Chelsea - Stoke City ( 3. kolo Premier League 2010/2011)

28. srpna 2010 v 19:43 | fotbalová holka |  Anglie
Chelsea před tímto utkání měla všech šest bodů z předchozích dvou zápasů a impozantní skóre 12:0. Kanonáda se čekala i na domácím stadioně Stamford Bridge.
Chelsea začala zápas s míčem na kopačkách a snažila se o kombinaci, ale ta vedla středem hřiště. K balonu se tedy dostali hráči Stoke City a zkoušeli štěstí, ale branku Petra Čecha neohrozili. Poté už byl u míče zase londýnský klub. Drogba našel skvěle nabíhajícího Colea a ten se s míčem prokličkoval až do pokutového území, kde se také odhodlal ke střele, ale ta nakonec moc starostí brankáři Stoke nenadělala. Naopak se hrál atraktivní fotbal a Stoke se představovalo jako tým, který rozhdoně na Stamford Bridge nepřijel jenom bránit. Za faul od Terryho zahrávalo Stoke City standartku z půlky hřiště. Centr nakonec dolétl až do vápna Chelsea, kde ho zastavil Ferreira a snažil se ho odvrátit, ale nepovedlo se mu to a hosté v klidu vystřelili. Střelu vyrazil Petr Čech před sebe a následně ji pak ukryl do svých rukavic. Chelsea ztrácela zbytečně balony a Stoke toho využívalo, po lajně centroval hráč hostů na neobsazeného útočníka, který nakonec hlavičkoval jen nad Čechovu bránu. Hned z protiútoku se do šance dostal Malouda, který si chtře s míčem pohrával v pokutovém území až si vykoledoval faul a rozhodčí odpískal pokutový kop pro Chelsea. K míči se nepostavil nikdo jiný, než Lampard, úspěšný proměňovatel penalt, ale tentokrát se mu střela nevydařila, kopl placírkou a ráně chyběl důraz, navíc šla doprostřed brány. Brankář Stoke s ní neměl moc velký problém. Chelsea zahrávala přímý kop, k němuž se postavil Drogba, ale brankář Stoke City střelu vyrazil. " Blues" také zahrávali sérii rohových kopů, z nichž nebezpečně hlavičkoval Essien, ale míč se do brány nevešel. Hráči Chelsea si udržovali míč na soupeřově polovině. Po půl hodině hry Terry našel dlouhou a přesnou přihrávkou Maloudu, který se odpoutal od dvou obránců a v cestě mu pak stál už jen brankář. Francouzský levonohý záložník si se šancí poradil a Chelsea vedla 1:0. Chelsea měla ještě do přestávky několik šancí, jednu z největších měl Cole, který však nakonec pálil pouze do břevna, dál stříleli Anelka, Essien. Chelsea zakončila první poločas průnikem Colea po lajně a následné přihrávce do vápna, kde míč nestačil zastihnout Drogba. Chelsea po prvním poločase vedla 1:0 a to ještě neproměnila penaltu.
Druhý poločas začalo Stoke útočně, nebezpečnou hlavičku však Čech řešit nemusel, šla mimo. Aktivní byl Anelka, který přesným centrem našel ve vápně svého parťáka Drogbu, ale ten v rychlosti stačil jen hlavičkovat doprostřed brány. Stoke se dostalo k zajímavé šanci, když se odhodlalo vystřelit a míč propadl až na brankovou čáru, kde za Čecha zaskočil jeden z jeho spoluhráčů a nakonec se skóre neměnilo. "Blues" se hrnuli do protiútoku, Lampard našel Anelku, ten si obešel dva obránce, ale střela mu nesedla. Stoke se však nevzdávalo a snažilo se výsledek vyrovnat, střela z velké dálky se odrazila naštěstí pro Chelsea od břevna zpátky do pole a tam už zasáhla obrana. Na hřiště se dostává Kalou a ven jde Lampard, který nejspíš nebyl v optimální formě. Anelka je pak znovu u míče a posílá si ho blíž k bráně, brankář Stoke vybíhá a fauluje Anelku. Rozhodčí píská penaltu. K míči se tentokrát staví Drogba a sebevědomě zakončuje. Chelsea vede 2:0. Posledních deset minut hry Chelsea využila mimojiné také ke střídání. Anelku vystřídal Sturridge a místo Essiena se na hřiště podívala také čerstvá posila Ramires. Sturridge se mohl také zapsat na listinu střelců, ale jeho střela z nadějné pozice šla mimo. Zápas ukončil svým průnikem Kalou, který se snažil ještě zvýšit skóre, ale nastřelil pouze brankáře Stoke City.
Chelsea vyhrála již potřetí za sebou, tentokrát to nebyla taková velká kanonáda, zápas skončil 2:0, ale určitě je pozitivní zisk tří bodů a další čisté konto. Londýnský klub se tak udržel na prvním místě v tabulce.

sestavy:

Chelsea: Čech, - Ferreira, Alex, Terry, Cole, - Essien ( Ramires), Mikel, Lampard ( Kalou), - Anelka ( Sturridge), Malouda, Drogba

Stoke City: Sorensen - Huth, Shawcross (c), Faye, Collins - Delap ( Pugh), Wilkinson (Whelan), Whitehead, Etherington - Walters, Jones (Fuller).