Chelsea - Everton ( 38. kolo Premier League 2012/2013)

19. května 2013 v 19:23 | fotbalová holka |  Anglie
Chelsea si výhrou 2:1 v posledním zápase Premier League proti Evertonu zajistila třetí místo v tabulce a s tím spojený přímý postup do dlašího ročníku Ligy mistrů. Za Londýňany otevřel skóre zkraje zápasu Mata. Everton po chybě v obraně dokázal vyrovnat. Čtvrt hodiny před koncem uzavřel na konečných 2:1 Torres. Zároveň to bylo poslední utkání na lavičce Chelsea pro Rafu Benitéze, který se s týmem po sezoně rozloučí.
Poslední zápas to byl pro oba trenéry, jak Rafael Benitéz, tak David Moyes po sezoně v klubu končí. Benitéz zatím nemá další angažmá jisté, Moyes vystřídá Fergusona na lavičce Manchesteru United.
Chelsea do posledního zápasu ligové sezony nastoupila v trochu netradiční sestavě. V záloze se poprvé v základní sestavě objevil mladík Aké, kterého doplňoval Lampard a ofenzivní Mata, Oscar a Torres. Na hrotu pak hrál Demba Ba.
Domácí tým vstoupil do utkání velmi dobře. Už ve 4. minutě byl prvnímu gólu blízko Ba, který po vysokém napadání vystihl přihrávku od obránců a vypálil na bránu. Jeho střela byla na poslední chvíli zblokovaná. Chelsea se dočkala branky v 8. minutě. Oscar začal akci ve středu, přihrál do strany na Ba, ten vystřelil, jeho střelu brankář vyrazil jen k nohám dobíhajícího Maty a ten už odkrytou bránu bez problémů trefil. Chelsea vedla 1:0. Vedení "Blues" netrvalo dlouho. Už ve 14. minutě bylo vyrovnáno, když se Everton terfil z první své šance. Při gólu selhala obrana Chelsea, kdy oba stopeři se vysunuli k hráči, který měl míč a nechali za sebou úplně volného soupeře a ten trestal. Everton byl blízko i druhému gólu, střela z dálky však rozezvučela jen tyč. A další šancí před nabíhajícím soupeřem pokryl Čech. Na druhé straně před bránu Howarda také létala řada centrů, které však nekončily přesným zakončením. Torres po pěkné Ivanovičově akci hlavičkoval jen těsně vedle. Lampard zase posílal za obranu míč na Matu, jeho ránu však brankář vyrazil. A nevyšla ani narážečka Oscara s Ba, když následná Lampardova střela mířila nad.
V druhém poločase Chelsea trávila hodně času před bránou soupeře, ale měla i smůlu při zakončování. Obránci Evertonu hned několikrát zblokovali na poslední chvíli střelu Ba, který předtím vystihl přihrávku soupeře. Další příležitosti neproměnili Cahill, Cole ani Ivanovič, jejichž pokusy byly opět odvráceny. Na druhé straně pálil jednu šanci za druhou střídající Jelavič. Nejprve pálil těsně vedle po Ivanovičově špatné zpracování a následné přihrávce před bránu. Poté šel sám na brankáře Čecha, ale český gólman s jeho lehkou střelou problémy neměl. V 76. minutě předvedla Chelsea kombinační akci po levé straně. Oscar odcentroval,střídající Moses zklepl na Torrese a ten zblízka k tyči prostřelil brankáře Evertonu - 2:1. Zbytek času už hráči v modrých dresech ubránili, i když mohou děkovat i Čechovi, který si v závěru utkání připsal perfektní zákrok proti hlavičce jednoho z hráčů Evertonu. Chelsea tak poslední ligový duel zvládla, vyhrála 2:1 a zajistila si přímý postup do Ligy mistrů. Rafael Benitéz se tak rozloučil se Stamford Bridge vítězně.

sestavy:
Chelsea: Čech; Ivanovič, David Luiz, Cahill, Cole; Aké, Lampard (c); Torres, Mata ( 82. Azpilicueta), Oscar ( 89. Ferreira); Demba Ba ( 66. Moses)
Everton: Howard; Baines, Distin, Jagielka, Coleman; Pienaar, Gibson, Fellaini, Mirallas, Naismith; Anichebe