Václav Pilař zůstává do léta v Plzni

13. ledna 2012 v 21:45 | fotbalová holka |  Přestupy
Václav Pilař zůstává do léta v Plzni
Spekulace o přestupu třiadvacetiletého fotbalového záložníka Václava Pilaředo německého Wolfsburgu jsou pryč. Vedení plzeňkého klubu, kde je Pilař na hostování z Hradce Králové, oznámilo, že Wolfsburg s českým talentem počítá až na další sezonu, tedy od července. Důvod je prostý, německá liga startuje již za několik týdnů a Pilař by se tak s novým týmem příliš nepoznal, neprošel by přípravným obdobím a soustředěním. Náročný trenér Felix Magath však s "českým Messim" počítá v létě.
Plzeň tedy nabídla Václavovi smlouvu s tím, že by v létě přestoupil od ní, ovšem to není možné. Fotbalisté totiž nesmí podepsat podle pravidel smlouvu na půl roku, Pilař by tak musel podepsat kontrakt na delší dobu. Poté by však v létě cestovat do Německa pouze na hostování a ne na přestup, přestoupit dvakrát za jeden rok totiž není možné.
Spekulace o Pilařově přestupu se táhmou již od konce ligového ročníku, kdy samotný záložník toužil opustit českou ligu a jít právě do Wolfsburgu. To se však nestalo, Hradec Králové se nedomluvil s Plzní na podmínkách přestupu. Plzeň mezitím nabídla třiadvacetiletému záložníkovi novou smlouvu, ten ji však odmítl. Poté Západočeši přistoupili na podmínky Hradce, ovšem to už bylo pozdě. Zájem ztratil německý tým s tím, že by Pilaře netihl zapracovat do sestavy pro blížící se ročník. Vedení "Vlků však také dodalo, že s Pilařem počítají od léta.
Ve Wolfsburgu se Pilař mohl setkat se svým plzeňským spoluhráčem Petrem Jiráčkem, který právě do týmu vedeného přísným trenérem Magathem, v lednovém přestupovém období odešel. Podle posledních zpráv o jeho novém angažmá je s ním trenér Magath spokojený. Uvidíme, jak se mu bude dařit, až začne soutěž, a kdo ví, možná se v létě Pilař s Jiráčkem opět setkají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<script type="text/javascript">
var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-36913900-1']);
_gaq.push(['_setDomainName', 'fotbalovysvetjedneholky.blog.cz']);
_gaq.push(['_setAllowLinker', true]);
_gaq.push(['_trackPageview']);
(function() {
var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
})();
</script>