Květen 2010

Francie bude pořádat EURO 2016

29. května 2010 v 10:10 | fotbalová holka |  Novinky
Včerejší los rozhodl o tom, kdo bude pořádat EURO v roce 2016. Mezi kandidáty byly Francie, která měla podle mnohých největší šanci na úspěch, dále Itálie nebo Turecko. Nakonec los vyhrála právě Francie, která bude mít nejmíň příprav a náklady na výstavbu stadionů nebudou tak velké, díky tomu, že Francie má mnoho velkých stadionů již postaveno. Na francouzské stadiony se také vejde nejvíc fanoušků. Zápasy se budou nejspíš hrát v Bordeaux, Lille, Lyon, Marseille, Paříž a další. Invetsice do stadinů by neměla přesáhnout 1,7 miliardy eur a hrát by se mělo na 12 stadionech.

Mourinho bude trénovat Real Madrid

29. května 2010 v 10:03 | fotbalová holka |  Novinky
José Mourinho od příští sezony povede Real Madrid. O tomto novém angažmá trenéra, který nedávno vyhrál s Interem Milan Ligy Mistrů, se už spekulovalo dřív. Real nabídl za tohoto portugalského trenéra osm miliónů eur (asi 207 miliónů korun).
Chceme Mourinha za trenéra kvůli jeho prestiži, osobnosti a jeho schopnosti absorbovat tlak. Madrid potřebuje jeho vůdcovství," uvedl Real Madrid.
The Special One - jak se Mourinhovi přezdívá vystřídá na San Bernabeu Pellegriniho, který nenaplnil očekávání klubu s miliardovými posilami, když ve španělské lize skončil druhý za Barcelonou a v Lize Mistrů vypadl už v osmifinále.

Inter Milan - Bayern Mnichov ( finále 2010)

23. května 2010 v 13:32 | fotbalová holka |  Champions League
Dlouho očekávaný zápas, ve kterém není čas na opravu, nadešel. Nejprestižnější evropská soutěž dospěla do svého finále. V tomto nejsledovanějším zápase se utkaly týmy Interu Milan a Bayernu Mnichov. Zápas dostal na starost známý rozhodčí Webb z Anglie. Očekávalo se, že Inter bude bránit a Bayern spíš hrát ofenzivnější fotbal, ale opak se stal pravdou.
Inter Milán se hned od počátečního hvizdu ujal míče a rozjížděl ofenzivní akci. Jenže ztroskotal na německém brankáři Buttovi. Poté se odvážil i Bayern, ale obrana Interu nepřipustila své zaváhání. Hrál se útočný fotbal na obou stranách a do další šance se dostal Milito, ale v rozhodujícím momentu podklouzl. Za Bayern se pokoušel útočit Olič, ale jeho centr nenašel nikoho v čerevnobílém dresu a tak míč skončil v rukavicích Ceasera. Inter se mohl dostat do vedení v 18. minutě, když po faulu zahrával přímý kop, ale Butt střelu zachytil, i když s problémy, protože byla tečovaná od bránícího hráče. Ve 35. minutě se již příznivci italského klubu mohli radovat, první finálový gól v tomto zápase vstřelil po kombinační s Cambiassem Diego Milito. Inter Milan - Bayern Mnichov 1:0. Po vstřeleném gólu se však Inter nezatáhl, ale do další útočné akce se dostal Eto`o, ale neuspěl. Potom se vyznamenal Butt, když chytil Militův pokus. Z prvního poločasu to bylo vše.
Do druhého poločasu hráči Bayernu Mnichov přímo vlétli. Hned po odpískání druhé půle si vytvořili skvělou pozici, ale střílejícího Mullera vytěsnil  na rohový kop Ceasar. Rohový kop se Bayernu příliš nepovedl a tak se vlastní vinou připravili o míč.  V 71. minutě se druhým gólem prosadil Milito, když přehodil Butta. Inter vedl 2:0. Po navýšení skóre se Inter stáhl a jeho hráči začínali zybtečně zdržovat. Jenže Bayern se do ohrožení Ceasarovy branky nedostával. Ke konci zápasu zápasu to už bylo jen takové snažení pro nic. Bayern se prostě nemohl do výhodné střelecké pozice dostat. Inter své skóre 2:0  uhájil a může se radovat.
Na vyprodaném San Bernabeu propukly oslavy,Inter Milan se stal vítězem Champions League v roce 2010 a pozvedl nad hlavu ušatý pohár. Na hráče Bayernu zbylo krásné druhé místo.

Inter Milan - vítěz LM 2010

Soustředění v USA

23. května 2010 v 13:04 | fotbalová holka |  Reprezentace
Česká fotbalová reprezentace se zúčastní soustředění v USA.Mnoho hráčů se vůbec poprvé ukáží v českém národním týmu.  První, s kým se čeští fotbalisté utkali byl výběr Turecka, který poprvé vedl Guus Hiddink. Turecký fotbal tento kouč pozvedl a to bylo vidět i na hře Turků. Krásné ofenzivní akce, v defenzivě bezchybní. Čeští hráči nedokázali pořádně ohrozit branku Turků, naopak na druhé straně musel několikrát předvést své zákroky Petr Čech, ale i přes jeho zásahy skončil první poločas výhrou Turků 1:0. U lajny si totiž útočící hráč pohrál s Kušnírem a pak už střílel k tyči, Petr Čech již nemohl nic dělat.
V druhém poločase bída českého fotbalu pokračovala, Češi hráli pomalu a nedokázali nic pořádného vymyslet před pokutovým územím soupeře. Po pár minutách bylo rozhodnuto - 2:0. Turci udělali jednu chybu, která jejich výkon trochu poskvrnila. Hráč turecké reprezenatce poslal příliš pomalu malou domů svému brankáři, kterou vystihl Milan Černý a zakončil. Černý nastoupil na hřiště jen několik minut před tím, co skóroval. Z jeho strany byla cítit snaha, ale asi byl na hřišti z českého výběru jediný. Turci si již výhru pohlídali a právem získali 3 body.

Finále Champions League

22. května 2010 v 6:36 | fotbalová holka |  Champions League
Po dlouhých bojích se do finále Ligy Mistrů probojovali hráči Bayernu Mnichov a Interu Milán. Dnes ve 20:30 změří síly. Utkají se na stadionu v Madridu na San Bernabeu, kde je požene za vítězstvím desítky tisíc lidí, nejen z Itálie nebo Německa.  Větší historický úspěchy v Lize Mistrů však slaví Luis van Gaal, trenér Bayernu, který má úspěšnost v zápasech kolem 60%. Zatímco Mourinho, trenér Interu, má necelou 50%.
Bude to opravdu velký souboj, už jen když se podíváte na oba týmy. Bayern Mnichov hraje ofenzivní fotbal, Inter Milán se spíš soustředí na defenzivu a vyčkává na chybu soupeře. Německý klub v průměru vstřelí za zápas 1,9 branek, italský klub jen 1,3. Ale Mourinhův klub zase vede v počtu neinkasovaných branek, za zápas to je kolem 0,8. Zatímco klub  van Gaala inkasuje 1,02 branky.
Zápas sledujte na ČT2 od 20:30 ------) samotné utkání pak začne v tradičním čase 20:45

Kdo pozvedne tento pohár? Koho tipujete?

David Villa podepíše smlouvu s Barcelonou

19. května 2010 v 14:45 | fotbalová holka |  Přestupy
Osmadvacetiletý útočník Valencie David Villa v pátek podepíše smlouvu s Barcelonou. Oba kluby jsou na podmínkách kontraktu domluveny a Villu čeká v Barceloně zdravotní prohlídka. Valencie získá za tohoto útočníka 40 milionů eur ( asi 1,03 miliardy korun). Villa patří mezi nejlepší střelce ve španělské lize a i ve španělské reprezentaci. Valencie prý chtěla tohoto fotbalistu prodat již vloni, ale chtěla si nějdřív zajistit účast v Lize Mistrů, což se i díky Villovi povedlo.

Plzeň - Jablonec ( finále Ondrášovka CUP)

19. května 2010 v 14:38 | fotbalová holka |  Výsledky zápasů
Zápas z pohledu Jablonce už o nic nebyl, ale pro Plzeň to byla jediná šance jak se dostat do pohárové Evropy. Hrálo se na Letné.
JIž po 2 dvou minutách se Plzeň dostala do vedení, když přišel z levé strany centr před bránu a tam ho dokopl Petržela. Plzeň - Jablonec 1:0. Jablonec musel hru trochu otevřít a to nahrávalo Plzni, která čekala na rychlé brejky, ještě víc. Velkou šanci spálil Limberský, jeho střela šla mimo bránu. Jablonec se dostal do první šance až v druhé polovině prvního poločasu, ale Daněk chytající za Plzeň byl připraven. Ke konci prvního poločasu mohla Plzeň jít do přečíslení, ale skvělou práci v obraně Jablonce odvedl Drsek. První poločas skončil výhrou Plzně 1:0.
Do druhého poločasu opět Plzeň nastoupila s ofenzivní taktikou. Nejprve měl dvě gólové šance Střihavka a pak nejvážnější neproměnil Rezek. Po hodině hry se ozval i Jablonec, když se do šance dostal Eliáš a z blízkosti střílel, ale jeho střela šla mimo branku. Naštěstí míš zastihl severočeský kanonýr Lafata a dal gól do prázdné branky. Plzeň - Jablonec 1:1. Po té měl Jablonec další šanci, ze které však gól nepadl. Jablonec byl potom pomalejší a hráči Plzně opět zahrozili. Vedení Plzně zařídil po přímém kopu Rezka hlavičkující Bystroň. Byl to gól rozhodující a Plzeň zvítězila nad Jabloncem 2:1.
PLzeň tak získala pohár a postoupila do 3. předkola Evropské ligy. Jablonec to nemusí mrzet, protože Evropskou ligu si zahraje stejně ( po druhém místě v Gambrinus Lize). Naštvaní mohou být hráči z Teplice, které by v případě jablonecké výhry šly do Evropské ligy na úkor Plzně, ale nestalo se tak a Plzeň může slavit.

Plzeň - Ondrášovka Cup

Chelsea slaví double

16. května 2010 v 8:42 | fotbalová holka |  Anglie
Fotbalisté londýnské Chelsea se utkali ve finále nejstarší klubové soutěže FA CUPU s Portsmouthem. Utkání sice mělo jasného favorita, ale Portsmouth se nezdával. Petr Čech v tomto zápase chytil penaltu a i po nepovedených střelách, které končily na tyči nebo na břevnu, Chelsea nakonec gólem Didiera Drogby zvítězila 1:0 a to ještě v závěru zápasu Frank Lampard nedal penaltu, a může oslavovat zisk double.
Carlo Ancelotti se tak stal první trenérem, kterému se v jedné sezoně povedlo získat titul v Premier League a pak i FA CUP.

Plzeň - Slovácko 2:2

Celkem ve 30. kole Gambrinus Ligy padlo 19 branek.

16. května 2010 v 8:32 | fotbalová holka |  Gambrinus Liga
V letošním ročníku Gambrinus Ligy se o titulu muselo rozhodnout až v posledním kole. Šanci na pohár měly tři týmy: Sparta, Baník Ostrava a Jablonec.

Jablonec doma porazil České Budějovice 2:0. Baník jen remizoval v Příbrami 1:1 a Sparta nenechala nic náhodě a doma na Letné si poradila s Teplicemi a Tomáš Řepka vystřelil vítězství 1:0. Z titulu se tak raduje Sparta.Letenský klub získal titul nejvyšší české ligy již po 35. Druhý skončil Jablonec a třetí Ostrava.

Sparta - 35. titul

Chelsea s titulem Premier League

14. května 2010 v 17:11 | fotbalová holka |  Fotogalerie
Chelsea titul

Šanci na titul mají 3 týmy

12. května 2010 v 14:48 | fotbalová holka |  Gambrinus Liga
Před posledním ( 30. kole) Gambrinus Ligy můžou mistrovský titul získat tři týmy. Jelikož Sparta remizovala na Slovanu 2:2, mohl jít do vedení Baník, ale to by nesměl v poslední minutě zápasu dát Táborský za Mladou Boleslav gól na 1:1. Jablonec si v Edenu pohrál se Slavií a zvítězil 3:0. Tyto výsledky tak dávají největší šanci na titul dále Spartě, která vede před Baníkem o 1 bod. Ale na rozdíl dvou bodů se dotáhl také Jablonec a může se stát také mistrem.

Sparta bude mistrem pokud: doma porazí Teplice a Baník nestáhne 5 ti brankový rozdíl ve skóre. Pokud by Sparta remizovala, nesmí Baník ani Jablonec zvítězit. Pokud Sparta prohraje, musí prohrát i Baník a Jablonec může získat maximálně bod.

Baník bude mistrem pokud: Když získá více bodů z posledního kola než Sparta. Pokud remizuje, tak ho může v případě výhry přeskočit ještě Jablonec. Samozřejmě může se stát, že Baník zvítězí více jak pětibrankovým rozdílem a pak se dotáhne na Spartu.

Jablonec bude mistrem pokud: Jablonec musí doma zvítězit a Baník ani Sparta nesmí vyhrát.

Slovácko - Příbram 2:1

Ve 29. kole Gambrinus Ligy celkem padlo 24 branek, což dělá průměr na zápas 3 góly.

Wolverhamptom - Sunderland 2:1

Ve 38. kole a zároveň posledním kole Premier League celkem padlo 32 branek, což dělá průměr 3,2 gólů na zápas

20Portsmouth38772434:6619

Chelsea - Wigan ( 38. kolo Premier League)

9. května 2010 v 21:15 | fotbalová holka |  Anglie
O titulu v anglické Premier League se muselo rozhodnout až v posledním kole. První Chelsea měla jednobodový náskok na Manchester United. Oba týmy měly přijatelné soupeře pro poslední kolo. Chelsea doma na Stamford Bridge Wigan a Manchester United na Old Trafford Stoke City. Mezi sebou soutěžili nadálku i Didier Drogba a Wayne Rooney o nejlepšího střelce letošního ročníku Premier League, oba měli před těmito zápasy na svém kontě 26 branek.

Chelsea na svém nedobytné Stamford Bridge přivítala Wigan. Nic nenaznačovalo tomu, že by Chelsea titul nezískala. Již v 5. minutě zahrával standartku Drogba, našel Maloudu, který přihrál Anelkovi a ten v 6. minutě přesně zakončil. Chelsea vedla 1:0. To nebylo vše, za krátkou chvíli se hnal sám na bránu Lampard, ale byl stržen ze zadu přibíhajícím stoperem Wiganu. Rozhodčí vytáhl červenou kartu a Wigan zůstal na trávníku s deseti hráči. Rozhodčí také nařídil penaltu, které se ujal Lampard a přesnou ránou k tyči porměnil. Chelsea vedla 2:0. Do konce prvního poločasu byl sice více u míče Wigan, ale nepřesnostmi o něj často přicházel a k ohrožení branky Petra Čecha ani zdaleka nedošlo. První poločas tedy skončil 2:0 pro Chelsea.
V druhém poločase hráči londýnského klubu předvedli fotbalový koncert. Nejprve se na 3:0 prosadil Kalou, když po krásné přihrávce od Lamparda dostal míč přesně před brankáře Wiganu. Druhý gól v zápase po několika minutách oslavil také Anelka. Střela z voleje krásně skončila v brance. Chelsea - Wigan 4:0. Čekalo se, že Drogba dá gól, ale to se prozatím nestalo a útočník Pobřeží Slonoviny se nejprve rozstřílel. Jeho první rána šla vedle brány, druhou vyrazil brankář. Nejprve Drogba zkoušel dát nůžky, ale míč šel vedle brány a tam ho ještě zastihl Lampard a nacentroval před bránu, kde číhal Drogba a hlavou se prosadil. Chelsea - Wigan 5:0. Drogba dal svůj 27. gól v tomto ročníku Premier League a měl náskok v podobě jednoho gólu před Rooneym. Do další vážné akce se řítil Kalou, ale byl sražen v pokutovém území a rozhodčí odpískal druhou penaltu v zápase pro Chelsea. Tentokrát se pokutového kopu ujal Drogba a svou střelu umístil hodně k tyči. Míč se otřel o tyč a pak skončil v síti. Chelsea vedla již 6:0. Za tohoto stavu bylo o titulu prakticky rozhodnuto. Wigan se pokusil ještě o slabý útok, když z dálky vypálil nebezpečnou střelu Muse, ale Čech míč vyrazil a připsal si tak první vážný zákrok v tomto zápase. Drogba se v zápase dočkal hattricku, když nečekaný přízemní centr dorazil do branky kolenem. Chelsea - Wigan 7:0. Na konečných 8:0 pro Blues dokončil v nastaveném čase Ashley Cole, když jmenovec Joe Cole se na pravé straně popral o míč s obráncem Wiganu a míč se pak přesunul k Ashleymu, který střelou z voleje zakončil gólový koncert Chelsea.

sestava Chelsea: Čech, - Ivanovič ( Belleti), Terry, Alex, A. Cole, - Ballack ( Matic), Lampard, Malouda,- Kalou ( J.Cole), Anelka, Drogba

Chelsea se tak po čtvrté v Premier League raduje ze zisku titulu a po dlouhých čtyřech letech mohla vyzvednout pohár nad hlavu. Sesadila tak z vlády Manchester United, který sice nad Stoke City zvítězil 4:0, ale nic platný mu to nebylo. Vítězem se stala Chelsea, která překonala rekord v počtu vstřelených gólů a předběhla tak Manchester United, který v roce 2000 dal 97 branek. Nový rekord je 103 gólů.  Carlo Ancelotti se tak stal historicky prvním trenérem, který zakončil svou první sezonu Premier League titulem.
Didier Drogba se stal Nejlepším střelcem Premier League 2009/2010. Nastřílel 29 branek, druhý skončil Wayne Rooney z Manchesteru United na 26 gólech.
Chelsea se v této sezoně může dočkat double, protože příští víkend jí čeká finálový zápas nejstarší klubové soutěže v Anglii FA Cupu proti Portsmouthu. Carlo Ancelotti se tak může stát prvním trenérem, který získá titul Premier League a trofej z FA CUPU.¨

Loučení s fotbalem v Ďolíčku

9. května 2010 v 11:28 | fotbalová holka |  Novinky
Fotbalisté Bohemians 1905 si včera naposledy zahráli na svém milovaném stadionu nazývaném Ďolíček. V rámci 29. kola Gambrinus Ligy sem přivítalo Kladno. Bohemians 1905 uhájili bezbrankovou remízu a zachránili se v první lize. Naopak Kladno sestupuje do druhé ligy.
 Jenže od nového ročníku již nebudou hrát na svém stadionu, kvůli nevyhovujícím podmínkám jako je fakt, že trávník nemá zateplení a další, budou Klokani své domácí zápasy hrát v pražském Edenu.
Po zápase fanoušci dostali od pořadatelů  volnost, aby se mohli rozloučit se stadionem. Spousta lidí začala trhat trávu, jiní zase na trávníku přespí. Vedení však stále věří, že se do Ďolíčku někdy v budoucnu vrátí, proto se žádné demolice nechystají.

Brno - Bohemians Praha 0:0

Celkem v 28. kole Gambrinus Ligy padlo 18 gólů, což dělá průměr na zápas 2,25 branek.

Liberec - Bohemians 1905 1:1

Celkem padlo ve 27. kole Gambrinus Ligy 24 branek, což dělá průměr na zápas 3 góly.

Wigan - Hull City 2:2

Celkem ve 37. kole Premier League padlo 27 gólů, což dělá průměrně na zápas 2,7 branek. Boj o titul zůstává dále rozehraný. Chelsea vede stále před Manchesterem United pouze o bod a až poslední kolo o vítězi rozhodne.