Blackpool - Chelsea (29. kolo Premier League)

8. března 2011 v 19:25 | fotbalová holka |  Anglie
Poté co o víkendu Arsenal remizoval nad Sunderlandem 0:0 a Manchester United dokonce prohrál s Liverpoolem, Chelsea se naskytla mimořádná příležitost, jak snížit náskok obou konkurentů. Borcům v modrých dresech zbývalo jen porazit Blackpool. Carlo Ancelotti pro tento zápas změnil rozestavení z původního 4-3-3 na 4-4-2. Do útoku postavil Drogbu s Torresem. Poprvé od zranění se v základní sestavě objevil Zhirkov. Očekával se ofenzivní fotbal s mnoha góly, protože Blackpool má nejhorší defenzivu v Premier League.
Chelsea byla od úvodních minut lepším týmem. Snažila se hrát dopředu a ohrozit bránu soupeře. Přicházely náznaky šancí, nejprve Essien posunul míč do běhu Torresovi, ale na španělského reprezentanta to bylo moc dlouhé. Poté Torrese oslovil Drogba, ale jeho kolega nabízenou šancí pohrdl. Skóre otevřel až ve 20. minutě kapitán Terry. Muž s kapitánskou páskou se prosadil po rohovém kopu a zařídil tak vedení Chelsea 1:0. Další nebezpečnou střelu na bránu Blackpoolu vyslal Torres, ale brankář domácích ji s vypětím mnoha sil vyrazil. Blackpool za první poločas vyslal jen několik střel, které Čech bez problémů pochytal. Ofenzivní chuť domácích se projevila až v závěru první půle, kdy Chelsea jakoby přestala hrát a nabízela tak Blackpoolu snadno míč. Domácí se dostali také do nebezpečného zakončení, když tvrdá střela z dálky se odrazila od tyče. Zbytek ubránila obrana "Blues". Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro Chelsea.
Druhý poločas začal lehkým ohrožením Čechovy brány, ale naštěstí pro londýnské český gólman neinkasoval. V jednom ze soubojů se zranil Drogba a musel být vystřídán, na hřišti ho nahradil Kalou. Nejdřív to vypadalo, že tohle střídání nebylo správné, ale Kalou předvedl pěkný výkon. Po jeho průniku do pokutového území Blackpoolu byl faulován a rozhodčí nařídil penaltu. K té se jako obvykle postavil Lampard, který je na pokutové kopy expert, a s přehledem proměnil. Chelsea vedla 2:0. Netrvalo dlouho a Lampard zvyšoval po krásné přihrávce od Kaloua již na 3:0. V závěru zápasu však Blackpool sebral poslední síly a snažil se s výsledkem zápasu ještě něco udělat. Nejprve šel domácí hráč sám na Čecha, ale míč netrefil ideálně a balon letěl vedle brány. Čech nakonec čisté konto neudržel, připravila ho o něj sama obrana " Blues", když si nepohlídala útočníky soupeře a Čech tak inkasoval. Ale i přesto Chelsea vyhrála 3:1 a snížila tak ztrátu na vedoucí Manchester United.

sestavy:
Blackpool: Kingson (66. Halstead) - Eardley, Baptiste, Evatt, Crainey - Puncheon, Vaughan, Southern, Carney (72. Phillips) - Reid (72. Ormerod) - Beattie.