Jablonec slaví zisk poháru

18. května 2013 v 20:43 | fotbalová holka |  Výsledky zápasů
Severočeský Jablonec slaví podruhé ve své historii zisk poháru České pošty. Ve finále si tým Romana Skuhravého a Pavla Drska, kteří nahradili u mužstva odvolaného Václava Kotala, poradil s Mladou Boleslaví. A opět finálový duel musely rozhodnout až pokutové kopy, v nichž byl nakonec Jablonec úspěšnější a slaví zisk poháru. Vítězstvím si zajistil účast ve 3. předkole Evropské ligy v příští sezoně.
Jablonec otveřel skóre v prvním poločase, kdy se po pěkné individuální akci trefil Michal Hubník. Ten v posledních zápasech našel svouji ztracenou střeleckou formu. Severočeši však vedení neudrželi. Ještě před přestávkou se trefil Zahustel, kterého nechala jablonecká obrana zcela nepokrytého a ten po přihrávce Chramosty už měl střeleckou pozici v podobě odkryté brány lehkou. V poslední minutě první půle otočil skóre svoji trefou Chramosta.
V druhém poločase jakoby Jablonec vstal z mrtvých a byl aktivnějším týmem na trávníku. Dopomohlo k tomu i střídání, na hřiště přišli zkušení Kopic a Piták. Právě Piták měl velkou šanci, ale jeho střelu brankář Boleslavi Miller dobrým zákrokem vytáhl. Další pokus Pitáka pak brankář vyrazil. V 84. minutě rozhodl Kopic. Po pěkné kombinační akci se jablonecký záložník trefil krásnou střelou z úhlu přesně k tyči. V nastaveném čase pak měl velkou šanci Zoubele, když šel sám na bránu, ale Millera nepřekonal. Skóre se tak zastavilo po normální hrací době na 2:2 a na řadu přišly penalty. Ve finále poháru totiž neexistuje prodlužení, ale na řadu přicházejí rovnou pokutové kopy.
V první sérii byli úspěšní oba gólmani, když pochytali špatně kopnuté penalty střelců. Další určení už byli úspěšní a na řadu musela přijít až šestá série. V ní kapitán Mladé Boleslavi Petr Johana terfil jen břevno a Kopic se nemýlil. Jablonec vyhrál po penaltovém rozstřelu finále poháru a zajistil si nejen prémii 1 milion korun, ale také účast ve 3. předkole Evropské ligy.

Fotbalisté Jablonce vyhráli Pohár České pošty.

Fotbalisté Jablonce se radují z vítězství ve finále Poháru České pošty.