Brno - Sparta( 7. kolo Gambrinus ligy 2010/2011)

31. srpna 2010 v 7:58 | fotbalová holka |  Gambrinus Liga
Oba týmy by po předchozích porážkách potřebovaly vyhrát. Sparta v minulém kole podlehla Plzni 0:1 a v týdnu vypadla z Ligy mistrů po vyřazení od Žiliny. Proto si chtěla napravit reputaci právě v Brně, které je v tabulce poslední. V základní sestavě Sparty se objevily všechna věhlasná jména, Sionko, Matějovský i uzdravený Kadlec.
Hned v první minutě Sparta oetvřela skóre, když se na hranici pokutového území dostal ke střele Kadlec. Výstavní rána do brněnské sítě mluví za vše. Po první minutě Sparta - Brno 1:0. Náskok od úvodní minuty si Sparťané nejspíš přáli, jejich hra byla uvolněnější a klidnější. Hráči z Letné více drželi míč a kombinovanými přihrávkami se snažili ohrožovat branku soupeře. To se povedlo po půl hodině hry, když Sparta rozehrávala trestný kop, ten stačil domácí brankář vyrazit, ale míč se dokutálel až před vápno, kde číhal Pamič a nádhernou trefou míč poslal od břevna do brány. Sparta vedla 2:0. Netrvalo dlouho a pražský tým už měl na kontě třetí branku. Ta se zrodila po přihrávkách Matějovského se Sionkem na Vacka a poslední jmenovaný zakončil. Sparta měla i jiné nadějně vypadající střelecké pokusy, když se snažil Kucka ze střední vzdálenosti, ale několikrát mu střela nesedla a míč skončil mimo bránu. Nutno říct, že Brno se v závěru prvního poločasu snažilo skóre snížit. Nebezpečné byli hlavně střely Michálka nebo Kalabišky, ale Blažek si udržel čisté konto. Do šaten se šlo za stavu 3:0 pro Spartu, ale výše skóre úplně neodpovídala průběhu zápasu.
V druhém poločase byla Sparta jasně lepším týmem. Brankář domácích si zachytal a jenom jemu musí brněnští děkovat, že tolik střel dokázal udržet. Střela Kucky a Kadlece si cestu do brány nenašla, ale v 71. minutě se mohl slovenský záložník zaradovat, od spoluhráčů dostal nádhernou přihrávku za obranu a v cestě mu stál už jen domácí brankář Lejsal, toho Kucka bezproblémů obešel a zakončil do brněnské brány.Slovenský reprezentant si tak připsal premiérový gól ve sparťanském dresu v letošní sezoně. Sparta - Brno 4:0. O pět minut později se prosadil Sionko, který si to zasloužil za odvedenou práci v celém utkání, vždyť na většinu akcí nahrával právě on. Sparta - Brno 5:0. Zbytek zápasu si už Sparťané v klidu dohráli, Brno se sice dostalo před Blažka, ale nedokázalo vystřelit tak, aby míč skončil v síti.
Sparta vyhrála vysoko 5:0 a v tabulce poskočila na čtrvté místo. Brno je beznadějně poslední.

sestavy:
Brno: Lejsal - Dřížďal, Hudec, Jílek, Husár (63. Rabušic) - Michálek, Dostálek, Polách (67. Rýdel), Střeštík (73. Okleštěk) - T. Došek, Kalabiška. Trenér: Večeřa.
Sparta: Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Vacek (83. Vachoušek), Matějovský, Kucka (79. Hejda), Sionko - Wilfried (72. Kweuke), Kadlec. Trenér: Chovanec.