Wolverhampton – Chelsea (20. kolo Premier League)

2. ledna 2012 v 20:04 | fotbalová holka |  Anglie
Wolverhampton - Chelsea (20. kolo Premier League)
Chelsea po zpackaném zápase proti Aston Ville mohla rychle zapomenout na tento nevydařený duel. Ve 20. kole " Blues" nastoupili na hřišti šestnáctého Wolverhamptonu. Trenér Villas - Boas udělal v základní sestavě oproti minulému utkání několik změn. Za tu největší změnu bych označila změnu v rozestavení. Londýňané nastoupili totiž v rozestavení 4 -2-3-1. Na pravý kraj obrany se po lehkém zranění vrátil Bosingwa, vystřídal tak Ferreiru. V pětičlenné záloze se vedle sebe postavili Meireles, Romeu, Lampard, Ramires a Mata. A na hrotu byl Torres, který nastoupil místo Drogby.
Chelsea chtěla v prvním zápase v roce 2012 zapomenout na své předchozí výkony, ale hned v první minutě na ně mohla směle navázat. Bosingwa rozehrál jen na soupeře a ten hned vystřelil na Čecha, čeký brankář se střelou doprostřed brány neměl žádné problémy. Jinak "Blues" drželi balon na vých kopačkách a snažili se ohrozit bránu Wolverhamptonu. V první velké šanci se ocitl Mata po krásné přihrávce od Lamparda, ale španělský záložník netrefil odkrytou bránu. Lampard měl ještě jeden světlý moment v první půli. Po narážečce s Torresem však střílel nepřesně. Ve hře Chelsea byl vidět pokrok, hráči hráli aktivně dopředu a snažili se vyhnout zbytečným chybám v obraně. Bohužel chyby v rozehrávce se ani v tomto duelu borcům v modrých dresech nevyhnuly. Po půl hodině hry byla hra hodně rozkouskovaná, z čeho domácí vytěžili dvě nebezpečné standartky, které skončily nebezpečnými hlavičkami, jednu musel Čech vyrážet na roh, druhá šla vedle.
V druhém poločase oba týmy přidaly. První šanci i připsali Wolves, když přes Bosingwovu stranu prošel centr až do pokutového území, avšak následná střela byla sražena. V 54. minutě Chelsea zahrávala roh a balon z od rohového praporku našel Ramires a z otočky vypálil pod břevno do rohu brány. Chelsea vedla 1:0. "Blues" se snažili nepolevit ve hře, což se jim v předchozích zápasech stávalo osudným. Drželi balon a dostali se i do dalších střeleckých příležitostí. Hodně vidět byl Torres, který nejprve prokličkoval pokutovým územím, pak našel Matu, jenž střílel těsně vedle. Velkou aktivitou směrem dopředu hýřil Ramires, který se ocitl několikrát v dobré pozici. Jednou dokonce šel brazilský záložník sám na brankáře, ale domácí gólman jeho pokus vyrazil. Ovšem vše podstatné se odehrálo během poslední desetiminutovky. Andrés Villas Boas nejprve vystřídal, na trávník se podíval mladý McEachren, nahradil tak Matu. Poté, v 85. minutě, se v ojedinělé šanci před Čechem ocitli hráči Wolves. Domácí hráč prošel kolem Bosingwy, odcentroval balon někam na penaltový puntík, kde byl osamocený útočník Vlků a zakončil. Bylo vyrovnáno na 1:1. Fanouškům londýnského klubu nejspíš prolétla hlavou otázka po kolikáté už? Jenže v tomto duelu Chelsea našla sílu a v 89. minutě se po centru Colea načasovaným náběhem zblízka prosadil Lampard. Chelsea znovu získala vedení na svou stranu, ale během tříminutového prodloužení, kdy rozhodčí utkání nechal pokračovat až do 95. minuty, opět o svůj náskok málem přišla, naštěstí skvělý zákrok předvedl Petr Čech. Český brankář reflexivně vyrazil ránu z blízka nad bránu.
Chelsea tak po dlouhých čtyřech duelech začila radot z vítězství. Nyní jsou svěřenci Andrése Villase Boase na čtvrtém místě, ovšem pátý Arsenal má zápas k dobru.
sestavy:
Wolverhampton: Hennesey, Stearman, Johnson, Berra, Ward, Hammil, Henry, Frimpong (61. Fletcher), Forde (46. Jarvis), Edwards (76. Foley), Doyle
Chelsea: Čech; Cole, Luiz, Terry, Bosingwa; Romeu, Lampard, Meireles, Ramires; Mata (84. McEachran), Torres