Wigan - Chelsea ( 2. kolo Premier League 2010/2011)

22. srpna 2010 v 16:27 | fotbalová holka |  Anglie
Wigan v prvním kole prohrál s nováčkem Blackpoolem vysoko 0:4 a chtěl si napravit své sebevědomí v utkání s londýnskou Chelsea. Chelsea v minulém kole přestřílela nováčka West Bromwich Albion 6:0. V minulém ročníku Premier League byl Wigan právě tím klubem, který dokázal londýnský klub porazit a to v poměru 1:3 a ještě ke všemu se nechal vyloučit český brankář Petr Čech. Jenže je tu nový ročník a vše je jinak. Jeden muž se mohl dnes zapsat do historických statistik a to útočník Chelsea Didier Drogba. Kdyby v tomto utkání zaznamenal hattrick, dal by už potřetí za sebou v soutěžním utkání v Premier League v jednom zápase tři branky. Trefil se v posledním kole minulé sezony právě proti Wiganu ( 8:0), třígólový příděl přidal i proti West Bromwichi.V dnešním zápase však tohoto rekordu nedosáhl.
Wigan však nezačal špatně, několik úvodních minut utkání byl míč v jeho opatrovnictví a hráči Chelsea se k němu dostávali jen výjimečně, a když už se k němu dostali, tak po zkažené rozehrávce byl znovu u soupeřových kopaček. V prvním poločase si připsal úspěšné zákroky český gólman v brance Chelsea Petr Čech, když chytil trestný kop, který však směřoval doprostřed brány, a pak si poradil s dalšími wiganskými pokusy. Chelsea se vrátila do hry až po půl hodince. Ashley Cole sprintoval s míčem po lajně, před pokutovým územím Wiganu ho přihrál na Lamparda a ten prodloužil na Maloudu a levonohý záložník zakončil. Chelsea využila první akci a hned z toho bylo vedení 1:0. Pro francouzského hráče to byl třetí gól v sezoně. Pak se hra Chelsea uklidnila a naopak na hřišti byla pánem ona. Wigan kazil rozehrávku a Chelsea se dostávala snadno k míči. Do konce prvního poločasu však vydrželo skóre 1:0 pro Chelsea.
V druhém poločase přišla londýnská kanonáda. Netrvalo dlouho a rychlý Anelka, který si krásně naběhl na míč, přidal druhý gól do sítě Wiganu. Pro francouzského útočníka to nebyl jediný zásah, o čtyři minuty později se trefil opět. Chelsea vedla již 3:0. Poté přišlo střídání, do hry nastoupil Ferreira místo Ivanoviče. Dalším novým hráčem na trávníku byl Kalou, který vystřídal Maloudu. Kalou se v minulé sezoně moc neprosadil, ale dnes chytl formu. Jeho krajan a spoluhráč z reprezentace Pobřeží Slonoviny Didier Drogba vybojoval míč, obešel několik bráncích hráčů a přihrál Kalouovi přímo před bránu. Kalou samozřejmě takovou šanci neodmítl a zakončil. Byl z toho gól na 4:0. Útočník s 21 se trefil ještě jednou a znovu tomu předcházela spolupráce s Drogbou. Drogba vystřelil, ale jeho pokus stačil chytit brankář Wiganu, ale útočník s 11 balon přihrál před prázdnou bránu Kalouovi a skóre se zvyšovalo na 5:0. Wigan se sice snažil o nějaké zlepšení výsledku, ale nepodařilo se mu to. V nastaveném čase přidal šestý gól Yossi Benayoun, posila z Liverpoolu,který byl na hřišti teprve krátce.
Chelsea vyhrála podruhé v sezoně výsledkem 6:0 a vede tabulku s šesti body a skóre 12:0. Didier Drogba se dnes oroměnil v nahrávače a připravil svým spoluhráčům zajímavé pozice pro skórování, jindy by to byl právě on, kdo by střílel z jakékoliv pozice, ale dnes nacházel své spoluhráče ve výhodnějším postavení. Wigan si však až takovou porážku nezasloužil. V prvním poločase byl lepším týmem, ale fotbal se hraje na dva poločasy a v tom druhém kralovala jasně Chelsea.