Neymar přestupuje do Barcelony

27. května 2013 v 8:14 | fotbalová holka |  Přestupy
Brazilský supertalent Neymar se konečně rozhodl a opouští rodnou Brazílii. Jeho dalším působištěm bude španělská Barcelona, se kterou podle oznámení uzavře jednadvacetiletý útočník pětiletou smlouvu. Neymar měl ještě rok platnou smlouvu ve svém rodném Santosu, kde měl vydržet až do mistrovství světa. Vše je však jinak, v pátek brazilský klub oznámil, že vzdává šanci udržet tak velký talent. A najednou zde bylo plno nabídek. O Neymara se zajímal kromě Barcelony také Real Madrid, ale útočník dal nakonec přednost katalánskému klubu. Přesto, že Real Madrid za něj nabízel o sedm miliónů eur více než Barcelona. Ale samotného Neymara nepřesvědčil a od nové sezony tak bude nastupovat po boku Lionela Messiho v barcelonském dresu.
O Neymara usilovalo mnoho fotbalových klubů už v roce 2010, kdy právě nejhlasitěji ho chtěla Barcelona. Tehdy i londýnská Chelsea nabízela za tohoto brazilského talenta 35 miliónů eur. Tehdy však nabídky odmítl a místo toho podepsal novou smlouvu v Santosu do roku 2014 a stanovil také výstupní klauzuli na 65 miliónů eur.
Neymar zahájil svoji profesionální kariéru v roce 2009 v brazilském Santosu. Díky němu tento klub oprášil několik let starou slávu. Neymar se během svého působiště v Santosu zapsal do historie. Ve 229 zápasech dal 138 gólů a stal se tak nejlepším střelcem klubu. Ne nadarmo bývá označován jako nový Pelé. Prosadil se také v brazilské reprezentaci, kde zatím odehrál 32 zápasů a vstřelil 20 branek.
Do nového působiště by se měl přesunout v červnu, poté, co se v Brazílii odehraje pohár FIFA, který má šanci Santos potřetí za sebou vyhrát.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<script type="text/javascript">
var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-36913900-1']);
_gaq.push(['_setDomainName', 'fotbalovysvetjedneholky.blog.cz']);
_gaq.push(['_setAllowLinker', true]);
_gaq.push(['_trackPageview']);
(function() {
var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
})();
</script>