Jan Kovařík přestupuje do Plzně

15. ledna 2013 v 20:59 | fotbalová holka |  Přestupy
Jablonec po odchodu Davida Lafaty jako by rezignoval na boj o nejvyšší příčky v lize. Po útočním klenotu totiž prodal dalšího ofenzivního hráče, levého záložníka Jana Kovaříka. Ten přestoupil do Plzně, která tak získala další silnou posilu po příchodu Stanislava Tecla.
O Kovaříkovy služby stál Západočeský klub již v létě, kdy hledal náhradu za Václava Pilaře. Jenže v létě se postup nezdařilo zrealizovat. A tak to zkusila Viktoria Plzeň teď v zimě. Podle zpráv z prohlášení majitele klubu Tomáše Paclíka využila dobré nálady majitele Jablonce Miroslava Pelty, a předložila konkrétní nabídku na Kovaříka. Toho si vyhlédla díky jeho rychlosti, kvalitní práci oběma nohama a také velkému talentu.
Jana Kovaříka čeká v Plzni mnoho konkurentů, ale jak on sám tvrdí, je to jen dobře. Na kraji zálohy totiž ve Viktorii může nastupovat Rajtoral, Fillo, Ďuriš, Zeman, Malakjan Štípek a Hora. Kovařík bude nastupovat v dresu s číslem 19.
Jan Kovařík je slávistickým odchovancem, ale za svůj mateřský klub nastoupil je do jednoho utkání. Pak putoval po hostování, hrál například v Českých Budějovicích a od roku 2009 nastupoval za Jablonec, kde se vypracoval v kvalitní oporu týmu. Čtyřiadvacetiletý Jan Kovařík je také bývalým členem reprezentace do 21 let, se kterou v roce 2011 vyhrál bronz na mistrovství Evropy. S Plzní se mimojiné může těšit na souboj v Evropské lize proti Neapoli.
Plzeň však s posílením kádru do jarních bojů Gambrinus ligy a Evropské ligy zřejmě neskončila. Zájem má také o Ladislava Volešáka ze Slovácka.
Další posilou Plzně, tentokrát jejího managmentu je příchod Pavla Kuky. Podle prohlášení klubu bude mít Kuka na starost záležitosti okolo A týmu a bude úzce spolupracovat s trenérem Pavlem Vrbou. Podobnou funkci zastával čtyřiačtyřicetiletý bývalý slávista i v Edenu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<script type="text/javascript">
var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-36913900-1']);
_gaq.push(['_setDomainName', 'fotbalovysvetjedneholky.blog.cz']);
_gaq.push(['_setAllowLinker', true]);
_gaq.push(['_trackPageview']);
(function() {
var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
})();
</script>