Aston Villa - Chelsea ( 8. kolo Premier League)

16. října 2010 v 20:57 | fotbalová holka |  Anglie
Po reprezentační přestávce se nám opět rozjela anglická Premier League. V rámci osmého kola přijela Chelsea do Villa Parku, kde se střetla s místní Aston Villou. Londýnský klub nastoupil bez několika zraněných hráčů, bez Lamparda, který stále léčí poraněné tříslo, Alexe, Drogby, Benayouna. Zraněný byl i Terry, ale ten se naštěstí stihl dát do pořádku.  Do útočného tria se postavil místo nemocného Drogby Kakuta.
V prvním poločase hráči Chelsea často ztráceli míč, chyběla jim přesnost v rozehrávce. Aston Villa se jako první dostala do nadějné šance před bránou Petra Čecha, ale nakonec rána šla vedle. Při dalším pokusu z hranice pokutového území však Čech už musel míč vytěsnit na roh. Chelsea se do útočení příliš nedostávala a žádné vyložené šance si nevypracovala. A tak první vážnou střelou byla Kakutova dorážka z voleje, ale ta nakonec skončila nad bránou. Chelsea sice zahrávala i řadu rohových kopů, ale ty většinou končily u prvního obránce Aston Villy. Do konce prvního poločasu tedy gól nepadl, a proto se šlo do šaten za nerozhodnutého stavu 0:0.
Do druhé půle Carlo Ancelotti udělal jednu změnu v sestavě, za Kakutu šel na hřiště Zhirkov. Chelsea spřenila rozehrávku a víc se tlačila do zakončení. Hlavně spolupráce dvou Francouzů - Maloudy a Anelky byla leckdy nebezpečná, avšak ke gólu nevedla. Aston Villa pozorně bránila a nepouštěla hráče Chelsea do pokutového území, londýnský klub zůstával před ním, kde kombinoval, ale v závěru akce až překombinoval a míče se zmocnili obránci Villy. Nebezpešnou šanci měl Essien, ale jeho rána skončila nad bránou. Po rohovém kopu se pak také prosadil hlavičkující Ivanovič, ale v radosti z gólu ho zbrzdilo břevno. Na posledních pár minut se do hry podíval po dlouhém zranění taky José Bosingwa, který nehrál víc jak jednu sezonu, na trávníku nahradil Ferreiru. Ze hry odešel také Ramires a nahradil ho mladíček McEachran. V závěru zápasu mohl skórovat Anelka, ale jeho hlavička skončila na tyči. V nastaveném čase se Chelsea mohla obávat vůbec o remízu, protože z nepřesné rozehrávky se ukázala rychlá brejková šance Aston Villy, kterou nakonec zachránil Čech, když vykryl prostor a balon skončil vedle brány.
Chelsea si tedy připisuje první remízu v této sezoně, ale i nadále zůstává na prvím místě tabulky s pětibodovým náskokem na trojici Arsenal, Manchester United a Manchester City, který však má k dobru zítřejší zápas s Blackpoolem.