Chelsea - Inter Milan ( čtvrtfinálová odveta)

17. března 2010 v 14:59 | fotbalová holka |  Champions League
První zápas na San Siru skončil výhrou Interu 2:1 a Special One, jak se přezdívá Josému Mourinhovi se chystal na ovetu do Londýna na Stamford Bridge, kde na něj čekala londýnská Chelsea. V brance Chelsea se představil stejně jako v sobotu Ross Turnbull, protože Čech i Hilário jsou oba zranění.
První poločas začal opatrnější hrou, nikdo nechtěl udělat chybu, protože hráči si byli plně vědomi toho, že jednomu či druhému týmu stačí jedna branka. Po nějaké chvilce se míče ujali domácí a byla z toho rána z dálky, kterou vyslal Ballack, ale minula branku Cesara. Chelsea hodně kazila přihrávky, ale i tak Drogba ohrozil svatyni Interu Milan. Hosté také zahrozili, ale Milito byl načapán v ofsidu a Eto`o v další šanci nedokázal správně zakončit.Za Londýňany mohli skórovat Malouda, který se řítil do slibně vypadající šance, ale na hranici pokutového území až příliš čitelně narazil do obránce Interu. Samozřejmě, že to faul nebyl. Drogba si mohl připsat další gól na své konto v Lize Mistrů, ale jeho střelu obětavým zákrokem před brankovou čárou vykopl bránící hráč Interu. Chelsea zahrávala i spoustu standartek, ale ty většinou končily ve zdi bránících hráčů. Po rohovém kopu od Maloudy se míč točil k brance, kde bylo připraveno několik hráčů Chelsea, míč našel Drogba, ale byl stažen a spadl na zem. Ovšem rozhodčí toto neposoudil jako faul. Stejný moment nastal i v závěru první půle, po rohu Maloudy byl v pokutovém území od stejného hráče jako předtím Drogba stažen Ivanovič. Ani toto rozhodčí neodpískal a faoušci " Blues" se hodně zlobili. Jako poslední se do šance dostal také Anelka, ale jeho akrobatické zpracování k ničemu nevedlo a tak první poločas skončil výsledkem 0:0
Druhý poločas Chelsea začala útočně. Ovládla pokutové území Interu, ale gól se jí nepodařilo vstřelit. A hlavně, když nedáte dobrou přihrávku a kazíte rozehrávku, to prostě nejde. Po té už na hřišti dominoval Inter Milan. Přispělo k tomu i střídání Blues - za Ballacka šel na hřiště Joe Cole a i když se snažil k míči se moc nedostal a hlavně ostatní hráči Chelsea najednou nevěděli, co mají hrát. Obrana Chelsea nebyla nejjistější a tak se Inter dostával snadno do zakončení. Ale největší rána teprve přišla. Na přesnou přihrávku od Sneijdera si naběhl Eto`o a tentokrát se už nemýlil. Obrana Chelsea zaspala a brankář Turnbull s tím nemohl nic dělat. Bývalý útočník Barcelony poslal Inter do osmifinále Ligy Mistrů střelou k tyči. Chelsea - Inter 0:1. Chelsea se chtěla pokusit o zázrak - dát minimálně dvě branky za 10 minut. Jenže hráči Interu si byli dobře vědomni, kolik času zbývá do konce utkání a tak dělali vše proto, aby co nejvíc hru zdrželi. V závěru, když už bylo téměř rozhodnuto byl v pokutovém území přistrčen Drogba, ale rozhodčí ukázal Drogbovi druhou žlutou kartu v zápase a útočník z Pobřeží Slonoviny musel jít pod sprchu. Na výsledku to nic nezměnilo a tak po domácí výhře 2:1 a vítězství v odvetném zápase 1:0 postupuje mezi osm nejlepších týmů italský Inter Milan.
sestavy:
Chelsea: Turnbull, - Ivanovič, Alex, Terry, Zhirkov ( Kalou), - Mikel, Ballack ( J. Cole), Lampard, - Malouda, Anelka, Drogba
Inter Milan: Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti; Cambiasso, Sneijder (Mariga), Motta (Materazzi)Pandev (Stankovič), Eto'o, Milito.