José Mourinho zpět v Chelsea

7. června 2013 v 16:38 | fotbalová holka |  Anglie
Fotbalisté Chelsea mají staronového trenéra. Na Stamford Bridge se po šesti leté pauze vrací José Mourinho. S klubem podepsal během týdne čtyřletý kontrakt. Za celou dobu by si měl v Chelsea vydělat 40 miliónů liber ( 1,2 miliardy korun). Na trenérské lavičce vystřídá Španěla Rafaela Benitéze, který už má místo v Neapoli.
José Mourinho se tak vrací do svého milovaného klubu a stejné pocity zažívají i fanoušci "Blues". Ti si Mourinha oblíbili při jeho první štaci na Stamford Bridge v letech 2004 - 2007. Portugalský stratég zde dokázal s týmem vyhrát dvakrát ligový titul a také FA Cup. Po svém nástupu na lavičku Chelsea v roce 2004 přivedl do Chelsea několik hráčů - například brankářskou jedničku Petra Čecha, útočníka Didiera Drogbu, který však už v týmu není, a další. Jak tvrdí nejzkušenější hráči v kabině Chelsea kapitán John Terry a Frank Lampard : " José Mourinho je skvělý trenér a naši hru povzvedl o milion mil." Jenže v roce 2007 přišly neshody s majitelem londýnského týmu Romanem Abramovičem a Mourinho z Chelsea odešel.
Po opuštění milované Chelsea trénoval Mourinho italský Inter Milan, se kterým dokázal vyhrát Ligu mistrů. Před třemi lety odešel do Realu Madrid, kde však za tři roky dokázal vyhrát jen jednou ligový titul a ligový pohár. Osudná se mu na San Bernabeu stala třetí sezona, kdy měl spory s několika hráči, Realu se navíc nepodařilo uspět v žádné soutěži. Když nabral Bílý balet velké manko na vedoucí Barcelonu ve španělské lize, začal se soustředit na Ligu mistrů, ale ani tady mu nebylo přáno a skončil podruhé v řadě v semifinále. Odchod Special One byl jen otázkou času.
A tak se kruh uzavřel. Po dlouhých spekulacích byl konečně José Mourinho vyhlášen jako trenér Chelsea. Tento krok vedl k uspokojení všech, jak samotných hráčů, fanoušků, tak samotného The Special One.

Mourinhův první rozhovor:
José, vítejte zpět. Jak se máte?
Jsem maximálně šťastný. Dlouho jsem se připravoval, abych dokázal držet na uzdě své emoce, ale popravdě - jsem opravdu moc šťastný.

Jak těžké bylo rozhodování? Není běžné, že se manažer vrací zpět do bývalého klubu...
Bylo to poměrně jednoduché. Setkal jsem se s majitelem, Romanem Abramovičem, a myslím, že zhruba po pěti minutách jsme se rozhodli pokročit v dialogu a já se ho zeptal, zda by chtěl, abych šel znovu trénovat Chelsea. On se obratem zeptal mě, zda bych se chtěl vrátit. No a za pár chvil bylo vše dohodnuto.

Poté, co jste odešel z klubu, se oběma stranám vedlo vcelku dobře. Vy jste dosáhl, čeho jste chtěl, Chelsea pokračovala ve vývoji a stavěla na Vašich základech...
Tehdy to bylo složité. Já to tu miloval a měl velká propojení s klubem a ani pro ten to nebylo lehké. Ale když se na to s odstupem podíváte, bez jakýchkoli emocí, bylo to nakonec ku prospěchu věci. Já dosáhl všeho, o čem jsem kdy snil - vyhrál jsem svůj "grand slam" (vítězství v lize v Anglii, Španělsku a Itálii, pozn. red.). A přidal k tomu další vítězství v Lize mistrů.
Angažmá v jiných zemích a klubech jsem si užíval. Myslím, že to bylo podstatné v mém trenérském vývoji. Chelsea mezitím dále sbírala trofeje a zažila několik zásadních momentů ve své historii. Nyní ta spolupráce funguje znovu, v ideálním momentě pro obě strany. Myslím, že jsme připraveni se znovu dát dohromady a být šťastní a úspěšní.

Jaký je teď Váš plán?
Plán je pořád stejný. Dostat a následně ustabilizovat klub na nejvyšší úrovni. Opustil jsem Chelsea v roce 2007, od té doby jsem toho o klubu hodně namluvil, především v mém soukromí. Pamatuji si den, když jsme jeli na předsezónní turné v USA v roce 2004. Měli jsme otevřený trénink, který sledovaly nějaké děti. Žádné z nich tehdy Chelsea nefandilo. Byl to tehdy začátek Romana Abramoviče a další sezóna byl začátek nového klubu. Poté, co jsme vyhráli Premier League a následně se vrátili do Spojených států, situace byla zcela jiná.

Dokáži si tedy představit, co s klubem udělalo vítězství v Lize mistrů - byl to největší okamžik v historii klubu. Teď je to větší klub s větší masou svých příznivců.
Já jsem pořád stejný. Pořád stejná povaha. Ale každý den o sobě a svém vývoji musíte přemýšlet. Jsem teď vyzrálejší, jsem připraven tu zůstat delší dobu.

Normálně s týmem nezůstáváte déle než tři roky, takže říkáte, že teď je to jiné?
Doufám. Když se podíváte na současnou Chelsea, tak vidíte, že je to přesně to, co teď potřebují. Je tu přesto stále pár hráčů, kteří tu byli ještě za mého prvního působení, to je ale dobře, je to důležité pro vyrovnanost kádru. Z větší části je to tu však tvořeno mladými hráči s velkou dávkou talentu, kteří teď potřebují stabilitu, aby dosáhli správného vývoje. Jsem si jistý, že jim tuto stabilitu mohu poskytnout, že tomuto týmu a těmto hráčům mohu pomoct.
Přemýšlím o sobě nejen jako o manažerovi Chelsea, toto je totiž porvé, kdy přicházím do prostředí, které už teď miluji. Normálně přijdu do klubu, začnu nosit dres s jeho znakem, obětuji mu vše a postupně si jej zamiluji. Tady je to jiné. Je pro mě zcela nové, že jsem už po příchodu trenérem a zároveň fanouškem klubu. Je to fantastický pocit.

Rovněž jste už milován fanoušky...
Ano, vím, že jsem u nich populární. Vím o loajalitě zdejších fanoušků vůči lidem, kteří pro ně něco znamenali. Když se například podívám na zápas Chelsea a vidím transparenty s Didierem Drogbou, je to prostě skvělé. Dělá to z Chelsea zcela jiný tým.
Vím, že fanoušci zde ke mně mají speciální vztah. Hrál jsem proti Chelsea s Interem a věřte, že to bylo opravdu těžké. Cítil jsem, že to nebyla přirozená situace, a myslím, že pro fanoušky na tribunách to bylo stejné. Já patřím jim a oni patří mně. Znají mě a mou povahu, takže ví, že nepřicházím jen těžit ze společné minulosti. Nejsem tento typ člověka, snažím se chovat profesionálně. Samozřejmě, potřebuji jejich podporu, ale zároveň chci začít od nuly. Potřebuji znovu motivaci trvdě pracovat, dát tomuhle klubu vše. Chci tento tlak. Chci, abych jim musel dát důvod, aby mě tu měli rádi.

V posledních šesti letech jste vyhrál Treble s Interem, zažil úchvatnou sezónu s Realem. Říkáte, že jste nyní vyspělejší, jak byste tedy popsal svůj vývoj od doby, co jste odešel?
Italský fotbal bylo něco, co jsem opravdu moc toužil poznat. V této fotbalové kultuře jde mnohem více o taktické schopnosti, zvláště když kopete za tým, který chce pořád vyhrávat a hraje proti týmům, které zrovna tak nechtějí prohrát. Byla to pro mne velká výzva. Tehdy jsem přišel do Interu, když tam vládla jakási frustrace - dlouho nemohli uspět na evropské scéně. Nakonec jsme vyhráli Ligu mistrů a poprvé vyhráli i Treble. To mi hodně pomohlo. Po Portugalsku a Anglii jsem přišel do fotbalu s úplně jinou perspektivou. Musel jsem se změnit. Myslím, že jsem se během angažmá v Interu stal lepším trenérem.
Do Madridu jsem odešel, protože jsem toužil po onom "grand slamu". Už v Chelsea jsem měl tu možnost tam jít. Dokonce dvakrát. Nikdy jsem to ale neudělal, rozhodl jsem se zůstat. Jedna z těch příležitostí přišla po finále FA Cupu ve Wembley. Tehdy jsem si řekl: "Ani náhodou, zůstávám".
Španělsko si myslím, že bylo pro mou kariéru fantastickou zkušeností. Byl to poslední krok mé fotbalové evoluce. Teď je mi padesát let a právě jsem dokončil svou cestu kolem Evropy. A tato zkušenost z Realu byla skvělá. Bylo to tam totiž moc, moc těžké, v Madridu je velkou součástí klubu i politika. Minulý rok jsme pokořili staré rekordy a dosáhli sta bodů a 121 nastřílených gólů v lize. Tuto sezónu zas záleželo na Lize mistrů. Dostali jsme se nakonec sice do semifinále, ale všichni víme, že zvláště v tomto klubu je semifinále kritickým momentem. Potřebujete jakýsi "klik", abyste uspěli.
V našem klubu (Chelsea) jsme jednou v semifinále vypadli na penalty s Liverpoolem. Potom s Guusem Hiddinkem prohráli proti Barceloně. V semifinále Ligy mistrů prostě tento "klik" potřebujete. My jej neměli. Takže sny o desátém triumfu v této soutěži se rozplynul, ale přesto to byla dobrá zkušenost. A myslím, že i přese všechno jsem dorazil do Chelsea v nejlepším momentě své kariéry. Jako stabilní manažer, stabilní člověk se svou úžasnou rodinou a věřím, že jsem připraven dát tomuto klubu vše.

Vypadalo to spíš ale jako kdybyste ztratil v Realu úsměv. Přesto jste teď šťastný?
Ne, nejsem šťastný. Jsem velmi šťastný. Jak jsem říkal - připravoval jsem se na tuto chvíli posledních několik dní. Chtěl jsem alespoň trochu skrýt své emoce, ale jsem zkrátka moc hrdý. Věřím, že když se vracíte na nějaké místo, je to z nějakého důvodu. Nejen proto, že jste kdysi měli dobré výsledky nebo proto, že vás lidé měli rádi. Je to proto, že kousek vašeho lidského já tu někde zůstalo. Lidé ví, jaký jsem, uchoval jsem si skvělý vztah s majitelem a klubem a to je něco, co mě činí pyšným.

Všechny tři největší týmy ligy půjdou do nové sezóny s novým trenérem. Zajímavé, že ... ?
Myslím, že Premier League je prostě Premier League. V souvislosti s Ligou mistrů, což obvykle bývá obecné měřítko v celém světě fotbalu, si myslím, že byly anglické týmy příliš brzo mimo hru. Lidé díky tomu tvrdí, že úroveň Premier League klesá, zvláště ve srovnání s jinými ligami, ale tomu já moc nevěřím. Někdy se zkrátka takové věci dějí a není pro to moc dobrých důvodů. Stále věřím, že Premier League je skvělá soutěž, kde je až pět, šest velmi silných týmů. Když jsem přišel poprvé, bylo to o Manchesteru United a Arsenalu a později i pár dalších týmech. Nyní je tu oněch šest klubů, co mají stejné plány pro další sezónu, všechny se chtějí dostat do Ligy mistrů, což bude náročné, pokud chceme znovu vyhrát ligu. Proto ale bude ta soutěž skvělá. A já myslím, že v ní dokážeme vyhrát.

Bude to prioritou?
Musíme zlepšit náš tým. A pod touto frází si lidé často představují utracené miliony investované do kádru. Ale já teď mluvím o zlepšení kádru mou a naší prací. Pokud tohoto nedosáhneme, budu zklamaný. Pokud toho dosáhneme a budeme poté moci koupit pár vhodných hráčů, bude to skvělé, ale nejdřív musíme začít u sebe. to je hlavní priorita.
V posledních letech se nám v lize moc nedařilo. Jednou jsme dokonce museli vyhrát Ligu mistrů, abychom vůbec byli její součástí další rok. A letos jsme museli o účast bojovat až do poslední chvíle. Musíme se teď pokusit neustále se zlepšovat a vyhrávat zápas od zápasu. Který bude další? Liga? Tak pojďme vyhrát ligový zápas. FA Cup? Tak vyhrajeme pohárový zápas. Je těžké určit jednu hlavní prioritu. Naším cílem je profesionálně pracovat a vyvíjet se.
Co si myslíte o současném kádru?
Nejdřív se s nimi budu muset sejít a trénovat s nimi. Samozřejmě líbí se mi profil tohoto týmu, jsem rád, že tu je, řekněme, tři až pět hráčů, co byli součástí nové Chelsea. Ti vždy byli součástí kádru, takže jsem rád, že jsme si jich několik dokázali udržet.
Pak tu jsou samozřejmě hráči s velkým potenciálem a dlouhodobým vývojem, tento typ hráčů mám moc rád. Mám tu čtyřletý kontrakt a když se podívám na hráče jako Luiz, Hazard, Oscar a další, myslím, že za tu dobu bude příjemné s nimi pracovat a pomáhat jim v jejich vyvíjení. Zrovna tak pro ně bude dobré pracovat se mnou. Můžeme si být vzájemně prospěšní.

Mohl byste nám popsat, co bude přesně dělat Váš nový personál, co jste si přivedl?
Rui je jako má prává ruka, rozumí mým praktikám a ví o mně vše, co je třeba. Byl se mnou už od smaého začátku, stejně jako Silvino. Morais se mnou začal pracovat v Interu - v době, kdy André Villas-Boas odešel za svou vlastní trenérskou kariérou. Morais teď dělá jeho práci. Skautuje, analyzuje hru soupeře, pracuje ruku v ruce s Jamesem Melboournem. Je pro mne dobrým přítelem a hodně toho už natrénoval. Má pro tuto práci dobré předpoklady.
Z původního personálu tu zůstali Christopher Lollinchon, Steve Holand a Chris Jones. Jsou to lidé, co tu už nějaký čas jsou a já jsem rád, že je budu mít ve svém týmu. Od této chvíle to nebude můj tým a tým, co tu zbyl. Teď už jsme jeden jediný tým klubu Chelsea, co pracuje pospolu.

Pravděpodobně teď budete potřebovat trochu odpočinku...
Vlastně vůbec ne, mrzí mě, že nezačínáme trénovat už zítra. Říkávám svým hráčům během sezóny, když vypadají unaveně, že vítězství dělají zázraky. Když pořád vyhráváte, nejste nikdy unaveni. Pro mne to nikdy nebylo jen o neustálém vyhrávání, bylo to o přibližování se absolutnímu štěstí. Jsem rád, že jsem zpět. Pochopitelně hráči ale prázdniny potřebují. Já ne. Budu na ně čekat a až začneme, naleznou ve mně člověka s obrovskou motivací, i přes mé bílé vlasy, které jsem tehdy neměl, když jsem sem poprvé přicházel.

Asie, Amerika a pak Superpohár. Vy proti Pepu Guardiolovi, to je vcelku slušný začátek.
Není to o Mourinhovi a Guardiolovi. Je to o Chelsea a Bayernu. Mourinho ani Guardiola neudělali nic proto, aby se do tohoto zápasu dostali. Hráči ano a minulí manažeři také, takže já tu budu jen jako někdo, kdo se bude snažit pomoct svému klubu vyhrát další pohár, nic víc. Nebude to nic zásadního pro naši práci. Musíme se na předsezónním turné dobře připravit. Máme závazky vůči klubu, takže je moc důležité hrát i v oblastech Asie nebo Ameriky.

Před devíti lety, když jste poskytoval rozhovor pro Chelsea TV, podíval jste se do kamery a řekl: "slibuji kvalitu, tvrdou práci, lásku a vášeň k dobývání cenných trofejí". Položíte dnes stejný slib?
Bude to přesně stejná zpráva fanouškům jako tenkrát. Teď ale narozdíl od minule mohu říct, že jsem jedním z vás a to je menší rozdíl. Nikdy jsem to nezažil. Ve své kariéře jsem měl pouze dvě vášně. Chelsea a Inter. Chelsea je pro mne zkrátka více než důležitá... Bylo těžké hrát proti Chelsea a já to musel podstoupit dvakrát. Teď tedy slibuji stejné věci jako v roce 2004. Jen s tím rozdílem, že teď už jsem jeden z vás.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pravák bob | 24. června 2013 v 15:43 | Reagovat

chozé je podlě mně v nezáviděníhodné situaci, kdy může jenom ztratit.

2 Donaldgap | E-mail | 4. srpna 2017 v 22:22 | Reagovat

Кому нужна скидка на тдску кейтаро keitarotds.ru
- вот промо код R2U7-WFFY-GFAT
Для тех, кто в танке - кейтаро нужен для упрощения работы и увеличения заработка в несколько раз.
Допустим у вас есть свой сайт или страница в соц.сетях, где можно оставить ссылку, по которой будут переходить пользователи.
Но чтобы выжать из всех переходов 100% прибыли, нужно каждой аудитории показывать свою страницу, например мобильных пользователей отправлять на одну страницу, дектоп на другую, пользователей из России на третью, из буржа на четвертую и т.д. Фильтров множество и настроить их можно за пять минут. Но самое главное, можно всех отправлять на одну ссылку, а кейтаро сам распределит кого куда по вашему желанию. Конверт возрастает в 2 раза. Пользуйтесь на здоровье!

3 Kinomangap | E-mail | Web | 16. srpna 2017 v 22:41 | Reagovat

Девушка заставила посмотреть http://wxtxgj.com/bbs/home.php?mod=space&uid=98337. Да пойдет для досуга, там на моей страничке.

4 VetbExiche | E-mail | Web | 19. září 2017 v 23:39 | Reagovat

payday america - http://personalnerloan.org/ auto payday loans <a href=http://personalnerloan.org/>personal loan bad credit</a> ’

5 HhhjUnlind | E-mail | Web | 21. září 2017 v 22:02 | Reagovat

online payday loans direct lenders
<a href="http://personalacrb.org/">instant personal loan</a>
fast cash loans
<a href=http://personalacrb.org/>best personal loans</a> ’

6 BvbnJeaday | E-mail | Web | 21. září 2017 v 22:02 | Reagovat

car loans people bad credit
<a href="http://paydayhhkl.org/">online payday loans</a>
cash loan no credit check
<a href=http://paydayhhkl.org/>best payday loans</a> ’

7 Vqvqnaita | E-mail | Web | 24. září 2017 v 14:14 | Reagovat

buy cialis uk
<a href="http://gawcialis.com/">generic cialis</a>
cialis free trial canada
<a href=http://gawcialis.com/>generic cialis</a> ’

8 Fsvvumumb | E-mail | Web | 25. září 2017 v 4:46 | Reagovat

cheapest generic cialis
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis</a>
cialis
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a> ’

9 Bntuobseve | E-mail | Web | 27. září 2017 v 15:01 | Reagovat

Extremely individual friendly site. Great information available on few gos to.

10 FvrcUnlind | E-mail | Web | 1. října 2017 v 4:27 | Reagovat

cash loans bad credit
<a href="https://cashadvanceamericasev.org">payday loans online</a>
online payday loans no credit check
<a href=https://cashadvanceamericasev.org>cash advance definition</a> ’

11 FvteSealay | E-mail | Web | 1. října 2017 v 6:28 | Reagovat

are online payday loans
<a href="https://loansonlinevaec.org">payday loans</a>
a payday loan
<a href=https://loansonlinevaec.org>same day payday loan</a> ’

12 Keefsluch | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 8:53 | Reagovat

cash loans bad credit - https://paydaybdrfs.com
bad credit personal loans <a href=https://paydaybdrfs.com>cash advance lenders</a> ’

13 Kdsbcsluch | E-mail | Web | 2. listopadu 2017 v 10:32 | Reagovat

best payday loans online - https://cashshybn.com
direct online payday loans <a href=https://cashshybn.com>payday loans online</a> ’

14 Dbewenuplilm | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 5:20 | Reagovat

fast cash loan
<a href="https://paydayloanver.org/">pay day loan</a>
online check advance
<a href="https://paydayloanver.org/">payday loans online same day</a>

15 JthasgwUnlind | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 15:57 | Reagovat

cash advance america
<a href="https://cashadvancevtg.com/">payday day loans</a>
loan store
<a href=https://cashadvancevtg.com/>online payday loans</a>

16 Dbsabgguplilm | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 5:15 | Reagovat

loan with bad credit
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">best payday loans</a>
bad credit no payday loan
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">cash loans</a>

17 Dsbcuplilm | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 22:30 | Reagovat

debt consolidation loan
<a href="https://installmentccy.org/">payday loans online direct lenders only</a>
personal loan
<a href="https://installmentccy.org/">direct lender payday loans</a>

18 JnxvUnlind | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 1:31 | Reagovat

payday advance cash america
<a href="https://personalnaeloan.com/">payday loan lenders</a>
24 hour payday loans
<a href=https://personalnaeloan.com/>online payday loans</a>

19 EVtDaycle | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 6:18 | Reagovat

herbal uk viagra
<a href=http://viagraocns.com/>what would happen if a girl took viagra</a>
viagra results
<a href="http://viagraocns.com/">viagra price</a>

20 MdvxFlums | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 22:39 | Reagovat

viagra sale online
<a href="http://viagracnar.com/">viagra prices</a>
over the counter viagra
<a href="http://viagracnar.com/">viagra plus</a> ’

21 EnmuCauple | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 16:05 | Reagovat

viagra sildenafil
<a href=http://fviagrajjj.com/>buy cheap viagra</a>
viagra generic
<a href="http://fviagrajjj.com/">cheap generic viagra</a>

22 FndSmatly | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 14:29 | Reagovat

brand cialis
<a href="http://buyvcialiosonline.com/">cheap cialis online</a>
buy cialis without prescription
<a href=http://buyvcialiosonline.com/>buy cheap cialis</a> ’

23 VecUnlind | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 12:37 | Reagovat

loan cash
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">fast payday loan</a>
payday loans america
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>same day payday loan</a>

24 OndcFlums | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 14:05 | Reagovat

herbal viagra reviews
http://genericonlineviaqra.com/
viagra sale online
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra generic</a> OK’

25 LssdvdEquiDe | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 14:36 | Reagovat

cheap viagra soft tablet
http://viasergeneric.com/
canadian viagra
<a href=http://viasergeneric.com/>viagra prescription</a> OK’

26 Brcssluch | E-mail | Web | 2. února 2018 v 20:30 | Reagovat

OK’ https://onlineloan.us.org/
payday loans and no credit check <a href=https://onlineloan.us.org/>payday loans</a>

27 Dxvuplilm | E-mail | Web | 3. února 2018 v 18:21 | Reagovat

OK’
<a href="https://cashadvanceonline.us.org/">get payday loan</a>
advances payday loans <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">cash advance inc</a>

28 BdcTodia | E-mail | Web | 16. února 2018 v 1:04 | Reagovat

https://writingbusinessplan.us.com/
college paper writing help
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">startup business plan</a>
OK’

29 Gbcphota | E-mail | Web | 19. února 2018 v 3:37 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">online loans</a>
online loans <a href="https://loanonline.us.org/">payday loan online</a>
OK’

30 Mndexpari | E-mail | Web | 20. února 2018 v 23:34 | Reagovat

OK’ https://loanonline.us.org/
get loan <a href="https://loanonline.us.org/">same day payday loans direct lenders</a>

31 Lqhvumumb | E-mail | Web | 27. února 2018 v 5:30 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cialis bestellen
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a> OK’

32 Gbbannuap | E-mail | Web | 28. února 2018 v 3:41 | Reagovat

<a href="http://otcerectilepills.com/">erectile dysfunction treatment</a>
price viagra
<a href=http://otcerectilepills.com/>erectile dysfunction</a>  OK’

33 PplInfele | E-mail | Web | 3. března 2018 v 17:36 | Reagovat

<a href="http://erectiledysfunctionmedicationpills.com/">erectile dysfunction cures</a>
taking viagra
<a href="http://erectiledysfunctionmedicationpills.com/">causes erectile dysfunction</a> OK’

34 JjjTwete | E-mail | Web | 23. března 2018 v 16:57 | Reagovat

bad credit payday loans online <a href="https://fastcash.us.com/"> bad credit cash fast payday loan loans</a>
getting out debt <a href=https://fastcash.us.com/> application cash fast loan</a>
OK’

35 btdTrine | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 17:38 | Reagovat

female viagra pill <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">viagra</a> viagra dosing cheap viagra

36 byssluch | E-mail | Web | 30. dubna 2018 v 12:40 | Reagovat

online cash loans <a href="https://cashadvanceonline.us.org/#">loans online</a> quick cash loan <a href=https://cashadvanceonline.us.org/#>payday loan online</a>

37 nfsexpari | E-mail | Web | 2. května 2018 v 17:52 | Reagovat

auto payday loan <a href="https://onlinepaydayloan.us.org/#">loans</a> installment loan <a href="https://onlinepaydayloan.us.org/#">lead loans</a>

38 bhrMubre | E-mail | Web | 2. května 2018 v 23:12 | Reagovat

viagra prescription uk <a href="http://viagraazmhj.com/#">viagra generic</a> online generic viagra <a href=http://viagraazmhj.com/#>viagra generic</a>

39 vsfImmutt | E-mail | Web | 6. května 2018 v 22:26 | Reagovat

how does viagra work <a href="http://fviagrajjj.com/#">online pharmacy viagra</a> how to take viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">best place to buy viagra online</a>

40 brdmorge | E-mail | Web | 26. května 2018 v 18:23 | Reagovat

purchase viagra <a href="https://aluixnetwork.com/#">viagra cheap online</a> buy online viagra <a href=https://aluixnetwork.com/#>generic viagra</a>

41 SteevNem | E-mail | Web | 5. června 2018 v 11:41 | Reagovat

air entraining admixture dosage for amoxicillin
<a href="http://getamoxilok.com">amoxi</a>
diamond labs eca 30 dosage for amoxicillin
<a href=http://getamoxilok.com#amoxicilina+500+mg>amoxi clav</a>
amoxicillin clostridium difficile associated

42 SteevNem | E-mail | Web | 5. června 2018 v 16:48 | Reagovat

keflex allergy can i take amoxicillin for a uti
<a href="http://getamoxilok.com">amox/k clav</a>
metagenics thermo phase detox dosage of amoxicillin
<a href=http://getamoxilok.com#amoxicillin+medscape>amoxicillin for ear infection</a>
l-alanine specific optical rotation of amoxicillin

43 SteevNem | E-mail | Web | 5. června 2018 v 22:13 | Reagovat

bak foong pills dosage for amoxicillin
<a href="http://getamoxilok.com">amoxicilina 500 mg</a>
antibiotics and sun exposure amoxicillin side
<a href=http://getamoxilok.com#amoxicillin+medscape>amoxclav</a>
amoxicilline sachet yarn

44 sdbabing | E-mail | Web | 5. června 2018 v 23:21 | Reagovat

cialis generic <a href="http://hopcialisraj.com/#">discount cialis</a> cialis price <a href="http://hopcialisraj.com/#">cialis generic</a>

45 bynabing | E-mail | Web | 7. června 2018 v 9:09 | Reagovat

viagra on line <a href="http://viagraveikd.com/#">discount viagra</a> cheap viagra from india <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra without prescription</a>

46 ploabing | E-mail | Web | 7. června 2018 v 17:37 | Reagovat

natural viagra alternatives <a href="http://menedkkr.com/#">viagra sale</a> cheapest generic viagra <a href="http://menedkkr.com/#">cheap viagra</a>

47 hfumorge | E-mail | Web | 7. června 2018 v 21:27 | Reagovat

canadian viagra <a href="http://sexviagen.com/#">order viagra</a> generic viagra review <a href=http://sexviagen.com/#>free viagra sample pack</a>

48 nfkDyept | E-mail | Web | 8. června 2018 v 3:53 | Reagovat

buy viagra uk <a href="http://viagracefo.com/#">viagra online without prescription</a> uk viagra <a href=http://viagracefo.com/#>purchase viagra</a>

49 bfimorge | E-mail | Web | 8. června 2018 v 9:45 | Reagovat

viagra jelly <a href="http://viagraocns.com/#">sample viagra</a> viagra pills <a href=http://viagraocns.com/#>discount viagra online</a>

50 ndgabing | E-mail | Web | 9. června 2018 v 12:00 | Reagovat

online viagra <a href="http://bitcapblog.com ">buy generic viagra online</a> canada viagra <a href="http://bitcapblog.com">online viagra</a>

51 nfsmorge | E-mail | Web | 9. června 2018 v 23:26 | Reagovat

viagra pills <a href="https://holidayrentallorgues.com/">price of viagra</a> how to use viagra <a href=https://holidayrentallorgues.com/>viagra 50mg</a>

52 nremorge | E-mail | Web | 11. června 2018 v 11:42 | Reagovat

viagra wiki <a href="http://susamsokagim.com">order viagra</a> cheap generic viagra <a href=http://susamsokagim.com>viagra without a prescription</a>

53 jjjabing | E-mail | Web | 13. června 2018 v 10:27 | Reagovat

payday loan <a href="https://payday-loans.us.org">cash advance</a> best payday loans lenders <a href="https://payday-loans.us.org">fast online payday loans</a>

54 nnaDyept | E-mail | Web | 15. června 2018 v 0:55 | Reagovat

tadalafil <a href="http://genericcialls.com/"> cialis buy</a> cialis 5mg <a href=http://genericcialls.com/> online generic cialis</a>

55 nmnabing | E-mail | Web | 16. června 2018 v 19:35 | Reagovat

tadalafil reviews <a href="http://cialisserfher.com/ ">online cialis</a> generic tadalafil <a href="http://cialisserfher.com/">cialis generic</a>

56 dfgabing | E-mail | Web | 18. června 2018 v 14:45 | Reagovat

generic viagra online <a href="http://viagranerrds.com/ ">online viagra</a> viagra brand name <a href="http://viagranerrds.com">online viagra</a>

57 MarkNem | E-mail | Web | 20. června 2018 v 22:50 | Reagovat

herbal viagra reload for sale
<a href="http://viagra-tt.com">female viagra online mail-order pharmacies</a>
cosas similares ala viagra without a doctor
<a href=http://viagra-gg.com#over+the+counter+viagra>viagra buy</a>

58 nnuabing | E-mail | Web | 22. června 2018 v 10:59 | Reagovat

viagra online no prescription <a href="http://www.bitcapblog.com/">viagra online</a> lowest viagra price <a href="http://www.bitcapblog.com/">generic viagra cost</a>

59 hdfidony | E-mail | Web | 2. července 2018 v 18:07 | Reagovat

tadalafil reviews <a href="http://cialisovnnc.com/">tadalafil reviews</a> cialis reviews <a href="http://cialisovnnc.com/">buy cialis without prescription</a>

60 MarkNem | E-mail | Web | 6. července 2018 v 20:57 | Reagovat

cialis for sale mexico
<a href="http://cialis-tt.com">generic cialis</a>
arsenic jazenjuk cialis
<a href=http://cialis-tt.com#tadalafil+buy>generic cialis at walmart</a>

61 MarkNem | E-mail | Web | 10. července 2018 v 1:44 | Reagovat

viagra cijena plina
<a href="http://viagra-gg.com">cheap sildenafil online</a>
lekovi za potenciju viagra for the brain
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+super+force+online+mail-order+pharmacies>viagra substitute</a>

62 dhcmorge | E-mail | Web | 10. července 2018 v 4:03 | Reagovat

price of viagra <a href="http://viagapharmaked.com/">canadian pharmacy generic viagra</a> viagra 50mg <a href=http://viagapharmaked.com/>how much will generic viagra cost</a>

63 MarkNem | E-mail | Web | 11. července 2018 v 7:18 | Reagovat

neimoidian female viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra 100 mg</a>
effect of viagra on blood pressure
<a href=http://viagra-gg.com#over+the+counter+viagra>viagra substitute</a>

64 MarkNem | E-mail | Web | 22. července 2018 v 16:37 | Reagovat

desloratadina generico de cialis
<a href="http://cialis-easy.com">buy 20mg cialis</a>
verpackungseinheiten cialis generic
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+generic>buy 20 mg cialis</a>

65 MarkNem | E-mail | Web | 22. července 2018 v 17:54 | Reagovat

java reference types cannot be generic cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis pills</a>
medostatin 20mg cialis
<a href=http://cialis-easy.com#buy+cialis>cialis on line</a>

66 MarkNem | E-mail | Web | 24. července 2018 v 19:17 | Reagovat

verpackungseinheiten cialis online
<a href="http://cialis-easy.com">cheap generic cialis</a>
ovace plus shampoo generic cialis
<a href=http://cialis-easy.com#tadalafil+online>online cialis</a>

67 MarkNem | E-mail | Web | 24. července 2018 v 20:35 | Reagovat

acquistare cialis generico en
<a href="http://cialis-easy.com">buy cialis online</a>
generic cialis online in the usa
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+20+mg>generic cialis</a>

68 MarkNem | E-mail | Web | 25. července 2018 v 5:04 | Reagovat

vibramicina generico de cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis coupons 2018</a>
cialis online lloyds pharmacy locations
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+on+line>tadalafil tablets</a>

69 nfcFlefs | E-mail | Web | 31. července 2018 v 16:27 | Reagovat

tadalafil reviews <a href="https://forumdemulheres.com/#">tadalafil cialis</a> cialis coupon <a href=https://forumdemulheres.com/#>cialis cost</a>

70 sffFlefs | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 11:59 | Reagovat

viagra online <a href="https://susamsokagim.com/">sildenafil over the counter</a> cheap generic viagra <a href=https://susamsokagim.com/>buying viagra</a>

71 bfdtoics | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 19:35 | Reagovat

generic viagra sildenafil <a href="http://mo-basta.org/">viagra cost</a> cheapest viagra <a href=http://mo-basta.org/>free viagra</a>

72 AaronBrobe | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 2:14 | Reagovat

wh0cd689497 <a href=http://kamagrabestprices.us.com/>Kamagra</a>

73 AaronBrobe | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 22:55 | Reagovat

wh0cd689497 <a href=http://buywellbutrin.us.org/>buy wellbutrin</a>

74 MarkNem | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 15:55 | Reagovat

viagra online buying
<a href="http://viagra-nice.com">female viagra</a>
generico de viagra en colombia
<a href=http://viagra-nice.com#buy+100mg+viagra>sildenafil coupon</a>

75 MarkNem | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 18:48 | Reagovat

generico eurofarma do viagra show
<a href="http://viagra-nice.com">viagra uk</a>
buy viagra uk boots no 7
<a href=http://viagra-nice.com#generic+viagra+prices>cheap viagra 50mg</a>

76 MarkNem | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 2:00 | Reagovat

maxidex pomada generico do viagra
<a href="http://viagra-nice.com">pfizer viagra</a>
cheap generic viagra uk
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+canada>sildenafil online</a>

77 MarkNem | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 3:01 | Reagovat

robin williams live on broadway viagra online
<a href="http://viagra-nice.com">buy sildenafil online</a>
laboratorio pfizer generico viagra
<a href=http://viagra-nice.com#viagra>natural viagra</a>

78 AaronBrobe | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 19:44 | Reagovat

wh0cd689497 <a href=http://retinamedicaid.us.org/>retin a</a>

79 KennethIneks | E-mail | Web | 2. září 2018 v 14:37 | Reagovat

wh0cd689497 <a href=http://buylevaquin.us.org/>Buy Levaquin</a>

80 Best Online Loans | E-mail | Web | 9. října 2018 v 15:04 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">credit loans</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>credit loans guaranteed approval</a>

81 Online Payday Loan | E-mail | Web | 16. října 2018 v 3:33 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">debt consolidation with bad credit</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>credit loans guaranteed approval</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<script type="text/javascript">
var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-36913900-1']);
_gaq.push(['_setDomainName', 'fotbalovysvetjedneholky.blog.cz']);
_gaq.push(['_setAllowLinker', true]);
_gaq.push(['_trackPageview']);
(function() {
var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
})();
</script>