Chelsea - Swansea ( semifinále Capital One Cup)

11. ledna 2013 v 14:31 | fotbalová holka |  Anglie
V prvním semifinálovém duelu Capital One Cup Chelsea prohrála na domácí půdě se Swanseou 0:2. Za dva týdny tak bude muset v odvetě dohánět dvougólový náskok soupeře.
Rafael Benitéz postavil oproti předzápasovým spekulacím silnou jedenáctku. V ní chyběli jen zranění Čech a Terry. Do základní sestavy se také vrátili Ramires, Oscar a Torres. Nová posila Demba Ba zůstal jen na lavičce. Benitéz nemůže využít služeb Mosese a Mikela, kteří reprezentují Nigérii na africkém šampionátu.
Chelsea nevstoupila do zápasu špatně. Měla převahu a předváděla i kombinace pěkné na pohled. První velkou šanci si připsal Ramires, když dostal přihrávku po spolupráci Maty a Oscara, a běžel sám na bránu, ale vystřelil jen do vybíhajícího brankáře. Další šanci na skórování prováhal Mata, když po přihrávce od Hazarda střílel z dobré pozice jen do brankáře. Španělský záložník měl v prvním poločase ještě jednu velkou šanci, ale po akci Torrese a Oscara mu míč sebral brankář. To hosté ze Swansea byli daleko produktivnější. Po obrovské hrubce Ivanoviče, který přihrál balon přímo pod nohy soupeře, se řítil na Turnbulla osamocený hráč a lehce ho překonal. Swansea vedla 1:0. Do konce první půle se snažil Ivanovič svou chybu napravit, ale jeho ostrou střelu z dálky brankář stihl vyrazit na roh.
V druhém poločase si Swansea pohodlně hlídala jednobrankový náskok a Chelsea se jen marně dostávala do zakončení. Sice domácí zahrávali velké množsství přímých kopů, ale střely Luize a Maty většinou končily nad bránou. Největší příležitost měl v druhém poločase Oscar, jehož střílený centr musel s velkými problémy brankář vyrážet. Na posledních deset minut se do hry také dostal útočník Demba Ba, který nahradil neviditelného Torrese. Byl to právě nový hráč " Blues", který si hned po svém příchodě na trávník připsal velkou šanci. Jenže mu byl odpískán ofsajd a branka uznána nebyla. V nastaveném čase pak Swansea přidala druhý gól, když fatálně chyboval opět Ivanovič, kterému se dnešní zápas vůbec nepovedl. Na Turnbula v brance Chelsea se řítili dva soupeři, Turnbull sice vyběhl, ale zakročit už nedokázal. Swansea první semifinálový duel anglického poháru vyhrála 2:0. Odveta se hraje za dva týdny.

sestava Chelsea: Turnbull, - Azpilicueta, Cahill, Ivanovič, Cole, - Luiz, Ramires ( 71. Lampard), - Hazard, Oscar ( 83. Marin), Mata, - Torres ( 81. Ba)