Manchester City – Manchester United ( 4. kolo FA Cup)

8. ledna 2012 v 17:38 | fotbalová holka |  Anglie
Manchester City - Manchester United ( 4. kolo FA Cup)
Městcí rivalové se opět střetli, tentokrát v nejstarší klubové anglické soutěže zvané FA Cup. Manchester United trápí zranění a v posledních dvou duelech v Premier League si odnesl dvě porážky. Ovšem United třikrát za sebou prohráli naposledy před 10 lety. Tým Roberta Mancinniho i nadále vede anglickou ligu. Oba týmy se setkaly v minulém roce ve finále této soutěže, kdy Fergusonův tým vyhrál gólem v závěru zápasu 1:0.
Domácí hráči v modrých dresech v prvních minutách drželi balon na svých kopačkách a svého soupeře nepouštěli za polovinu. Vše se ale změnilo v 10. minutě. Z první vážně šance odcentroval Valencia mezi stopery, tam si nejvýše naskočil Rooney a otevřel skóre - 0:1. Ve 12. minutě přišla červená karta pro kapitána Citizens Kompanyho, který předvedl nebezpečně vypadající zákrok proti Nanimu. I přesto, že City hráli o deseti, drželi i nadále balon, ale do žádné velké šance se nedostali. Agüerova střela šla mimo bránu a další pokusy domácích končily obdobně. Po půl hodině hry se navíc opět radoval United. Celou akci rozjel Nani, který svým pohybem do středu hřiště nalákal na sebe dva obránce a vytvořil tak prostor pro Evru, který do prostoru, kam nabíhal, dostal balon a odcentroval. V pokutovém území se nejlépe zorientoval Welbeck a svou akrobatickou trefou překonal brankáře Manchesteru City podruhé - 0:2. V závěru prvního poločasu fauloval domácí Kolarov Welbecka v pokutovém území a rozhodčí odpískal penaltu. K té se postavil střelec první branky Rooney. Jeho střelu však vyrazil brankář City pouze před sebe a Rooney ho zblízka překonal - 0:3. Katastrofální poločas z pohledu Citizens.
Do druhého poločasu poslal trenér Manchesteru City Mancinni do hry za dva ofenzivní hráče defenzivní. Jako by se bál většího gólového přídělu. Ovšem za nedlouho se rozvlnila síť na druhé straně. Trefil se Kolarov z přímého kopu a snížil skóre na 1:3. United se sice snažili držet míč před bránou City, ale příliš se jim to nedařilo a do výraznějších šancí se také nedostali. Za zmínku stojí akorát tvrdá rána Rooneyho, která skončila vedle brány. Po hodině hry poslal Ferguson na trávník navrátilce Paula Scholese, kterého přemluvil k navrácení se z fotbalového důchodu. Právě legenda United byla při druhé brance City, když jeho rozehrávku vystihl Agüero a snížil tak na rozdíl jediné branky - 2:3. V závěru zápasu měli Mancinniho svěřenci další šance, ty největší přišly v nastaveném času. Nejprve Kolarov zahrál přímý kop z totožného místa, jako dal na začátku druhé půle první gól, ale tentokrát United zachránil skvělým zákrokem náhradní brankář. Druhá velká šance City přišla v 93. minutě nastavení po rohovém kopu, kdy se k bráně soupeře vydal také náhradní gólman Citizens, avšak právě jeho hlavička nebyla přesná. United porazili City na jeho půdě 3:2 a postupují do dalšího kola FA CUPU.
United tak oplatili svému soupeři debakl 1:6 z 9. kola anglické Premier League. Manchester City končí v nejstarší anglické soutěži, titul neobhájí.