MŠK Žilina - Sparta ( odveta play off)

27. srpna 2010 v 8:32 | fotbalová holka |  Champions League
Sparťanští fotbalisté přicestovali na Slovensko již v neděli, aby se mohli více soustředit na odvetu se Žilinou. Myslím, že udělali dobře, protože tam je média aspoň nechala na pokoji, kdyby zůstali v ČR bylo by to horší. V základní sestavě se nakonec objevil jak Pamič, tak Hoheneder, u kterých byl start nejistý. Dál hrál také Sionko a na místo stoperské dvojice Řepka - Brabec, kteří nemohli hrát kvůli karetnímu trestu, se postavili Hejda a Hoheneder. Do útoku se také vrátil Wilfried. Do zálohy nastoupil osmnáctiletý Krejčí, který v této sezoně ještě nehrál. Před odvetou Sparta moc šancí neměla, vždyť Žilina si přivezla z Letné výhru 2:0.
V prvním poločase měla na svých kopačkách více míč Žilina a potrápila sparťanskou obranu. Nejprve šel na Blažkovu bránu přímý kop, ale míč nakonec skončil vedle branky. Poté se nabízel několikrát Rilke a několikrát se mu také povedlo odcentrovat a hlavičkující Oravec nadělal plno práce jak obraně, tak gólmanovi. Když už se Sparta dostala k míči, tak sice se probojovala až před pokutové území, ale nepovedl se jí žádný dobrý centr nebo přihrávka, všechny míče létaly do prvního žilinského obránce. Také chyběla finální přihrávka. V 18. minutě se konečně na Spartu trochu usmálo štěstí, jenže to šťastně neskončilo. Kladrubský svým nákopem našel ve vápně Sionka, který ve vynikající pozici netrefil míč a balon tak šel jen za branku. Zase se potvrdilo heslo nedáš - dostaneš, protože Žilina hned z protiútoku založila útočnou akci. Z obranné linie trochu vyjel Pamič, slovenský hráč ho obešel a sparťanský obránce se pak už nestihl vrátit na sto procent, a tak do pokutového území letěl centr, na který si došáhl Cessay, žilinský hráč se s míčem stihl otočit a krásnými nůžkami zakončil o tyč do Blažkovi brány. Žilina vedla 1:0 a postup pro Spartu se zdál hoodně vzdálený. V závěru první půle se však Sparťané mohli dočkat aspoň snižujícího gólu. Zahrávali rohové kopy, na které si naskočili Kucka a pak také Vachoušek, ale ani jeden nepřekonal žilinského brankáře. Kucka pak pálil ještě ze střední vzdálenosti, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Za Žilinu nebezpečně hlavičkoval neobsazený Oravec.
V druhém poločase Sparta klesla snad na samé dno. Český zástupce v Lize mistrů totiž zahrával penaltu, po velmi přísném faulu na Wilfrieda. K pokutovému kopu se postavil Kladrubský, ale lehkou střelu brankář Dúbravka vyrazil. Sparťané však dále útočili. Jenže Kucka ani Wilfried, kteří šli sami na brankáře svou šanci nevyužili. Spartě chybí zakončování.
Žilinský klub tak i v odvetě zvítězil, tentokrát 1:0 a postupuje do miliardářské Ligy mistrů. Bude u toho i český  trenér Hapal. Spartě utekli milióny za neúčast v základní skupině Champions League, ale rozhodně z této dvojice postoupil ten lepší. Sparta si tak zahraje aspoň Evropskou ligy. Když každý viděl los, tak si pomyslel, že Sparta má blízko zopakovat účast v Lize mistrů z roku 2005, ale Žilina ukázala, že je klub s velkou fotbalovostí a postup si zaslouží. Spartě také nepomohlo časté měnění sestavy kvůli karetním trestům. V základní sestavě pak museli nastupovat mladí hráči nebo hráči, kteří na takovou úroveň zatím nemají.

sestavy:
Žilina: Dúbravka - Guldan, Piaček, Pečalka, Mráz - Jež - Rilke (90. Zošák), Bello, Ceesay (80. Vittor), Majtán (74. Poliaček)- Oravec. Trenér: Hapal.
Sparta: Blažek - Adiaba (46. Kweuke), Hoheneder, Hejda, Pamič (86. Třešňák) - Kladrubský - Sionko (61. Kadeřábek), Kucka, Vachoušek, Krejčí - Wilfried. Trenér: Chovanec.