Čtvrtfinálové zápasy LM - odvety

11. března 2010 v 17:25 | fotbalová holka |  Champions League
Arsenal - Porto 5:0
Porto sice vyhrálo na domácím stadioně 2:1, ale v Anglii vyhořeli. Nepodařilo se jim dát ani gól a od Arsenalu dostali 5 branek. Arsenal hrál velmi útočný fotbal a od začátku hýřil aktivitou. Za anglický klub odehrál necelou hodinu i Tomáš Rosický. Arsenal se stal prvním týmem, který postoupil do osmifnále LM.

Fiorentina - Bayern Mnichov 3:2
Bayern v Itálii vyhrál 2:1 a měl tak dobrý náskok. Ovšem Fiorentina do tohoto utkání šla s ambicemi na postup, což se jí dařilo, protože krátce po přestáve vedla 2:0. Bayernu se podařilo dát gól, ale Fiorentina po chvilce svůj náskok opět zvýšila na dva góly. Ale v posledních 15 minutách hry byl vice u míče Bayern a měl více ze hry. A díky jednomu hráči - Robbenovi, Bayern postoupil do osmifinále, protože právě Robben rozhodl svou gólovou střelou o výsledku 3:2 a postupu do dalších bojů.

Manchester United - AC Milán 4:0
První vzájemný zápas skončil výhrou 3:2 pro Manchester. I druhé utkání měli ve své režii hráči "Reds". Díky Rooneymu vedli brzo 2:0. Po přestávce přidali ještě další 2 góly a zajistili si postup mezi osm nejlepších týmů. V dresu AC se představil také David Beckham, který se prezentoval v zápase jednou střelou z voleje, která ovšem gólem neskončila.

Real Madrid - Olympique Lyon 1:1
První zápas vyhrál na domácím hřišti Lyon. V odvetě měli blíž k postupu hráči Bílého Baletu, kteří po Ronaldově gólu brzo vedli 1:0 a v prvním poločase měli další tři jasné gólové šance, které ale nedokázali proměnit. Lyon toho v ofenzivě moc nepředvedl a tak měl na svém kontě po poločase jen jedinou nebezpečnou střelu. V druhém poločase se hra vyrovnala. Lyon dokonce dal branku a to v poměrně špatném čase, bylo to ke konci zápasu a Real již nestihl na tuto akci zareagovat a tak i přes miliardové útraty za nové Galacticos se jim nepodařilo po 6 v řadě postoupit do osmifinále Ligy Mistrů.