Česko - Lichtenštejnsko ( kvalifikace EURO 2012)

29. března 2011 v 20:43 | fotbalová holka |  Reprezentace
Po bitvě se Španělskem čekal naše reprezentanty další kvalifikační zápas v boji o postup na EURO 2012, které se bude konat v Polsku a na Ukrajině, tentokrát proti fotbalovému trpalíkovi Lichtenštejnsku. Zápas se hrál v Českých Budějovicích a trenér MIchal Bílek poslal mezi jedenáctku vybraných i jabloneckého kanonýra Davida Lafatu, první start v seniorské reprezentaci si odbyl i Jan Morávek.
Úvod zápasu českému týmu vyšel. Již ve 3. minutě se totiž po akci Rosického a parádním zakončením Baroše k levé tyči mohl český tým radovat. Češi byli i za stavu 1:0 lepším týmem a vypracovali si několik dobrých ofenzivních příležistotí. Několikrát se do zakončení dostal Lafata, když k němu přilétl přízemní centr z pravé strany, ale jablonecký kanonýr nedokázal vyzrát na lichtenštejnského gólmana. Debut za reprezentaci si mohl osladit gólem Jan Morávek, ale to by nesměl v dobré pozici zakončovat pouze do břevna. Viditelně lepší formu oproti výkonu v utkání proti Španělsku si na trávník přinesl Tomáš Rosický, rozdával přihrávky a hýřil nápady. Jenže po dvaceti minutách hry se začali ozývat i soupeři z malého knížectví. Český tým se totiž soustředil na ofenzivu a jaksi zapomínal za defenzivu a hned třikrát po sobě mohli hosté ohrozit bránu Petra Čecha. Lichtenštejnci si troufali především na nejistého Hubníka, který několikrát v souboji zaváhal a jen tak tak to neskončilo gólem. Soupeř českého týmu také zahrával pár rohových kopů, ale z nich neohrozil bránu Petra Čecha. V prvním poločase jsme gól již neviděli, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro český tým.
Po přestávce si soupeř začal trofat také. Jen díky reflexivnímu zákroku Čecha český tým stále vedl 1:0. Českým hráčům chybělo zrychlení, často kazili přihrávky kvůli zhuštěnému porstoru před bránou lichtenštejnského brankáře. Do hry se poté dostal na místo Morávka Hloušek a místo Lafaty Necid. Jenže k výraznému oživení to nevedlo, nadále se Češi trápili v překonání lichtenštejnské defenzivy. A když už se to povedlo přihrávkou na Baroše, který se pohyboval těsně na ofsajdové lajně, útočník Galatasaray nastřelil ostrou střelou pouze spojnici mezi břevnem a tyčí. Až ke konci zápasu si Češi pojistili vítězství, když druhý gól přidal po Plašilově rohovém kopu hlavou obránce Kadlec. Dal tak druhý český gól v tomto zápase a Češi tento výsledek do závěrečného hvizdu udrželi.
Češi sice vydřeli povinné tři body proti outsiderovi kvalifikační skupiny I, ale jejich výkon nebyl příliš kvalitní. Prvních dvacet minut dobrá práce, poté hrozné díry v obraně, to by si proti těžšímu soupeři dovolit nemohli. V druhém poločase mnoho nepřesností. Ale můžeme být rádi za zisk 3 bodů.

sestavy:
Česká republika: Čech - Pospěch, Hubník, Sivok, M. Kadlec - Rosický (84. Polák), Hübschman, Morávek (55. Hloušek), Plašil - Baroš, Lafata (58. Necid). Trenér: Bílek.
Lichtenštejnsko: Jehle - Rechsteiner, Martin Stocklasa, Michael Stocklasa, Burgmeier - Beck, N. Hasler, M. Büchel (10. Kieber, 80. Christen), Erne - D. Hasler, Frick. Trenér: Zaugg.