Manchester City - Liverpool ( 2. kolo Premier League)

24. srpna 2010 v 14:25 | fotbalová holka |  Anglie
Oba týmy v prvním kole Premier League pouze remizovaly, Manchester City 0:0 s Tottenhamem a Liverpool 1:1 s Arsenalem. Oba kluby si tak chtěly spravit chuť a získat tři body. Oba týmy chtějí bojovat o titul a o účast v Lize mistrů, což zaručuje pozice do čtvrtého místa.Do sestavy Liverpoolu nemohl zasáhnout Joe Cole, který přišel v létě z Chelsea, protože v předchozím utkání obdržel červenou kartu. Do hvězdného týmu Manchesteru City se postavily všechny letní posily.
Manchester City měl od prvních minut zápasu více ze hry. Držel si míč na svých kopačkách a Liverpool se jim ho snažil marně odebrat. Již ve 13. minutě Citizens otevřeli skóre, když se k míči dostala nejnovější posila Manchesteru City James Milner a s balonem se dostal až do pokutového území Liverpoolu, kde přihrávkou našel nabíhajícího si Barryho, který propálil vše co mu stálo v cestě. Manchester City tak vedl 1:0. Poté se Liverpool sice trochu osmělil a hrozil z protiútoků, ale Torres, který nemá formu, neohrozil branku Joea Harta. Ke střeleckým pokusům ze střední vzdálenosti  se dostával také Gerrard, ale jeho střely končily mimo branku. Do konce první půle tak gól nepadl a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro City.
Ve druhém poločase se dostal Manchester City brzo do vedení 2:0. Bylo tomu tak při rohovém kopu, v pokutovém území Liverpoolu míč za Reinova záda dorazil Tevéz. Ke gólu však také přispělo tělo bránícho hráč, ale argentinský reprezentant byl důrazný a balon skončil v síti. Liverpool mohl snížit, když z dvaceti metrů opět zkoušel štěstí Gerrard, ale nastřelil pouze tyč. další liverpoolská šance vypadala mnohem zajímavěji, protože liverpoolští hráči se dostali snadno k zakončení, ale poprvé se míč odrazil od tyče zpátky do pokutového území, kde ho zastihl hráč v červeném dresu a přihrával do lepší pozice Torresovi, ale ten vyslal jen lehkou střelu a vše vyřešil brankář Citizens Joe Hart. Manchester City pak přidal třetí branku z penalty, když fauloval slovenský reprezentant Martin Škrtel. K pokutovému kopu se postavil Carlos Tevez a nedal Reinovi žádnou šanci. Manchester vedl 3:0. V závěru zápase měl alespoň snížení výsledku na kopačkách Torres, ale jeho střela skončila mimo bránu. Manchester City vyhrál 3:0 a usadil se na čtvrtém místě v tabulce.