Chelsea - Southampton ( 17. kolo Premier League 2012/2013)

18. ledna 2013 v 17:47 | fotbalová holka |  Anglie
Chelsea se letos na domácí půdě vůbec nedaří. Potvrdila to v dohrávce 17. kola Premier League proti Southamptonu, kdy během druhého poločasu ztratila dvoubrankové vedení a brala jen bod. Nejspíš tak boj o titul zůstane už jen mezi týmy Manchesteru.
Benitéz udělal pár změn v sestavě. V bráně samozřejmě nastoupil uzdravený Čech. Volno dostal Ivanovič, který v poslední době odehrál všechna utkání. V útoku pak dostal přednost Demba Ba.
Chelsea vstoupila do utkání docela dobře. Sice nepředváděla nějakou drtivou ofenzivu, ale kombinační akce si hráči v modrých dresech dokázali vytvořit. Hazard předával Ba, ten poslal do šance Oscara, ale mladý brazilský záložník střílel mimo. První gól utkání přišel ve 26. minutě. Lampard u lajny předal Azpilicuetovi, ten odcentroval na Dembu Ba a nová posila Chelsea ze strany z první přes obránce zakončil přesně k tyči. Chelsea vedla 1:0. Chelsea v závěru prvního poločasu mohla své vedení ještě navýšit. Po dlouhém nákopu se řítil sám na bránu Ba, ale před ním stihl brankář Southamptonu zakročit. Pak se do dvou šancí v krátké době dostal Lampard, poprvé jeho střela byla zblokovaná a podruhé po Matově přihrávce skončila těsně vedle. Chelsea se tak branky dočkala až v nastaveném čase. To nejprve střílel Ramires jen do břevna a míč se odrazil k Hazardovi, který už měl pozici před osamocenou bránou lehkou - 2:0 pro Chelsea. Zdálo se, že je utkání prakticky rozhodnuto. Zvláště, když si Southampton vytvořil jen jednu šanci a ta šla ještě k tomu vedle brány.
Druhý poločas však borci v modrém předvedli opačný výkon než v první půli. Kombinace kolem středového kruhu, totálně bez pohybu a nějaké snahy vymyslet něco dopředu. Southampton vycítil šanci a hned v 58. minutě trestal. Hostující hráč se prohnal kolem Hazarda, odcentroval na svého spoluhráče a ten dobře umístěnou hlavičkou snížil na 2:1. Po inkasovaném gólu zase chvilku hrála Chelsea, ale šance Colea po Hazardově přihrávce gólem neskončila. Stejně tak střela Demby Ba, která šla zblízka nad a Lampardův přímý kop mířil těsně vedle brány. Čtvrt hodiny před koncem se povedlo hostujícímu ceku vyrovnat, když po levé straně vykombinovali obranu Chelsea a následnou střelou do rohu brány nedali Čechovi šanci. Chelsea se ve zbytku zápasu marně snažila dát rozhodující branku. Velkou šanci měl střídající Torres, ale jeho rána zblízka šla těsně vedle.
Chelsea tak jen remizovala v dohrávce 17. kola Premier League se Southamptonem 2:2 a dál ztrácí na vedoucí Manchester United i na druhý Manchester City. Titul se zdá být ztracený, protože náskok týmů z Manchesteru je opravdu vysoký na to, aby to Chelsea nějak zvládla dohnat. Hlavně tímto jejich přístupem to rozhodně nepůjde a to je také věc trenéra, který vůbec nic nedokáže ve hře změnit. Top týmu by se neměla stávat to, že potřetí za sebou ztratí dobře rozehrány zápas na domácím trávníku.

sestavy:
Chelsea: Čech - Azpilicueta, Cahill, Luiz, Cole - Lampard (c)(80. Torres), Ramires - Oscar, Mata, Hazard - Ba

Southampton: Boruć - Clyne, Hooiveld, Yoshida, Shaw - Cork, Schneiderlin (c), S. Davis (67. Chaplow) - Puncheon, Rodriguez (55. Lambert), Do Prado (74. Ramirez)