Portsmouth - Chelsea ( dohrávka 29. kolo)

25. března 2010 v 14:54 | fotbalová holka |  Anglie
Na lavičce Portsmouthu se představil další z bývalých trenérů Chelsea, tentokrát Avram Grant. Jeho protějšek na lavičce Chelsea již musel začít řešit výsledkové problémy z posledních zápasů. Do sestavy Chelsea se vrátil po měsíčním zranění lýtkového svalu brankář Petr Čech.
Chelsea začala utkání aktivněji. Měla míč u nohy a hráčům Portsmouthu ho skoro nepůjčovala. Dostávala se i do zakončení, ale její střely nijak neohrozili branku Davida Jamese. Portsmouth hrozil ze standartních situací, ale ty se mu nevyvedli, většina střel končila už ve zdi. Po půl hodině hry byl nebezpečně, ale čistě zastaven hráč Portsmouthu od Zhirkova, který se tam zmocnil míče a přihrál ho Decovi, který přesně nalezl Drogbu, jenž si vybíhal za obranou domácích. Drogbovi míč ještě trochu skočil a vypadalo to, že u balonu bude dřív brankář James a taky že byl, ale udělal naprostou chybu, chtěl míč vykopnout, ale ten mu na nerovném trávníku uskočil a James promáchl nohou na prázdno a Drogba se tak řítil do šance. A co by to bylo za hráče, kdyby netrefil prázdnou bránu? Zásluhou Jamese Chelsea vedla 1:0. Koec první půle byl ve znamení zranění, nejprve Malouda za cenu žluté karty fauloval domácího hráče, který musel být odnesen na nosítkách. Pak také při běhu trefil Sturridge nos jednoho bránícího hráče a tomu se spustila z nosu krev. Rozhodčí raději zapískal konec prvního poločasu a do kabin se šlo za stavu 0:1 pro Chelsea.
Do druhé půle vstoupil Portsmouth aktivně, byl více u míče a vypracovával si šance. Už se zdálo, že Chelsea zaspala jako při předešlých utkání, ale opak byl pravdou. V 50. minutě z nenápadné akce, kterou začal svou přihrávkou na Maloudu Lampard zvýšil francouzský záložník tvrdou ránou za záda Jamese na 0:2 pro Chelsea. Chelsea po tomto gólu byla jistější a zase začala hrát. Další gól mohl přidat Joe Cole, který vystřídal Sturridge, ale Lampardovu přihrávku nezastihl ve správném úhlu. V 60. minutě dal gól na 0:3 pro Blues opět Malouda a opět tvrdou střelou. Pro Portsmouth byl již zápas rozhodnutý a tak si už jen tak zahráli. Gól na 0:4 přidal Drogba, který se tak přiblížil v tabulce střelců na Rooneyho. V nastaveném čase dovršil výsledek na 0:5 Frank Lampard, který po celý zápas byl velice aktivní a přihrál na dva góly.
Petr Čech sice v tomto utkání neměl žádnou práci, ale i tak vychytaná nula je pro něj důležitá a Chelsea se tímto vítězstvím posunula na druhé místo v tabulce a ztrácí bod na Manchester United a o bod za Blues je Arsenal. Pro Chelsea také bylo důležité, že si v tomto utkání výrazně zvýšila své skóre, které může být v závěru sezony rozhodující.

sestavy:
Portsmouth: James - Finnan, Rocha (44. Basinas), Hreidarsson, Mullins - Smith (45. Owusu-Abeyie), Wilson, Mokoena (70. Kanu), Hughes, O'Hara - Piquionne.

Chelsea: Čech - Ferreira, Carvalho (36. Alex), Terry, Žirkov (70. van Aanholt) - Mikel, Lampard, Deco - Sturridge (54. J. Cole), Drogba, Malouda.