Červen 2011

ME under 21 let Dánsko - ohlédnutí

26. června 2011 v 10:12 | fotbalová holka |  Reprezentace
Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let už je minulostí. Během čtrnácti dnů hráči sehráli mnoho zápasů a bojovali o celkový triumf. Ten nakonec slaví Španělé, kteří ve finále porazili Švýcary 2:0 a navázali tak na seniorskou reprezentaci, která slavila titul mistrů Evropy i světa.
Tohoto šampionátu se zúčasnila i Česká republika, která před turnajem byla skloňována jako velký favorit na celkové vítězství. Mediální zprávy však udělali z hráčů českého výběru mistry už před odjezdem a náhle na turnaji přišlo herní trápení. Všude se mluvilo, jaká je kolem trenéra Dovalila a kapitána Dočkala dobrá atmosféra, na hřišti to tak nevypadalo. Češi v prvním zápasu nijak neoslnili svým výkonem, ale důležité byli tři body za výhru proti Ukrajině. Přišel druhý zápas a s ním také krize. Proti Španělům neměli naši fotbalisté šanci. Prohra 0:2 tím byla jasným důkazem. V posledním zápase ve skupině proti Anglii šlo českým fotbalistům o hodně. Výkon sice nepřesvědčivý, ale závěr zápasu byl divoký. Češi obrátili dvěma góly v posledních minutách výsledek ve svůj prospěch - 2:1 a nakonec se společně se suveréními Španěly radovali z postupu do semifinále. Zde český tým narazil na Švýcary, kteří ve své základní skupině neprohráli a ani neinkasovali. Těžký soupeř, kterému české barvy odolávaly až do prodloužení. Ve 114. minutě však přišla rána v podobě švýcarského gólu. Zápas opět bez kvalitního výkonu, spíše trápení bylo z českých hráčů cítit. Jenže to nebylo všechno, když pohár hořkosti, tak až do dna. To poznali čeští reprezentanti v boji o postup na olympiádu proti Bělorusku. V půlce zápasu lepší, poté zbytečně zalezlí. Inkasování přišlo v 88. minutě, v hektickém nastaveném čase měl šanci na vyrovnání Kozák, jenže neproměnil. Český tým tak končí na mistrovství Evropy do jednadvaceti let sice s medailí na krku, ale bez vytouženého postupu na olympiádu. Ten díky výhře 1:0 vybojovali Bělorusové. Týmu, který předváděl skvělé výkony po celé dva roky, během niž neprohrál, došla šťáva. Šampionátem se čeští hráči protrápili a po špatných výkonech se nedokázali zvednout. Doufejme, že vše špatné si "vyžrali" již zde a nyní se jim bude dařit lépe.

Mistry Evropy v této věkové kategorii se stali Španělé. Ti turnajem propluli bez jediného prohry a pouze s jednou remízou. Předváděli suveréní výkony podobné těm, které produkovali jejich starší kolegové na mistrovství světa. Zaslouženě získali trofej pro vítěze a s ní i letenku do Londýna. Na olympiádu je doprovodí i poražení finalisté Švýcaři a přemožitel českého týmu Bělorusko. Účast na olympiádě mají jistou jako pořadatelé Angličané.

Česko - Bělorusko ( ME do 21 let)

25. června 2011 v 22:09 | fotbalová holka |  Reprezentace
Zápas o postup na olympijské hry do Londýna, které se budou konat v roce 2012, museli naši mladí reprezentanti sehrát s týmem Běloruska. Oba účastníci tohoto boje mají již bronzové medaile. Bělorusové nestačili v semifinále na Španěly a Češi podlehli Švýcarsku. Trenér Jakub Dovalil překvapivě zařadil do základní sestavy Chramostu s Hlouškem a Hořavou.
Právě díky Hlouškovi se Češi dostávali po levé straně často do ofenzivy. Hráč Kaiserslauternu byl vidět a hned v úvodních minutách po faulu na Čelůstku rozehrával standartku. Jeho centr do pokutového území Bělorusů byl jen tak tak odvrácen. Poté se po jednom z průniků zranil Lecjaks a musel být vystřídán, nahradil ho Kovařík. Podle informací má Lecjaks zlomené zápěstí. Hra Čechů na tom však netrpěla. I nadále se snažili ohrozit soupeřovu bránu a jejich výkon byl o hodně lepší, než jaké předváděli v zápasech předtím. Do další nebezpečné šance se dostal Hloušek, když po centru od Váchy nebezpečně hlavičkoval přes obránce Běloruska. Jeho hlavička skončila těsně mimo. Hráč s číslem 22 měl poté ještě jednu velikou šanci, po standartce zvolil přímou razantní střelu, před inkasováním zabránil jen obránce v bílém dresu, který belon vychýlil z pohybu. Po půl hodině hry Češi trochu ubrali na aktivitě a k míči se dostávali také Bělorusové, ale nijak nehrozili bránu Tomáše Vaclíka. V závěru první půle dostal Hloušek kopačkou do obličeje a musel být ošetřen. Bohužel do druhé půle již nenastoupil, což byla škoda, protože zápas mu vycházel dobře.
Hlouška nahradil ho Kozák. Po dlouhé době si Češi vyzkoušeli hrát s dvěma útoky. Jenže aktivita z první půl hodinky utkání z nich vyprchala. Aniž by chtěli začali jen bránit a Bělorusové se často dostávali před českou bránu. Tam však operoval dobře chytající Vaclík. Soupeř se dostával před českou bránu čím dál častěji, ale nedokázal své šance proměnit. Češi se v ojedinělém průniku ocitli před bránou Bělorusů jen jednou, a to po hlavičce Kozáka, kdy Češi reklamovali, že byl míč za brankovou čárou, ale sudí si jejich protestů nevšímal. V 75. minutě přišla velká rána. Do velké šance se řítil Vácha, jenže sáhl na míč ( úmyslně?) rukou a po druhé žluté kartě musel opustit hřiště. Reprezentanti České republiky museli dohrát zápas o deseti. Bělorusové se začali dostával do šancí, jednou zachránil české reprezentanty včasným vyběhnutím Vaclík, podruhé soupeř mířil vedle. Největší šok však přišel v 88. minutě, v době, kdy už většina myslela na prodloužení, Bělorusové uděřili. Z pravé běloruské strany přišel centr, který se snesl až k nohám Filipenka a ten nikým nehlídaný z blízka zakončil. Vaclík neměl šanci. Češi i přesto dali vše do ofenzivy a paradoxně až v nastaveném čase přišla největší šance. Balon se z dlouhého nákopu dostal ke Kozákovi, který si poradil s obránci, ale při přelobování brankáře míč skončil těsně vedle břevna. Češi prohráli 0:1.
Prohra pro české reprezentanty do 21 let je smutná. Zvlášť, kdy kvalifikací na tento šampionát propluli bez zaváhání, ale na turnaji je štěstí opustilo. Češi se většinou zápasu protrápili, zbytečně v nich ztráceli balony, což je pak stálo mnoho sil. Přitom před šampionátem to byl sebevědomý tým mladých talentů, kteří touží se dostat na olympiádu do Londýna. Teď, po čtrnácti dnech, mají pouze bronzové medaile a ruce prázdné. Letenku na LOH jim vyfoukli Bělorusové.

sestavy:
Česká republika: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks (13. Kovařík) - Gecov - Dočkal, Vácha, Hořava, Hloušek (46. Kozák) - Chramosta (83. Kadlec). Trenér: Dovalil.
Bělorusko: Hutor - Veretilo, Filipenko, Politevič, Matvejčik (76. Poljakov) - Perepečko (34. Baga), Drahun, Sivakov, Nechajčik - Voronkov, Skavyš (83. Rekiš). Trenér: Kondratěv.

Bronzové medaile už mají, o postup na olympiádu budou bojovat

25. června 2011 v 12:02 | fotbalová holka |  Reprezentace

Takhle vypadají bronzové medaile z ME do 21 let v Dánsku. Cenné kovy bronzové barvy už mají naši reprezentanti v této věkové kategorii jisté, stejně jako jejich dnešní soupeř v boji o postup na olympiádu. Na šampionátu dostávají bronzové medaile oba poražení semifinalisté, kteří poté sehrají důležitý zápas o účast na olympiádě.
Čeští reprezentanti do 21 let nastoupí dnes od 15:00 proti Bělorusku. Zatímco náš tým nestačil v semifinálovém zápase na Švýcary, Bělorusové podlehli Španělům.
Podle rozhovorů s hráči je nejnutnější si před tímto klíčovým duelem, který rozhodne o posledním účastníku na londýnské olympiádě, pročistit hlavu a zbavit ji negativních myšlenek z nepovedené hry proti Švýcarům.
Naši reprezentanti, kteří propluli kvalifikací bez jediného zaváhání, na turnaji zatím tápou. Nepředvádí výkony vhodné jejich kvalitám. Doufejme, že dnes se to zlomí a čeští reprezentanti se po vydařeném výkonu budou radovat z vytouženého postupu na olympiádu.

Zápas začíná v 15:00 a sledovat jej můžete na čt4

Švýcarsko - Česko ( ME do 21 let)

23. června 2011 v 21:01 | fotbalová holka |  Reprezentace
Na mladé Čechy v semifinále ME do 21 let čekali hráči Švýcarska, kteří ze své skupiny postoupili z prvního místa bez ztráty bodu a s čistým kontem. Trenér Jakub Dovalil udělal pár změn - v obraně přesunul Čelůstku na levého beka a na pravého se postavil Vácha, jenž se vracel po jednozápasovém trestu. Na krajní zálohu se dostal od začátku Černý a v útoku opět operoval osamocený Kozák.
Česká hra se nezlepšila ani v semifinálovém zápase. Mladíci často ztráceli míče špatnou rozehrávkou a poté je těžko vybojovávali zpátky. Švýcaři hráli to, co potřebovali, avšak český tým jim jejich hru velmi usnadňoval. Soupeř hrál hlavně dopředu, Češi v prvním poločase ani jednou neohrozili bránu švýcarského brankáře. V tom byl velký rozdíl. Hned v úvodních minutách totiž české obraně pořádně zatrnulo, když po individuální akci zakončil těsně vedle forvard v červeném dresu. To však nebylo všechno, jen díky obětavému zákroku Váchy míč neskončil v síti. Poté skvělě zasahoval Mazuch, když Švýcaři rychle rozehráli standartní situaci. Ve středu hřiště se nedařilo hlavně Janu Morávkovi, který měl pomoci při ofenzivě, naopak zbytečně ztrácel balony. I přesto, však skončil první poločas 0:0.
V druhém poločase bylo vidět to samé, jako v prvním dějství. Švýcaři pořádně ohrozili bránu ve 47. minutě, ale zásluhou české obrany míč za záda Vaclíka neprošel. Po zhruba hodině hry se rozhodl Dovalil vystřídat. Ze hřiště odešel Kozák a nahradil ho Pekhart. O něco málo později Češi sehráli pohlednou akci a poprvé za zápas ohrozili bránu Švýcarů. Akci rozehrál Černý na Pekharta, ten poslal balon Váchovi, ale ten zakončoval placírkou do míst, kde se pohyboval švýcarský brankář. Vácha se i nadále zapojoval do ofenzivních akcí, ale k ohrožení brány to nevedlo. V závěru zápasu mohli skórovat Švýcaři. Hráči ze země helvétského kříže totiž dvakrát ohrozili bránu. Nejprve střelu zlikvidoval včasným zákrokem Vaclík, poté razantní střela skončila těsně vedle. V normální hrací době gól nepadl, a tak se muselo prodlužovat.
Do prodloužení na 2x15 minut vstoupili Češi dobře. Střídající Chramosta se dostal k hlavičkování, ale jeho hlavička v bráně neskončila. Poté po rohovém kopu hlavičkoval nepřesně Čelůstka a také Černý. Více štěstí v zakončení měli Švýcaři. Ve 114. minutě jeden hráč ze švýcarského výběru proběhl pokutovým územím a vystřelil. Střela před Vaclíkem mírně skočila a český brankář nestačil zasáhnout. Švýcaři vyhráli 1:0 a postupují do finále šampionátu do 21 let, kde se utkají se Španěly.
Český tým, který na tomto turnaji skončí na děleném třetím místě společně s Běloruskem čeká ještě poslední a těžký zápas, v němž půjde o postup na olympiádu do Londýna, která se uskuteční v roce 2012.

sestavy:
Švýcarsko: Sommer - Koch, Klose, Rossini, Berardi - Shaqiri, Hochstrasser (71. Abrashi), Lustenberger, Frei (78. Gavranovic), Emeghara (111. Costanzo) - Mehmedi. Trenér: Tami.
ČR: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Vácha - Gecov - Dočkal, Morávek (83. Chramosta), Mareček, Černý (112. Kadlec) - Kozák (63. Pekhart). Trenér: Dovalil

Chelsea bude trénovat André Villas-Boas

21. června 2011 v 21:31 | fotbalová holka |  Anglie
Spekulace ohledně nového trenéra londýnské Chelsea jsou u konce. Poté, co se tým zbavil italského kouče Carla Ancelottiho se vyrojilo plno zpráv o tom, kdo by se měl stát Ancelottiho nástupcem. Skloňovala se jména jako Guus Hiddink, který londýnský celek vedl před dvěma lety, jeho angažování bylo velmi vážné, ale nakonec ho turecká reprezentace, kde je trenérem nepustila, nebo portugalský Special One - José Mourinho, který s Chelsea vyhrál dvakrát Premier League. Někteří odvážlivci také mluvili o angažování Pepa Guardioly, ale ten všechny umlčel, když podepsal na Nou Campu novou smlouvu.
Nyní je jméno nového trenéra anglického týmu známé. Stal se jím teprve třiatřicetiletý André Villas-Boas, který v loňské sezoně dovedl Porto k zisku trofeje v Evropské lize a také v domácí portugalské lize. Zájem o tohoto trenéra, který se učil od Mourinha při asistování v Portu měl také italský Inter Milan, jenže nechtěl zaplatit odstupné. To Chelsea podle zpráv odstupné ve výši 15 miliónů eur zaplatila a André Villas-Boas se může stěhovat na Stamford Bridge.

Anglie - Česko ( ME do 21 let)

21. června 2011 v 21:20 | fotbalová holka |  Reprezentace
Po prohře se Španělskem na Čechy čekal poslední skupinový zápas, tentokrát proti Anglii, v němž naši reprezentanti do 21 let museli bodovat, aby postoupili do semifinále. Trenér Jakub Dovalil nechal na lavičce Pekharta, kterému se příliš nedařilo, a místo něj do základní sestavy zasáhl Kozák.
Češi vstoupili do zápasu aktivně, hráli mnohem lépe než proti Španělům. Hned v úvodních minutách přiletěl před bránu anglického gólmana Lecjaksův centr, ale adresáta nenašel. Jenže poté začal hrát i soupeř. Angličané se dostali hned několikrát do nebezpečné akce, ale kolmé přihrávky mnohokrát končily v ofsajdovém postavení. Jiná anglické střela šla doprostřed brány a Vaclík s ní moc práce neměl. Češi vystřelili poprvé na bránu až po dvacáté minutě, ostrou střelou pálil Mareček, který nahradil v sestavě distancovaného Váchu. Rána však minula bránu. Tnetýž hráč poté pořádně protáhl anglického brankáře, jenž jeho střelu z dálky padající pod břevno vytěsnil na roh. Do nadějně šance se dostal také Gecov, ale balon promáchl. Na konci prvního poločasu bylo vidět po jedné hezké akci na obou stranách. Nejprve se vytáhl Vaclík, který zachránil český tým od inkasování. Poté Češi předvedli pěknou kombinační akci v čele s Morávkem a Kozákem, ale druhý jmenovaný se na samém konci šance ocitl v ofsajdu. První poločas gól nepřinesl.
V druhém poločase jakoby se český tým stáhl a hrál na remízu, která mu za dané situace k postupu stačila. Angličtí hráči tvořili hru a často se dostávali snadno k míči a potom do šancí. Jejich šance pilně likvidovala česká obranná čtveřice. Češi se do akce dostali jen jednou, když Kozák přihrál na Morávka, ale ten nestačil zakončit.Do náznaku šance se poté ještě dostal střídající Černý. Obranná hra se Čechům příliš nevyplatila. V 76. minutě Sturridge nacentroval míč na Welbeckovu hlavu, jeho prudká hlavička propadla až do sítě. Anglie vedla 1:0. Na tento nepříznivý stav okamžitě reagoval kouč Dovalil, ze hřiště odešel Kozák a Morávek, nahradili je Pekhart a Chramosta. Právě poslední jmenovaný se Dovalilovi povedl. V 89. minutě výborně zapracoval Gecov, míč posunul až na Chramostu a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Češi vyrovnali na 1:1. V nastaveném čase strhl vítězství na českou stranu Pekhart. To když šli Chramosta s Pekhartem na prázsnou bránu, mladoboleslavský hráč posunul míč na Pekharta a ten zakončoval do prázdné brány. Češi tedy nakonec vyhráli 2:1 a postupují do semifinále.
V semifinále se utkají se Švýcary, kteří ve své skupině ani jednou neprohráli a ani jednou neinkasovali. Nebude to mít Dovalilův tým snadné, ale na postup do finále má. Motivací zůstává účast na letní olympiádě v Londýně, na kterou se probojují první tři týmy. Češi se se Švýcary utkají ve středu od 21:00.

sestavy:
Česko: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Gecov - Dočkal, Mareček, Morávek (82. Chramosta), Kovařík (68. Černý) - Kozák (82. Pekhart).
Anglie: Fielding - Walker, Smailling, Jones, Bertrand - Cleverley (76. Albrighton), Henderson (63. Lansbury), Muamba, Sinclair (88. Rose) - Sturridge, Welbeck.

Česko - Španělsko ( ME do 21 let)

15. června 2011 v 22:05 | fotbalová holka |  Reprezentace
Po výhře nad Ukrajinou čekal na české reprezentanty do jednadvaceti let další soupeř. Tím bylo Španělsko, které v první zápase pouze remizovalo 1:1 s Anglií. V případě bodového zisku by si tým Jakuba Dovalila zajistil postup ze skupiny. Trenér udělal dvě změny v sestavě oproti prvnímu střetnutí. Do základní jedenáctky zasáhli Morávek a Hloušek, kteří minule jen střídali. Španělé mají ve svém týmu pět kmenových hráčů Barcelony a dokonce jednoho hráče, který má trofej pro mistra světa - Juana Matu. I přesto náš tým byl pokládán za favorita.
Od úvodního hvizdu se do hry více dostali Španělé, kteří si diktovali tempo hry. Češi se k míči dostávali velmi málo, a když už se k němu dostali, tak zase o něj brzy přišli vinou špatné přihrávky. Španělé svoji převahu začali využívat po deseti minutách hry, kdy se dostali do prvních vážnějších šancí. Od španělské levé strany se míč dostal až na zadní tyč Vaclíkovi brány a jen díky pohotovému zákroku českého gólmana a duchapřítomného odkopu Lecjakse Španělé neskórovali. Ve 27. minutě " lvíčata" už takové štěstí neměla. Po dobře umístěné střele Adriána se Vaclík natahoval marně. Španělé vedli 1:0. Soupeř měl i další šance, které zůstaly nevyužity. Český tým poprvé zaútočil na španělskou bránu až v posledních minutách první půle, kdy se Česlůstka prodral k centru a našel hlavu Pekharta. Ten však míč trefil jen do břevna.
Do druhé půle udělal trenér Dovalil jednu změnu. Místo Pekharta přišel na trávník útočník italského Lazia Řím Kozák. Ani to na Španěly nestačilo. Netrvalo ani dvě minuty a skóre se zyvšovalo na 2:0. Po špatné rozehrávce ve středu hřiště a chybě obrany se trefil znvou Adriáno. Soupeř poté kontroloval hru a český tým stálo mnoho sil, když chtěl míč vybojovat pro sebe, o to horší bylo to, když ho Dovalilovi svěřenci hned ztratili. Na trávník se dostal také Kadlec místo Morávka. Nadějní Španělé se mohli prosadit i potřetí, to když střílel Botía, ale vedle. Poslední střídání využil Dovalil ke stažení Hlouška a příchodu Černého. Slávistický záložník se tařka hned po příchodu dostal do nadějné šance, ale nedokázal zakončit přes španělskou obranu. V závěru zápasu měl na hlavě kontaktní gól Čelůstka, když po rohovém kopu jeho hlavička skončila těsně vedle. Češi tak prohráli se Španěly 0:2 a o tom, zda postoupí dál do dalších bojů bude muset rozhodnout až nedělní duel s Anglií.

sestavy:
Česko: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Gecov - Dočkal, Morávek (63. Kadlec), Vácha - Pekhart (46. Kozák), Hloušek (77. Černý). Trenér: Dovalil.
Španělsko: De Gea - Montoya, Botía, Domínguez, Rosello - Thiago, Javi Martínez, Herrera - Mata (88. Nsue), Adrián (74. Parejo), Muniain (83. Capel). Trenér: Milla.

Tomáš Necid je ze hry na půl roku

14. června 2011 v 8:37 | fotbalová holka |  Novinky
Fotbalový útočník Tomáš Necid se zranil v zápase ruské ligy, kdy jeho CSKA Moskva proti Tereku Groznyj. Necid nastoupil do utkání až na poslední čtvrt hodinu za rozhodnutého stavu 3:0. Na hřišti však pobyl jen 5 minut, než ho zranil brankář soupeře, který mu zajel pod nohy, když se Necid hrnul do šance. Český útočník musel být z trávníku stažen a věděl, že je zle. Na pravém koleni má přetržený zkřížený vaz. To znamená, že Necid bude půl roku bez fotbalu. Necid se podrobí operaci a vedení CSKA zvažovalo, jestli ho pošle na specializované kliniky do USA nebo Itálie. Nakonec se český forward operaci podrobí v Barceloně.
Necidovo zranění je špatnou zprávou i pro reprezentačního trenéra Michala Bílka, který před těžkými zápasy v kvalifikaci o EURO s Necidem jednoznačně počítal. Teď se však bude muset obejít bez něj.

Česko - Ukrajina ( ME do 21 let)

12. června 2011 v 20:17 | fotbalová holka |  Reprezentace
Češi vstoupili do mistrovství Evropy utkáním proti Ukrajině. Mladí Ukrajinci sice byli ve skupině smrti lehce podceňovaným týmem, ale jejich hráči hrají pravidelně v ukrajinské lize a někteří nastupují pravidelně i za seniorskou reprezentaci. V základní sestavě českého týmu nechyběl novináři nejobletovanější útočník Pekhart. Naopak od začátku nevyběhl Morávek, který má lehké problémy se svalem. Kapitánskou pásku navlékl Bořek Dočkal.
Češi v úvodu zápasu působili trochu nervóznějším dojmem, často zbytečně ztráceli balony a jejich přihrávky nebyly nejpřesnější. I kvůli tomu po chvilce hry opustili od kombinace a začali nakopávat dlouhé balony na Pekharta, ovšem ani to k výraznějšímu zlepšení nevedlo. Ukrajinci působili sebevědomějším dojmem, ale nijak neohrozili bránu Tomáše Vaclíka. Po nějakých dvaceti minutách se Češi začali více tlačit dopředu. Hlavně po pravé straně létaly centry od Dočkala do pokutového území a Pekhartovi moc nechybělo, aby z jednoho takového balonu dal gól. Poté se nebezpečnou hlavičkou prezentoval Čelůstka, ale ani ta v bráně neskončila. V závěru prvního poločasu střelecké štěstí vyzkoušel i Hořava, ale jeho tvrdá rána skončila vedle. Ovšem ještě před odchodem do šaten zahrozili Ukrajinci, po chybě Suchého se do nebezpečné šance dostal ukrajinský hráč, ale šanci stačil zlikvidovat druhý stoper Mazuch.
Do druhého poločasu přichystal trenér Dovalil jednu změnu, ze hřiště odešel Hořava a nahradil ho Morávek. Hra českého celku se tímto střídáním zlepšila a hlavně po pravé straně fungovala i kombinace. Ve 49. minutě právě tato spolupráce po pravé straně přinesla první branku utkání a jejím autorem byl kapitán českého týmu Dočkal, který si zpracoval míč od Čelůstky a pak už na nic nečekal a opřel se do střely. Česko - Ukrajina 1:0. O sedm minut později se Dočkal hrající výborné utkání trefil podruhé. Tentokrát si naběhl na Váchovu přihrávku a zakončil k tyči. Češi vedli již 2:0 a vypadalo to, že takový to výsledek vydrží až do konce utkání. Ukrajinci byli značně zaskočení českou hrou. Do útoku se příliš nedostávalí, a když už ohrozili Vaclíkovu bránu, tak to bylo ze standartní situace, kterých však zahrával soupeř českého týmu mnoho, protože lvíčata často faulovala. Pojistku v podobě třetího gólu mohl přidat Čelůstka, ale jeho hlavičku na brankové čáře odhlavičkoval pryč ukrajinský hráč. Na závěr zápasu se do utkání podíval i Hloušek, který nahradil Kovaříka. V poslední desetimintovce však Češi až příliš často a naivně přicházeli o míč. Ukrajinci toho využili a v 87. minutě dali kontaktní gól na 2:1, kdy český tým ztratil míč na vlastní polovině a soupeř z rychlého protiútoku překonal Vaclíka. V nastaveném čase mohl soupeř skórovat ještě jednou, ale český tým podržel výborný vyběhnutím Vaclík. Češi tak své první vystoupení na EURU zvládli a vyhráli 2:1.

sestavy:
ČR: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Gecov - Dočkal, Hořava (46. Morávek), Vácha (90. Mareček), Kovařík (75. Hloušek) - Pekhart. Trenér: Dovalil.
Ukrajina: Kanibolickij - Butko, Rakickij, Kryvcov, Putivcev - Česnakov, Stěpanenko (54. Parcvanija) - Morozjuk (64. Bilij), Konopljanka, Jarmolenko (87. Kravec) - Zozulja. Trenér: Jakovenko.

Reprezentace do 21 let je už v Dánsku

11. června 2011 v 5:55 | fotbalová holka |  Reprezentace
Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let jsou už v Dánsku, kde se zúčastní mistrovství Evropy v této kategorii. Před odletem se tým kouče Jakuba Dovalila připravoval několik dní v jabloneckých Břízkách, poté sehrál modulové utkání s B týmem Mladé Boleslavi, kde lvíčata vyhrála 8:1 a ve čtvrtek odletěla do Dánska.
Česká reprezentace v této věkové kategorii prošla kvalifikací hladce, neprohrála 16 zápasů v řadě, až přátelské utkání s Francií tutu sérii zarazilo. Nyní jsou Češi v Dánsku označováni jako za favorita skupiny smrti, ve které se utkají s Ukrajinou, Španělskem a Anglií. Trenér Dovalil však veškeré řeči o tom, že jsou Češi favorité, krotí. Vždyť jen Španělé mají ve svém kádru 5 hráčů, kteří hrají ze Barcelonu. Za Anglii také nastoupí hráči z Premier League.

nominace českých hráčů na EURO U21:
Brankáři: Hanuš, Štěch, Vaclík
Obránci: Čelůstka, Hošek, Lecjaks, Mazuch, Řezník, Suchý, Vácha
Záložníci: Milan Černý, Dočkal, Gecov, Hloušek, Hořava, Kovařík, Mareček, Morávek

7. června 2011 v 17:35 | fotbalová holka |  Reprezentace
Po bezbrankové remíze proti Peru čekal na český tým další soupeř, tentokrát to byla pořadatelská země Kirin Cupu - Japonsko. Japonci také remizovali 0:0 s Peru. Takže v tomto zápase se mělo rozhodnout o celkovém vítězi turnaje. Pro vítěze byla nachystána finanční odměna ve výši 100 000 dolarů, za druhé místo 50 000 dolarů a za třetí 10 000 dolarů.
I když trenér Bílek oproti předchozímu zápasu změnil rozestavení na 4-4-2, vepředu hráli Fenin s Lafatou, tak se útočná hra Čechů příliš nezměnila. Opět nedokázali přejít přes mnohdy nejistou obranu Japonska a natož vystřelit na bránu. To Japonci alespoň dokázali vystřelit, i když jejich střely pochytal kapitán Čech. Češi v mnoha případech nakopávali míče na Fenina nebo Lafatu, záložníci příliš nekombinovali. Oproti tomu Japonci si dávali přesné přihrávky. |Češi se ani ze standartních situacích, kde podle výškových předpokladů mohli mít navrch, neprosadili.
V druhém poločase se obraz hry z českého pohledu malinko změnil. Mohl za to také střídající Gabre Selasie, který založil první vážnou akci Čechů. Po pravé straně nacetroval míč na Rezka, jenže ten do zakončení nedal potřebnou razanci, a tak střela skončila v náruči japonského brankáře. Gól však mohl padnout na druhé straně hřiště. Na nacentrovaný míč nedoskočil český stoper a dal tak možnost k zakončení domácímu hráči, ten však ještě přihrával před bránu na úplně volného spoluhráče, který naštěstí pro český tým prázdnou bránu hlavou netrefil. Poté ukázal také Petr Čech, že je nejlepším českým brankářem, to když na poslední chvíli vytáhl střelu japonského hráče. Na pár minut se do hry podíval útočník Necid, který nahradil Fenina. Necid si zaznamenal hned střelecký pokus, ale ten skončil hodně nad. Závěr zápasu měli v rukou Japonci, kteří i díky Čechům zahrávali velké množství standartních situací, naštěstí ani jednu neproměnili. Zápas skončil bezbrankovou remízou.
Všechny zápasy na Kirin Cupu skončili remízou 0:0, a tak jak Česká republika, tak Peru a pořádající Japonsko si rozdělili celou částku.

sestavy:
Japonsko: Kawaguči - Inoha (63. Makino), Konno, Jošida - Učida (90. Sekiguči), Endo (63. Ienaga), Hasebe, Nagatomo - Okazaki, Lee, Honda. Trenér: Zaccheroni.
ČR:Čech - R. Hubník, Sivok (46. Gebre Selassie), Rajnoch, Kadlec - Petržela (83. Pilař), Kolář, Vacek, Rezek (90.+2 Janda) - Lafata (66. M. Hubník), Fenin (80. Necid). Trenér: Bílek.

Češi na Kirin Cupu

5. června 2011 v 11:24 | fotbalová holka |  Reprezentace
Česká fotbalová reprezentace vstoupila včera do Kirin Cupu bezbrankovou remízou proti Peru. Tento turnaj, na němž jsou Češi tradičními účastníky se koná v Japonsku. Bez výrazných opor se český tým utkal s Peruánci, v sestavě se objevilo hned pět nováčků, převážně z Gambrinus ligy. Také se představil poprvé v historii v dresu České republiky hráč s tmavou platí - Gebre Selassie má českou matku a tmavého otce, ale narodil se v Čechách, do zápasu vstoupil v druhém poločase a vedl si na nováčka docela obstojně.
Avšak Češi si s hráči Peru nedokázali poradit, za celý zápas vytřelili jen jednou na bránu, ale tvrdá dělovka Necida se mezi tři tyče nevešla. To na druhé straně měl spoustu práce Petr Čech, který musel několikrát zachraňovat český tým. V povětronostních podmínkách diváci na japonském stadionu gól neviděli, zápas skončil 0:0.
Český tým čeká další zápas na tomto turnaji v úterý, kdy nastoupí proti domácím Japoncům.

sestavy:
Česko: Čech - Kušnír (46. Gebre Selassie), R. Hubník, Rajnoch, Kadlec - Vacek, Trapp (80. Janda) - Petržela (46. Rezek), Kolář (78. Lafata), Fenin (46. Pilař) - Necid (66. M. Hubník). Trenér: Bílek.
Peru: Raúl Férnandez - Carmona, Ramós, Balbín, Acasiete (59. Vilchez) - Chiroque (57. Ramírez), Guevara, Cruzado, Jotún (68. Rabanal) - Ruidíaz (59. Farfán), Advincula (76. Lobaton). Trenér: Markarian.