Červen 2012

17. hrací den na EURO

28. června 2012 v 9:05 | fotbalová holka |  EURO 2012
EURO dospělo k semifinálovým zápasům. V tom prvním na sebe narazilo Španělsko a Portugalsko. Španělé se do semifinále probojovali přes Francouze, Portugalci zase přes český tým. Tento duel je býval nazýván jako bitva o Pyrenejský poloostrov, nebo malé El Clásiko. Na obou stranách mají totiž nejvíce zástupců španělské velkokluby Real Madrid a Barcelona. Stejné reprezentace se utkaly také v osmifinále mistrovství světa, kde vyhráli Španělé 1:0. Nyní však jsou Portugalci silnější, už to není jen Cristiano Ronaldo, ale i ostatní hráči jako Nani, Almeida, Meireles.

16. hrací den na EURO

26. června 2012 v 14:54 | fotbalová holka |  EURO 2012
Poslední čtvrtfinále sehrála Anglie proti Itálii. Bylo to nejvyrovnanější čtvrtfinále ze všech odehraných na turnaji. Oba týmy už delší dobu čekají na nějaký velký úspěch. Itálie naposledy triumfovala v roce 2006, ale Anglie ještě později.

15. hrací den na EURO

24. června 2012 v 19:15 | fotbalová holka |  EURO 2012
Třetí čtvrtfinálová dvojice se skládala z dvou nesmiřitelných rivalů - Španělska a Francie. Oba týmy však první vyřazovací boj na turnaji nezastihl v optimální formě. Španělé se protrápili zápasem s Chorvatskem. Francie dokonce prohrála se Švédskem a uvnitř kabiny prý došlo k nějakým sporům mezi realizačním týmem a hráči. Atmosféra uvnitř francouzského týmu tak vzdáleně připomínala situci na mistrovství v Jižní Africe, kde tým bojkotoval tréninky a rozloučil se s turnajem už po základní části.

14. hrací den na EURO

24. června 2012 v 18:53 | fotbalová holka |  EURO 2012
V druhém čtvrtfinálovém souboji nastoupilo favorizované Německo proti Řecku. Německo postoupilo po suverenním výkonu v základní skupině B, když vyhrálo všechny zápasy a získalo 9 bodů. To Řekové se překvapivě stali druhým postupujícím z " české" skupiny A. Tento souboj byl velmi vyhrocený a dlouho na sebe ani nenechaly čekat ohlasy spojené s řeckou krizí. Přesto fotbalisté měli v hlavách jen fotbal.

12. hrací den na EURO

24. června 2012 v 18:22 | fotbalová holka |  EURO 2012
Během dvanáctého hracího dne se dohrály zápasy v základních skupinách. Na řadě byly duely skupiny D, které rozhodly o posledních dvou čtvrtfinalistech. Proti sobě nastoupila Anglie a Ukrajina. V souběžně hraném utkání se pak utkala Francie se Švédy, kteří překvapivě na turnaji již skončili a do posledního zápasu šli už bez šance na postup do dalších bojů EURA.

11. hrací den na EURO

24. června 2012 v 17:47 | fotbalová holka |  EURO 2012
V jedenáctém hracím dnu na EURO se odehrály poslední zápasy skupiny . Zde o postup bojovaly hned tři týmy, poslední Irsko už jen dohrávalo turnaj. Zato Itálie, Španělsko a Chorvatsko bojovaly o čtvrtfinále. Španělé se postavili proti Chorvatům a Italové se dvěma body na kontě a nejsložitější pozicí ze všech třech týmů sehráli duel s Irskem.

13. hrací den na EURO

22. června 2012 v 7:44 | fotbalová holka |  EURO 2012
Na EURO už se rozjely vyřazovací boje. K prvnímu čtvrfinálovému utkání nastoupil český tým jako vítěz skupiny A proti portugalské reprezentaci, která skončila na druhém místě ve skupině B.

10. hrací den na EURO

19. června 2012 v 15:29 | fotbalová holka |  EURO 2012
V desátém hracím dnu se na EURO odehrály poslední zápasy skupiny B, skupiny smrti. Tam mohli postoupit všechny čtyři týmy, ale nejblíže do čtvrtfinále měli Němci, kteří nastoupili proti Dánům a stačil jim bod. To v opačné pozici byli Holanďané, kteří na turnaji nazískali ani jeden bod, ale přesto mohli ještě postoupit. Jenže k tomu museli porazit Portugalsko včele s Ronaldem o více jak dvě branky.

9. hrací den na EURO

17. června 2012 v 11:27 | fotbalová holka |  EURO 2012
Devátý den na EURO byl velkým dnem D pro celou skupinu A. Právě v ní se odehrály poslední bitvy ve skupině a rozhodlo se o prvních čtvrtfinalistech. Ve skupině A totiž mohly postoupit za určitých okolností všechny čtyři týmy. Důležitý souboj se pak odehrál mezi domácím Polskem a Českem. Hrdí domácí fanoušci si nedokázali představit, že by jejich tým měl skončit už po základní části turnaje. Poláky však dál posunovala pouze výhra. To český tým mohl, za předpokladu, že by Řecko neporazilo Rusko, dokonce i remizovat. Souběžně se zápasem Česko - Polsko pak probíhal další duel skupiny A - Rusko- Řecko.

8. hrací den na EURO

17. června 2012 v 10:46 | fotbalová holka |  EURO 2012
V osmém hracím dnu se utkaly soupeři ve skupině D. Proti domácí Ukrajině nastoupila Francie a v druhém zápase se utkala Anglie se Švédskem. První duel mezi Ukrajinou a Francií přerušil na půl hodiny silný déšť a bouřka. Souboj se pak dohrával na podmáčeném trávníku.

7. hrací den na EURO

17. června 2012 v 9:24 | fotbalová holka |  EURO 2012
Během sedmého hracího dne se utkaly týmy ve skupině C. Proti sobě nastoupily Itálie a Chorvatsko. V druhém zápase pak Španělé proti Irům.

6. hrací den na EURO

17. června 2012 v 8:28 | fotbalová holka |  EURO 2012
V šestém hracím dnu se odehráaly druhé zápasy ve skupině B, kde na sebe narazili Portugalci a Dánové. Ve večerním zápase se pak utkali Němci s Nizozemci.

5. hrací den na EURO

16. června 2012 v 10:06 | fotbalová holka |  EURO 2012
V pátém hracím dnu se rozjely druhé zápasy ve skupině A. Češi si po drtivé porážce od Ruska chtěli spravit chuť v utkání proti sebevědomým Řekům. Ve druhém zápase se utkali domácí Poláci s Ruskem.

4. hrací den na EURO

15. června 2012 v 17:10 | fotbalová holka |  EURO 2012
Během čtvrtého hracího dne na EURU vstoupily svými zápasy do šampionátu týmy ze skupiny D. Proti době nastoupila Francie s Anglií a Švédsko proti domácí Ukrajině.

3. hrací den na EURO

15. června 2012 v 16:39 | fotbalová holka |  EURO 2012
Ve třetí hrací den se na EURO přesunulo zpět do Polska, kde se odehrávaly zápasy skupiny C. Proti sobě nastoupili poslední mistr světa a předposlední mistr světa Španělsko - Itálie. V druhém utkání Chorvaté hráli proti Irům.

2. hrací den na EURO

15. června 2012 v 15:56 | fotbalová holka |  EURO 2012
Druhý hrací den evropského šampionátu měl na programu zápasy skupiny B, přezdívané skupina smrti. V ní se nejprve utkali Dánové s Nizozemci a potom Němci s Portugalci.1. hrací den na EURO

15. června 2012 v 15:28 | fotbalová holka |  EURO 2012
Před zahajovacím zápasem Polska a Řecka uspořádali polští organizátoři oficiální zahájení celé akce. Během slavnostního pořadu zněly například etudy od Chopina. Hromadného zahájení, ketré trvalo asi jen 12 minut, se zúčastnilo více jak 800 dobrovolníků z 63 zemí. Autor projektu, Ital Mark Balich, spojil tradice obou pořadatelských zemí.

EURO 2012

15. června 2012 v 14:35 | fotbalová holka |  EURO 2012
V první řadě bych se ráda omluvila všem mým návštěvníkům této stránky. Mrzí mně, že jsem již 14 dnů nepřidala žádný nový článek, ještě v době, kdy probíhá nejsledovanější akce v Evropě - EURO. Důvodem této pauzy byla samozřejmě škola, uzavírání známek a každoroční stres před prázdninami. Nyní se pokusím přidávat nové články v trochu pravidelnějším intervalu a také se pokusím o dopsání těch, co jsem promeškala. Děkuji za pochopení a teď již zpět k EURU.
Evropský šampionát, EURO, začalo 8. června zahajovacím zápasem domácích Poláků s Řeckem. Celkem se účastní tohto turnaje, který pořádá společně s Polskem Ukrajina, šestnáct týmů, rozdělěných do čtyřech skupin. Dvě skupiny - A,C - se hrají v Polsku a zbývající dvě se hrají na Ukrajině.
Pro fanoušky všech týmů jsou připraveny v centrech měst tzv. fanzony, ve kterých budou promítány zápasy na velkých plátnech.
Turnaj vyvrcholí 1. července, kdy se v ukrajinském Kyjevě odehraje finálový zápas.
Česko - Maďarsko ( přátelské utkání)

2. června 2012 v 7:38 | fotbalová holka |  Reprezentace
Česká fotbalová reprezentace nastoupila v Praze na vyprodané Letné k poslednímu přátelskému zápasu před odjezdem na EURO 2012. Češi nastoupili proti Maďarsku, které bude mít v létě volno, protože na šampionát nejede. V generálce na EURO se ještě nepředstavil kapitán Tomáš Rosický, kterého nahradil Daniel Kolář. Kapitánskou pásku tak přezal brankář Petr Čech.
Český tým začal utkání s míčem na kopačkách, snažil se o kombianční hru, ale hrálo se jen po vápno. Dál se domácí nikdy nedostali. V 6. minutě po první vážnější šanci Maďarska a následném nařízeném přímém kopu se hosté dostali do vedení. Petr Čech si teprve rovnal zeď a maďarský fotbalista toho využil, rychle vystřelil na opačnou stranu brány, než kde stál český gólman. Ten si na míč ještě sáhl, ale zabránit mu letu do brány nestihl. Maďaři se dostali překvapivě brzo do vedení 1:0. Čechy však inkasovaná branka nepoložila. Již v 15. minutě byl u vyrovnání Jan Rezek, ale branka údajně kvůli předchozímu faulu Koláře uznána nebyla. Celá akce však začala u Jiráčka, který vyslal ke sprintu po lajně Pilaře. Plzeňský záložník předal balon Kolářovi a odtud putoval až k Rezkovi. Ve 23. minutě si v pokutovém území soupeře vykoledoval faul Milan Baroš a hlavní rozhodčí odpískal penaltu. K té se postavil penaltoý mág Michal Kadlec a bezpečně proměnil. Bylo vyrovnáno na 1:1. Češi byli od této chvíle v utkání lepší, hrálo se před maďarskou bránou, ale soupeř pečlivě bránil a čekal na nějaké rychlé brejky. Česká rerezentace se však nemohla prosadit. Centry létající před bránu soupeře nebyly nebezpečné a většinou končily v náruči brankáře. záěvru prní půle se přece jen český tým dostal do větších šancí, ale Baroš ani Rezek se nakonec ke střele nedostali a dožadovali se akorát odpískáí druhé penalty. To se však nestalo, a tak první poločas skončil 1:1.
Do druhé půle nastoupil místo Tomáše Sivoka Roman Hubník. Češi stále drželi balon na svých kopačkách a kombinovali. Jenže jejich kombinace byla většinou jen na jejich polovině, nic zajímavého dopředu nikdo nevymyslel. O náběhy po lajnách se několikrát pokoušel aktivní Václav Pilař a na druhé straně Theo Gebre Selassie. Po hodině hry byly Češi blízko gólu. Po rozehrání přímého kopu od Jaroslava Plašila si na míč naskočil Rezek. Jeho hlavička mířila do rohu brány, ale skvělým zákrokem zasáhl maďarský gólman. Poté proběhla vlna střídána na české straně. Ze hřiště odstoupili Kolář, Baroš a Rezek a nahradili je Darida, Pekhart a Rajtoral. Do velké šance se dostal stoper Hubník, když si naskočil na centr, ale ve váně soupeře byl proti přesila a jeho hlavička nebyla přesná. Na posledních deset minut se do hry dostali také Lafata s Hubschmanem, kteří nahradili Plašila a Jiráčka. V 88. minutě se Maďaři dostali poprvé za druhý poločas k ohrožení česé brány. Na centr zprava si počkal jeden z maďarských hráčů, který byl úplně sám před brankářem Čechem. Maďar vystřelil ke vzdálenější tyči a český brankář se za prudkou střelou jen ohlédl. Maďarsko porazilo Čechy 2:1.
Tato porážka nic nemění, důležitější je, jak budou češští fotbalisté hrát v Polsku na EURU, které začíná za šest dnů. Ještě jedna taková zajímavost k tomuto zápasu a statistikám. Před EUREM 2004 český tým v generálce na šampionát těsně prohrál s Japonskem 1:O a pak se mu turnaj povedl. Doufejme, že tomu bude i nyní.

sestavy:
ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok (46. Hubník), Kadlec, Limberský - Jiráček (79. Lafata), Plašil (79. Hübschman) - Rezek (72. Rajtoral), Kolář (61. Darida), Pilař - Baroš (61. Pekhart). Trenér: Bílek.
Maďarsko: Bogdán - Vanczák (83. Halmosi), Korcsmár, Juhász (39. Mészáros), Laczkó - Pintér, Varga - Koltai (67. Gyurcsó), Szakaly, Dzsudzsák - Szalai. Trenér: Egervár.
sestavy:
<script type="text/javascript">
var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-36913900-1']);
_gaq.push(['_setDomainName', 'fotbalovysvetjedneholky.blog.cz']);
_gaq.push(['_setAllowLinker', true]);
_gaq.push(['_trackPageview']);
(function() {
var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
})();
</script>