Slavia - Olomouc ( 7. kolo Gambrinus ligy 2010/2011)

28. srpna 2010 v 9:30 | fotbalová holka |  Gambrinus Liga
Červenobílí zažívají nejhorší vstup do sezony za posledních 10 let. Z šesti zápasů získali jen 8 bodů a také jejich skóre je hrozivé, 8:9, horší obranu má už jen poslední tým Gambrinus ligy Zbrojovka Brno. Slávisté chtěli po dvou porážkách opět získat tři body, ale v cestě za vítězstvím jim stál hánácký klub Olomouc, který se mohl v případě výhry dostat na první místo v tabulce, aspoň dočasně než svůj zápas odehraje Viktoria Plzeň. Domácí se museli obejít bez Jarolíma nebo Vomáčky, proto se musel na místo stopera stáhnout Ragued a premiérový start si připsal také Dembélé, který v létě přišel do Edenu z francouzské ligy.
V prvním poločase se hrálo opatrně, se střídavými průniky k bráně na obou stranách. Olomouc zahrávala několik rohových kopů, ale finský brankář v bráně Slavia neměl příliš práce. O první významější moment utkání se postarali Slávisté. Když v 15. minutě vypálil z dálky Dembélé, ale jeho tvrdou střelu olomoucký brankář v pohodě chytil. Domácí tým tato akce nakopla k lepším výkonům, a tak Slavia mohla skórovat hned několikrát. Jenže Kiselovi střela nesedla a skončila mimo bránu, Jandu v pokutovém území stihli ubránit zadáci Hanáků. Po dlouhém autovém vhazování, které šlo až do pokutového území Olomouce se k zakončení nůžkama dostal Dembélé, který zažíval povedenou premiéru v české lize. Slavia měla několik dobrých centrů z lajny, ale olomoucká obrana míč za svá záda neporpustila. Olomouc toho do předu moc nepředvedla, na to, že to je momentálně jeden z nejofenzivnějších týmů v Gambrinus lize. Spíš vyčkávali na svou šanci, která však mohla přijít v závěru utkání. K průniku se odhodlal Vepřek, ke střele se však nedostal. První poločas tedy skončil výsledkem 0:0.
V druhém poločase se sice Olomouc snažila vstřelit gól, ale nepovedlo se jí to. I když její střely vypadaly nebezpečně, nakonec nemusel zasahovat ani slávistický brankář. Na druhé straně mohla jít do vedení Slavia, když po výkopu olomouckého brankáře míč skočil před Kisela, který se snažil zakončovat ihned, protože viděl, že olomoucký gólman není v bráně, ale střela v síti neskončila. Červenobílí se dočkali v zápětí, když z otočky ze střední vzdálenosti pálil Jaroslav Černý a jeho tvrdá střela nakonec skončila v síti. Brankář Olomouce si na ní stihl sáhnout, ale nic to na vedení domácích neměnilo. Slavia vedla nad Olomoucí 1:0. Poté olomoucký klub zahrával také rohové kopy, a mohl z toho padnout gól, protože finský brankář Jaakola špatně vyběhl a nechal za sebou dva útočící hráče, jenže míč nakonec skončil nad slávistickou bránou. Další varováním skončil druhý rohový kop, před bránou ho lehce hlavičkou posunul na zadní tyč olomoucký útočník, na zadní straně byli volní dva olomoučtí hráči, jenže v nejdůležitější moment se ve vzduchu srazili a nejistá slávistická obrana jim za to mohla jenom poděkovat. V závěru zápasu se dlouhý míč dostal až do vápna domácích a běžel za ním také Hubník, který se rychle zbavil stopera Ragueda a nejistě vybíhajícího jaakolu také přestřelil. HUbník zařídil Olomouci vyrovnání na konečné 1:1 a se šesti zásahy se osamostatnil na prvním místě tabulky střelců.