Chelsea - Kodaň ( odveta osmifinále)

17. března 2011 v 17:47 | fotbalová holka |  Champions League
Chelsea měla nejvýhodnější pozici do osmifinálové odvety. Na hřišti v Kodani totiž vyhrála 2:0 a tento výsledek zaručoval velkou šanci na postup. Kodaň však přijela na Stamford Bridge s tím, že už nemůže ńic ztratit a že může jedině překvapit. Na obou stranách trenéři nemuseli počítat výrazné ztráty ve svých kádrech. Na straně domácích Blues nemůže být zapsán na soupicku pro Ligu mistrů David Luiz, který na podzim tuto soutěž hrál za Benficu Lisabon. Jinak s tréninkem po dlouhodobějším zraněním začínají Alex i Benayoun. Na straně hostů z Kodaně chyběl pouze vykartovaný Zdeněk Pospěch. Carlo Ancelotti dal důvěru Drogbovi a Anelkovi, kteří si spolu ve předu zahráli po dlouhé době.
Od úvodního hvizdu byla Chelsea aktivní, zejména pak po levé straně, kde aktivně hrající Cole doplňoval útočné akce " Blues". Hned ve 3. minutě se domácí dostali do velké šance, po krásné spolupráci Colea s Zhirkovem se ocitl před bránou Kodaně sám Lampard, ale z dobré pozice střílel mimo. I další šance Chelsea vznikla na levé straně, to když Drogba, který hrál dobře a snažil se vytvářet akce pro své spoluhráče, přihrál Coleovi, ale ten střílel vedle. Kodaň poprvé zahrozila z přímého kopu, po faulu od Bosingwy, ale obrana domácích balon odvrátila do bezpečí. Dánský klub sice držel míč na svých kopčkách, ale spíš přihrával do zadu a nevytvořil si žádnou šanci, která by ohrozila bránu Petra Čecha. Na druhé straně mohl skórovat Zhirkov, po krásné spolupráci s Drogbou a Colem střílel vedle. Klub z dánské metropole vystrašil Petra Čecha v prvním poločase pouze jednou a to když hosté zahrávali přímý kop a střela skončila odrazem od tyče. V prvním poločase gól nepadl a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 0:0.
I v druhém poločase Chelsea hýřila nápady na vytváření střeleckých příležistostí, ale jejich zrealizování bylo o poznání horší. Těsně minul Drogba, poté ho napodobil Anelka. Velkou šanci na vstřelení gólu měl po rohovém kopu Mikel, ale jeho hlavička šla těsně nad. Kodaň už nehrála tak jako v prvním poločase. Často ztrácela míče a toho mohl využít Anelka, pro kterého ukořistil míč Drogba. Francouzský útočník šel sám na bránu, ale místo přímé střely si neodpustil kličky a nakonec byl o míč připraven. Poté byl Francouz nahrazen Torresem, který od příchodu na trávník hýřil pohybem a pouštěl se do ofenzivy, ale jeho střely pochytal kodaňský brankář. V závěrečných minutách si Kodaň vytvořila i šance, ale ty nevyužili jejich útočníci, kteří je zazdili. Tečku za osmifinálovou odvetou udělal svou tvrdou střelou na bránu střídající Essien.
Chelsea se sice gólově neprosadila, ale i po remíze 0:0 postupuje do dalších bojů Champions League. Kodaň se pro tento ročník s prestižní soutěží loučí.

sestavy:
Chelsea: Čech - Bosingwa, Ivanovič, Terry, Cole - Ramires, Mikel (83. Essien), Lampard, Žirkov (75. Malouda) - Anelka (68. Torres), Drogba.

Kodaň: Wiland - Wendt, Zanka, Antonsson, Bengtsson (61. Zohore) - Bolanos (89. Kristensen), Claudemir, Kvist, Vingaard (74. Santin) - N'Doye, Gronkjaer.