Chelsea - Manchester United ( dohrávka 18. kola Premier League)

2. března 2011 v 16:07 | fotbalová holka |  Anglie
Zápas osmnáctého kola anglické Premier League mezi giganty Chelsea a Manchesterem United přišel na řadu až v první březnový den. Chelsea o víkendu nehrála, zato Manchester rozstřílel Wigan. Do základní sestavy " Blues" Carlo Ancelotti poslal i nové posily Torrese a Luize. Útočník Pobřeží Slonoviny Drogba zstal opět na lavičce, v útoku ho právě po boku Torrese nahradil Anelka. V zahajovací jedenáctce " Rudých Ďáblů nechyběl Ronney.
V úvpdním minutách utkání byla domácí Chelsea ofenzivnější. Netrvalo dlouho a přišla první velká akce zápasu, která začala u Ramirese a pokračovala u Anelka, francouzský útočník poté nacentroval míč do pokutového území United, kde si skvěle naběhl až k penaltě Malouda, ale jeho neumístěná rána nezaskočila v brance Manchesteru Van der Sara. Poté se začali ozývat i hosté. Po dvaceti minutách hry přišla taková hlušší část ve hře Chelsea. Využít toho mohl Rooney, ale osamocený v dobré pozici před bránou nestihl zachytit míč ve správný moment. Anglický útočník se dostal ještě do jedné velké šance, po chybě v rozehrávce Chelsea se snadno dostali k míči United a Ronney vystřelil, střela byla na poslední chvíli odvrátcena Luizem. Poté však přišla Ronneyho chvíle, po převzetí míče vystřelil z dálky prudkou ránu k tyči, která skončila až za zády Petra Čecha. Manchester United vedl 1:0. Chelsea však brzy po inkasovaném gólu mohla skóre vyrovnat. Standartku zahrával Lampard a kopl ji přímo na bránu tak šikovně, že dorážející Ivanovič mohl skórovat, ale přes horoucně bránící obranu United se ke střele neprocpal. První poločas skončil vedením Manchesteru United 1:0.
V druhém poločase opět Chelsea útočila a na hráčích bylo vidět, že chtějí dát gól. To se povedlo v 54. minutě po krásné akci, kdy Essien nacentroval míč do pokutového území United, tam ho hlavou posunul za sebe Ivanovič, balon se dostal až k Luizovi, který ho napálil z první přesně mezi obránce United a střela zamířila na milimetr přesně k tyči. Byl to Luizv první gól po příchodu do Chelsea a skóre zápasu bylo vyrovnáno 1:1. Utkání pokračovalo se šancemi na obou stranách. Proti střelám Manchesteru musel několikrát zasahovat Čech. Jenže ani na jedné straně se skóre neměnilo. Carlu Ancelottimu vyšlo střídání. Na hřiště poslal místo Maloudy Zhirkova a ruský reprezentant se při svém prvním dotyku s míčem zapletl ve vápně United a byl faulovaný. Rozhodčí k velké nevoli Fergusona nařídil penaltu. K té se postavil Lampard a s přehledem proměnil. Chelsea otočila vývoj utkání a vítězství strhla na svou stranu. Po zbytek zápasu se United snažili vyrovnat, ale Chelsea vše ubránila. V nastaveném čase poté kontrolovala hru, míč zkušeně kolem rohového praporku podržel několik desítek vteřin střídající Drogba. " Blues" si vykoledovali i faul, za který byl vyloučen po druhé žluté kartě kapitán United Vidič. Jenže to už se výsledek nezměnil.
Chelsea vyhrála 2:1 a posunula se v tabulce na čtvrté místo a ujistila své fanoušky, že titul nemusí být za každou cenu ještě ztracený. Blues mohou do boje o titul ještě výrazně promluvit. Manchester United zůstává na prvním místě.

sestavy:
Chelsea: Čech - Ivanovič, Luiz (Bosingwa), Terry, Cole - Ramires, Essien, Lampard, Malouda (Žirkov) - Anelka (Drogba), Torres.

Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Smalling, Vidič, Evra ( Fabio) - Fletcher, Carrick, Scholes (Giggs), Nani - Rooney, Hernandez (Berbatov).