergio Aguero, po kterém Chelsea pošilhává již delší dobu. Mluví se také o německém záložníkovi Bastianu Schweinsteigerovi nebo se skloňuje jméno Fernando Torres, ale to jsou vážně asi jen spekulace. Novým brankářem by se měl stát Sergio Asenja z Atletica Madrid.

Los osmifinále Ligy Mistrů

20. března 2010 v 6:37 | fotbalová holka |  Champions League
postupující týmy ze čtvrtfinále byly:
Arsenal ( vyřadil Porto), Lyon ( vyřadil Real Madrid), CSKA Moskva ( vyřadila Sevillu), Inter Milan ( vyřadil Chelsea), Manchester United ( vyřadil AC Milán), Bayern Mnichov ( vyřadil Fiorentinu), Barcelona ( vyřadila Sttutgart), Girondins Bordeaux ( vyřadilo Olympiacos Pireus)

los určil tyto osmifinálové dvojice:
Čtvrtfinále (30. a 31. března, odvety 6. a 7. dubna):
Olympique Lyon - Bordeaux (Plašil), Bayern Mnichov - Manchester United, Arsenal Londýn (Rosický) - Barcelona, Inter Milán - CSKA Moskva (Necid).

Chelsea - Inter Milan ( čtvrtfinálová odveta)

17. března 2010 v 14:59 | fotbalová holka |  Champions League
První zápas na San Siru skončil výhrou Interu 2:1 a Special One, jak se přezdívá Josému Mourinhovi se chystal na ovetu do Londýna na Stamford Bridge, kde na něj čekala londýnská Chelsea. V brance Chelsea se představil stejně jako v sobotu Ross Turnbull, protože Čech i Hilário jsou oba zranění.
První poločas začal opatrnější hrou, nikdo nechtěl udělat chybu, protože hráči si byli plně vědomi toho, že jednomu či druhému týmu stačí jedna branka. Po nějaké chvilce se míče ujali domácí a byla z toho rána z dálky, kterou vyslal Ballack, ale minula branku Cesara. Chelsea hodně kazila přihrávky, ale i tak Drogba ohrozil svatyni Interu Milan. Hosté také zahrozili, ale Milito byl načapán v ofsidu a Eto`o v další šanci nedokázal správně zakončit.Za Londýňany mohli skórovat Malouda, který se řítil do slibně vypadající šance, ale na hranici pokutového území až příliš čitelně narazil do obránce Interu. Samozřejmě, že to faul nebyl. Drogba si mohl připsat další gól na své konto v Lize Mistrů, ale jeho střelu obětavým zákrokem před brankovou čárou vykopl bránící hráč Interu. Chelsea zahrávala i spoustu standartek, ale ty většinou končily ve zdi bránících hráčů. Po rohovém kopu od Maloudy se míč točil k brance, kde bylo připraveno několik hráčů Chelsea, míč našel Drogba, ale byl stažen a spadl na zem. Ovšem rozhodčí toto neposoudil jako faul. Stejný moment nastal i v závěru první půle, po rohu Maloudy byl v pokutovém území od stejného hráče jako předtím Drogba stažen Ivanovič. Ani toto rozhodčí neodpískal a faoušci " Blues" se hodně zlobili. Jako poslední se do šance dostal také Anelka, ale jeho akrobatické zpracování k ničemu nevedlo a tak první poločas skončil výsledkem 0:0
Druhý poločas Chelsea začala útočně. Ovládla pokutové území Interu, ale gól se jí nepodařilo vstřelit. A hlavně, když nedáte dobrou přihrávku a kazíte rozehrávku, to prostě nejde. Po té už na hřišti dominoval Inter Milan. Přispělo k tomu i střídání Blues - za Ballacka šel na hřiště Joe Cole a i když se snažil k míči se moc nedostal a hlavně ostatní hráči Chelsea najednou nevěděli, co mají hrát. Obrana Chelsea nebyla nejjistější a tak se Inter dostával snadno do zakončení. Ale největší rána teprve přišla. Na přesnou přihrávku od Sneijdera si naběhl Eto`o a tentokrát se už nemýlil. Obrana Chelsea zaspala a brankář Turnbull s tím nemohl nic dělat. Bývalý útočník Barcelony poslal Inter do osmifinále Ligy Mistrů střelou k tyči. Chelsea - Inter 0:1. Chelsea se chtěla pokusit o zázrak - dát minimálně dvě branky za 10 minut. Jenže hráči Interu si byli dobře vědomni, kolik času zbývá do konce utkání a tak dělali vše proto, aby co nejvíc hru zdrželi. V závěru, když už bylo téměř rozhodnuto byl v pokutovém území přistrčen Drogba, ale rozhodčí ukázal Drogbovi druhou žlutou kartu v zápase a útočník z Pobřeží Slonoviny musel jít pod sprchu. Na výsledku to nic nezměnilo a tak po domácí výhře 2:1 a vítězství v odvetném zápase 1:0 postupuje mezi osm nejlepších týmů italský Inter Milan.
sestavy:
Chelsea: Turnbull, - Ivanovič, Alex, Terry, Zhirkov ( Kalou), - Mikel, Ballack ( J. Cole), Lampard, - Malouda, Anelka, Drogba
Inter Milan: Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti; Cambiasso, Sneijder (Mariga), Motta (Materazzi)Pandev (Stankovič), Eto'o, Milito.

20Portsmouth29542025:5119

Chelsea - West Ham United ( 30. kolo Premier League)

14. března 2010 v 14:36 | fotbalová holka |  Anglie
Ve 30. kole Premier League se utkaly dva městší rivalové - West Ham a Chelsea. Kvůli zranění Petra Čecha a Henriquea Hilária se musel do branky Chelsea postavit brankář číslo 3 Ross Turnbull. V dresu West Hamu se představil také český fotbalista Radoslav Kováč.
Ze začátku hry byli u míče hráči West Hamu, ale k ohrožení branky Chelsea nedošlo. Pak už se na dlouhou dobu míče zmocnili " Blues". Útočné akce zakládal hlavně Malouda, který často v pokutovém území nacházel hlavu Didiera Drogby. Po rohovém kopu, který zahrával Malouda se míč dostal do přeplněného prostoru před bránou West Hamu, někdo z hráčů Chelsea však nahrál Terrymu, který vrátil míč Maloudovi a ten nacentroval míč na Alexe a ten zakončil. Chelsea - West Ham 1:0. Po několika sekundách mohlo být skóre navýšeno, ale West Ham zachránilo břevno. Do další střelecké šance se mohl dostat Drogba, kterého našel přesnou přihrávkou Ballack, ale Drogba byl v ofsidu. Po ne příliš povedeném autovém vhazování se míče ujali hosté. Z velké dálky se ke střele odhodlal Parker a jeho střela skončila za zády Turnbulla, který ovšem neměl proti téhle střele žádnou šanci. Po prvním poločase bylo tedy skóre 1:1.
Do druhého poločasu se Chelsea vrhla s novými silami a hlavně chtěla dát gól. Měla k tomu velké množství šancí, ale aby byl z toho gól, k tomu musel zavelet až kapitán John Terry, který vyvezl míč až před pokutové území West Hamu, tam míč přihrál Drogbovi, ten přiťukl míč Maloudovi a francouzský reprezentant nacentroval míč na volného Drogbu a ten zakončoval prakticky do prázdné brány. Chelsea - West Hamu 2:1. West Ham už neměl moc příležitostí dát gól, naopak Chelsea svůj náskok navýšila. Maloudu už asi přestalo bavit nahrávat na všechny góly a tak šel s míčem až do pokutového území West Hamu, tam zasekávačkou odtrhl obránce a vystřelil. A byl to gól. Chelsea vedla již 3:1. V zápase se mohla kopat i penalta, protože Drogba byl stržen za dres v pokutovém území, ale rozhodčí tuto akci neposoudil jako penaltový faul. Gólu se mohl dočkat také Lampard, ale jeho střela jen těsně minula bránu. Na 4:1 proměnil, kdo jiný než Drogba a tak se přiblížil v počtu vstřelených gólů na prvního Rooneyho.
Chelsea se tedy vrátila do čela tabulky a může se tak soustředit na úterní odvetu v Lize Mistrů proti Interu Milán.

sestavy:

Chelsea: Turnbull, - Ivanovič ( Zhirkov), Terry, Alex, Ferreira,- Mikel, Ballack, Lampard, - Anelka ( J. Cole), Malouda ( Kalou), Drogba

West Ham: Green - Spector, Upson, Gabbidon, Daprela - Ilan (Diamanti), Parker, Kováč, Behrami, Dyer ( Stanislas) - Mido ( C. Cole).

Didier Drogba se stal nejlepším africkým hráčem

14. března 2010 v 9:50 | fotbalová holka |  Novinky
32 letý fotbalista z Pobřeží Slonoviny Didier Drogba se stal nejlepším africkým fotbalistou za rok 2009. Hráč hrající za londýnskou Chelsea tuto anketu, ve které hlasují afričtí trenéři, vyhrál podruhé ve své kariéře. Poprvé tuto cenu vyzvedl nad hlavou v roce 2006. Drogba s 92 body překonal o 23 bodů druhého Samuela Et`oa z Interu Milan. Třetí skončil další hráč z Chelsea Michael Essien.

Čtvrtfinálové zápasy LM - odvety

11. března 2010 v 17:25 | fotbalová holka |  Champions League
Arsenal - Porto 5:0
Porto sice vyhrálo na domácím stadioně 2:1, ale v Anglii vyhořeli. Nepodařilo se jim dát ani gól a od Arsenalu dostali 5 branek. Arsenal hrál velmi útočný fotbal a od začátku hýřil aktivitou. Za anglický klub odehrál necelou hodinu i Tomáš Rosický. Arsenal se stal prvním týmem, který postoupil do osmifnále LM.

Fiorentina - Bayern Mnichov 3:2
Bayern v Itálii vyhrál 2:1 a měl tak dobrý náskok. Ovšem Fiorentina do tohoto utkání šla s ambicemi na postup, což se jí dařilo, protože krátce po přestáve vedla 2:0. Bayernu se podařilo dát gól, ale Fiorentina po chvilce svůj náskok opět zvýšila na dva góly. Ale v posledních 15 minutách hry byl vice u míče Bayern a měl více ze hry. A díky jednomu hráči - Robbenovi, Bayern postoupil do osmifinále, protože právě Robben rozhodl svou gólovou střelou o výsledku 3:2 a postupu do dalších bojů.

Manchester United - AC Milán 4:0
První vzájemný zápas skončil výhrou 3:2 pro Manchester. I druhé utkání měli ve své režii hráči "Reds". Díky Rooneymu vedli brzo 2:0. Po přestávce přidali ještě další 2 góly a zajistili si postup mezi osm nejlepších týmů. V dresu AC se představil také David Beckham, který se prezentoval v zápase jednou střelou z voleje, která ovšem gólem neskončila.

Real Madrid - Olympique Lyon 1:1
První zápas vyhrál na domácím hřišti Lyon. V odvetě měli blíž k postupu hráči Bílého Baletu, kteří po Ronaldově gólu brzo vedli 1:0 a v prvním poločase měli další tři jasné gólové šance, které ale nedokázali proměnit. Lyon toho v ofenzivě moc nepředvedl a tak měl na svém kontě po poločase jen jedinou nebezpečnou střelu. V druhém poločase se hra vyrovnala. Lyon dokonce dal branku a to v poměrně špatném čase, bylo to ke konci zápasu a Real již nestihl na tuto akci zareagovat a tak i přes miliardové útraty za nové Galacticos se jim nepodařilo po 6 v řadě postoupit do osmifinále Ligy Mistrů.